Нов протест на 20.03.2010г

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот cveteto » 06 Мар 2010, 22:52

За заплатата на В. Стоева едва ли някое ЛРТП ще си мечтае, защото тя в момента възлиза реално на 0 лева. Това за протокола и за да се сложи край на спекулациите на определена компания, заради която този форум, който много обичам, от над 2000 потребители остана с малко над 200. Човек, чието обкръжение ИЗПОЛЗВА служебни телефони за лични цели, няма право дори да споменава името ми, камо ли да коментира възнаграждението ми, най-малкото защото не разбира (поради ограничени познания и недотам високо ниво на образованост) естеството на работата ми и моята натовареност. Защото за нерегламентирано използване на чужди вещи в българския език има една нелицеприятна дума.
Мога да говоря за доброто у вас, но за злото - не. Защото що е злото, ако не добро, измъчено до смърт от глад и жажда?...
cveteto
MASTER
 
Мнения: 127
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот osata » 06 Мар 2010, 23:06

О Вили, причината този форум да остане от 2000 с 200 потребителя първо е временното му затваряне миналата година, отделно и срива на сървъра и пълното му изтриване ( за наше съжаление, защото просто този форум съдържаше жесток архив - за спомен, не за друго ;) ).
А иначе относно твоята заплата:
1. Ако човек работи някъде без пари - или има някакъв интерес, или някакви помисли, или е идеалист - финансово обезпечен от другаде.
2. Ако човек работи за много пари - или се е уредил по някакъв начин, или работи много.
3. Ако човек работи за нормални пари - значи е някой като нас.
Наистина след като хората така ги вълнува четирицифрена ли е заплатата ти, на хонорар ли си, на % ли си.... де да знам, все си мисля, че трябваше някой да удари на масата и да каже - за еди си колко месеца лицето Х лицето Y и т.н. са взели еди си колко пари, еди си колко телефонни разговори... на мен сякаш най-ми харесва думата "ОТЧЕТ", и ако този отчет е ПУБЛИЧЕН, то с това PR действие той ще доведе до много положителни мнения спрямо синдикализма сред редиците на СФСМВР, тоест освен, че това може да доведе нови членове, което е само в плюс плюс плюс...., ще доведе и до уважение сред неслужителите в МВР, ще доведе до едно по-добро реноме. Защото щом няма скрито покрито, значи всичко е ок. И това не е конкретно за твоята заплата, а за всички разходи и приходи в СФСМВР.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот SYNOPTIK » 06 Мар 2010, 23:19

cveteto написа:от над 2000 потребители остана с малко над 200.

Не е удачно,да се цитират такива цифри !
КАКВО СТАНА...
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот камикадзе » 06 Мар 2010, 23:37

cveteto написа:За заплатата на В. Стоева едва ли някое ЛРТП ще си мечтае, защото тя в момента възлиза реално на 0 лева. Това за протокола и за да се сложи край на спекулациите на определена компания, заради която този форум, който много обичам, от над 2000 потребители остана с малко над 200. Човек, чието обкръжение ИЗПОЛЗВА служебни телефони за лични цели, няма право дори да споменава името ми, камо ли да коментира възнаграждението ми, най-малкото защото не разбира (поради ограничени познания и недотам високо ниво на образованост) естеството на работата ми и моята натовареност. Защото за нерегламентирано използване на чужди вещи в българския език има една нелицеприятна дума.


Поради ограничени познания и недотам високо ниво на образованост,поради папуаското ми потекло ще си позволя да цитирам един мъж:
Re: СФСМВР-ИСТОРИЯ И РЕАЛНОСТ
от kapandura » 24 Яну 2010, 22:39

Не ми дреме за глупостите ви.
Имам въпрос към г-жа В.Стоева.
След като се запознахме продължила ли е работата си с НПС и в частност Рашев???
..................................................................................................................................
Лъчо е образован,поне на него отговори!
камикадзе
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 202
Регистриран на: 10 Окт 2009, 14:50

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот Sir Humphrey » 07 Мар 2010, 00:28

камикадзе, на ти аватарче!

Изображение

А това са другите от племето:

Изображение
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот cveteto » 07 Мар 2010, 11:29

от osata » 06 Мар 2010, 23:06

О Вили, причината този форум да остане от 2000 с 200 потребителя първо е временното му затваряне миналата година, отделно и срива на сървъра и пълното му изтриване ( за наше съжаление, защото просто този форум съдържаше жесток архив - за спомен, не за друго ).
А иначе относно твоята заплата:
1. Ако човек работи някъде без пари - или има някакъв интерес, или някакви помисли, или е идеалист - финансово обезпечен от другаде.
2. Ако човек работи за много пари - или се е уредил по някакъв начин, или работи много.
3. Ако човек работи за нормални пари - значи е някой като нас.



Оса, отговарям единствено от уважение към теб и към админите, както и към коректните потребители на този форум - финансово обезпечена съм отдругаде (от доходите на съпруга ми - да е жив и здрав, и от работа по проекти) и мога да си позволя да работя за идеите си. И то толкова, колкото кресливците не са работили през целия си живот, събрано накуп. (Надявам се, че няма да счетеш това за "грях"). Дълбоко убедена съм, че оздравяването на обществото ще започне от оздравяването на органите на реда. Искам да видя в Бг организация, аналогична на полицейските синдикати в другите европейски страни - силна, демократична, почтена,със съществен принос за реформирането на българската полиция. Организация, с която се съобразяват всички. Считам на основание на опита и познанията си, че и аз мога да дам своя мъничък дял такава организация да се случи. Благодаря на момичетата и момчетата от СФС, които явно също считат така, защото досега не са ми гласували недоверие.
Сега малко история - спомнете си седмиците преди 27 септември 2009 г. - тогава пак почти същите хора (с изключение на Лъчезар Серафимов) пищяха колко е излишно излизането на митинг. Да припомня на лесно забравящите - два дни след въпросния саботиран от тях с всички сили митинг се сформира работна група, която подготви текстове за изменение и допълнение в НК в посока по-голяма защита на полицейските служители при изпълнение на служебните им задължения и текстовете влязоха в новия НК.
Пак същите крещяха срещу 12 декември 2009 г., но в деня на честването на годишнината от протестите точно преди Коледа бяха пуснати парите за дрехи, които МВР като услуга към финансовия палячо Дянков се канеше да върне обратно в бюджета във вид на икономии.
Това, че няколко души оглушават света с крясъци, които се засилват до кресчендо, когато СФСМВР обяви протестни действия или по-твърди инициативи, говори само, че сме на прав път - настъпваме по мазола хора, които с цената на всичко защитават статуквото. Това, че нападат мен персонално, говори за две неща - първо, един МЪЖ не би си позволил обиди към жена, второ, не им стиска да се изправят лице в лице с опоненти - мъже. Тях апропо ги нямаше нито на ФС през ноември, нито на НК. А там 172 представители на 84 дружества си казаха думата - НЕ на съглашателството с ръководството на МВР и личните облаги, не на лидери и лидерчета от всякакъв сорт и тип, ДА на колективния ум и действия. Ако това някому се вижда малко, да събере повече привърженици за идеите си. И да ги реализира, ако може.

P.S. Приемете извиненията ми за цитираните цифри. Обичам този форум въпреки помията, с която някои го заливат. Но това не е проблем на форума и още по-малко на админите.
Мога да говоря за доброто у вас, но за злото - не. Защото що е злото, ако не добро, измъчено до смърт от глад и жажда?...
cveteto
MASTER
 
Мнения: 127
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот Hammer » 07 Мар 2010, 14:41

cveteto написа:За заплатата на В. Стоева едва ли някое ЛРТП ще си мечтае, защото тя в момента възлиза реално на 0 лева. Това за протокола и за да се сложи край на спекулациите на определена компания, заради която този форум, който много обичам, от над 2000 потребители остана с малко над 200. Човек, чието обкръжение ИЗПОЛЗВА служебни телефони за лични цели, няма право дори да споменава името ми, камо ли да коментира възнаграждението ми, най-малкото защото не разбира (поради ограничени познания и недотам високо ниво на образованост) естеството на работата ми и моята натовареност. Защото за нерегламентирано използване на чужди вещи в българския език има една нелицеприятна дума.


Яка злоба лъха от Стоева .Нищо добро не носи това на СФСМВР .Ще ми е интересно да се направи пълен отчет и да се качи по форумите да се видят приходите и разходите а не от части да качват неща само които на някой хора им харесва и да манипулират .

От папауса Hammer
Изображение
Аватар
Hammer
КОМИСАР
 
Мнения: 655
Регистриран на: 27 Авг 2009, 10:42
Местоположение: гр.Смолян

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот КОШМАР » 07 Мар 2010, 19:04

Мен вече не ме интересува дали цветето получава пари от СФС или не. Дремеми за това което е писала, а то е: "Дълбоко убедена съм, че оздравяването на обществото ще започне от оздравяването на органите на реда. Искам да видя в Бг организация, аналогична на полицейските синдикати в другите европейски страни - силна, демократична, почтена,със съществен принос за реформирането на българската полиция. Организация, с която се съобразяват всички. Считам на основание на опита и познанията си, че и аз мога да дам своя мъничък дял такава организация да се случи. Благодаря на момичетата и момчетата от СФС, които явно също считат така, защото досега не са ми гласували недоверие."

Цвете, много некоректни мисли използваш. Категорично съм против, че МВР е болно. Болестта в някои моменти е пълна манипулация и действия от хора, които се бъркат там където не им е работа. Иначе добри лозунги издигаш, но съм абсолютно против чужд на системата човек да дава акъл и да се квалифицира като много разбираЩ и стремяще се към нещо, което всъщност е пълен въпрос. Твоят стремеж не знам какъв е, но мисля, че от хора като теб няма нужда която и да е синдикална организация в МВР. Въпрос на виждане - това е моето. Имаме си достатъчно кадри, които могат да се занимават персонално с водене на протоколи и подобни от този род. Явно си им влезнала под кожата или обещала нещо, но от друга страна си мисля, че това е само загуба за СФС. Явно началото си даде своето отражение да се наместиш в синдиката, но аз път си мисля, че хората много добре знаят какво да правят и как да го правят. Акъли лесно се дават, но въпрос е каква е ползата от това.

Забравих да пиша - лично аз няма да протестирам или каквото и да е, защото не ми е ясен призива, пък и много неща са неясни. Освен това, тези протести касаят СФС, не и дргите синдикати. Задължително е човек да помисли преди да направи една съвършено грешна и необмислена стъпка. В случая...... /края остава за вас/.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот pipi » 07 Мар 2010, 21:27

Темата се превръща в другарски съд. Голям проблем се явява заплатата на медийния експерт в един синдикат. Не зная дали атакуващите имат личен финансов принос в изплащането на така коментираното възнаграждение /разбирайте дали са членове на въпросния синдикат/, но дори и така да е - предполагам има регламентиран начин съответното дружество, в което членуват, да излезе с решение от събрание и да изложи становището си. Форумът е просто място за изразяване на лично мнение, без каквато и да е тежест. За да бъда възможно най-ясна ще го кажа така - ако ви притеснява нечия заплата - механизмът за упражняване на ефективно въздействие за отстраняване на притеснението е чрез решение на събрание. Ако не сте членове на синдиката - едва ли можете да промените волеизявлението на членовете да плащат въпросното възнаграждение.
Offtopic
Простете краткото ми лирично отклонение, което напълно и изцяло не е по темата и съвсем няма да се обидя ако изчезне. ;) :D
pipi
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 37
Регистриран на: 27 Окт 2009, 22:32

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот SYNOPTIK » 07 Мар 2010, 23:36

katana написа:1. Ръководството на МВР да започне реален и ефективен диалог със СФСМВР за решаване на поставените от нас проблеми, като приеме СФСМВР за равноправен и пълноценен партньор.
2. Да се преустанови практиката на прилагане на двоен стандарт спрямо служителите на МВР, като при предприемане на действия спрямо служители и техни искания да се изхожда от обективни обстоятелства и законови основания.
3. Да се преустанови субективното и необосновано преназначаване на служители от едно структурно звено в друго, особено ако се касае за множество такива случаи, както в ГД „БОП”.
4. Да започне активно прилагане на заложените в НК, НПК и ЗМВР мерки за защита на служители на МВР.
5. Да се извърши незабавна промяна на глава ХХ от ЗМВР, като в нея да бъде задължително включен функционален имунитет на синдикални членове, участващи в синдикалните ръководства и управителните органи на СФСМВР съгласно чл. 333, ал. 3 КТ.
6. Да се подобри материално-техническото и финансово – ресурсно обезпечаване на дейността на служителите от МВР в съответствие с функционалните им задължения в срок до 2 месеца. От Министъра на вътрешните работи да бъде предоставена конкретна и публично оповестена програма за предстоящите действия в тези направления на дейност в срок до 1 месец.
7. Положеният извънреден труд /включително в почивни и празнични дни и през официални празници/, положеният нощен труд на служителите, както и времето на разположение да се отчитат и заплащат в съответствие с разпоредбите на КТ и ЗДС и да се прекрати сегашното дискриминационно отношение на държавата спрямо служителите на МВР в тази насока.
8. Да се увеличат средствата за вещево доволствие, като оборудването и екипировката на униформените служители да съответства на стандартите на ЕС в тази област, както и средствата за храна да се увеличат двойно.
9. Да се увеличи основната работна заплата на служителите и работещите в МВР, като базата за изчислението й се обвърже със средната брутна работна заплата за страната.
10. Да се изработи нов Колективен трудов договор за лицата, работещи по трудово правоотношение в МВР, в който СФСМВР да участва от страната на синдикалните организации.
11. Да се запази съществуващата нормативна уредба по отношение на получаваните от служителите обезщетения при напускане на МВР и при пенсиониране, като обезщетенията да бъдат изплащани до 45 дни след прекратяване на трудовите или служебни правоотношения.

Личното ми мнение ще го пусна на 21 март,въпреки,че почти съм го написал вече !
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта