Криза със заложници в банка в Сливен

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Криза със заложници в банка в Сливен

Мнениеот oto skorzeni » 24 Мар 2011, 23:33

Куче,под кръвожадни мнения имах в предвид мнения като:"кво го бавят тоя още,що още не са го свитнали,снайперирали,целия СОБТ е там".Не те карам да ревеш за престъпника,нито да му влизаш в положението,той си е направил избора вече и ще си понесе последствията от действията си.Дай боже да се оправи простреляния охранител,но и да се беше стигнал да летален изход мнението ми щеше да е същото.Става въпрос за един човешки живот.
oto skorzeni
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 220
Регистриран на: 02 Фев 2010, 22:52

Re: Криза със заложници в банка в Сливен

Мнениеот slaron » 24 Мар 2011, 23:59

oto skorzeni написа:Куче,под кръвожадни мнения имах в предвид мнения като:"кво го бавят тоя още,що още не са го свитнали,снайперирали,целия СОБТ е там".Не те карам да ревеш за престъпника,нито да му влизаш в положението,той си е направил избора вече и ще си понесе последствията от действията си.Дай боже да се оправи простреляния охранител,но и да се беше стигнал да летален изход мнението ми щеше да е същото.Става въпрос за един човешки живот.


Само за сравнение - бихте ли споделили как е по света? Ще ми е интересно да науча.
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Криза със заложници в банка в Сливен

Мнениеот osata » 25 Мар 2011, 00:15

slaron написа:Само за сравнение - бихте ли споделили как е по света? Ще ми е интересно да науча.


Ами например в САЩ този инвалид го "погръмнаха" малко, защото порязъл полицай. В смисъл, в доста държави ползват оръжията си, което пък е с предупредителна мярка към потенциалните престъпници. Но в случая става въпрос за съвсем друго....

http://www.liveleak.com/view?i=140_1298860545

А иначе, голяма реклама се направи на банката. Два дни всички виждат и чуват "инвестбанк"...
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Криза със заложници в банка в Сливен

Мнениеот oto skorzeni » 25 Мар 2011, 02:10

По света сларон към всеки случай се подхожда след внимателен анализ,претеглят се всички възможности и се подбира тази,която щабът на този етап смята за правилна.При тези обстоятества в Сливен един прибързан щурм е опасен както за престъпника,така и за щурмуващия екип.Може да го чакат още с часове,дори с дни,и това ще е правилно.Другото е безмислено кръвопролитие,от което никой няма полза.
oto skorzeni
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 220
Регистриран на: 02 Фев 2010, 22:52

Re: Криза със заложници в банка в Сливен

Мнениеот Bubble » 25 Мар 2011, 09:29

Има нещо, което живо ме интересува - казвате, че всеки кризисен щаб сам определя тактиката си във всеки конкретен случай! В този случай не ми стана ясно каква точно тактика беше предприета относно медиите?

ББорисов казва, че заради достигнала до похитителя инф от медиите не са могли да приключат с преговорите по-рано. Кой и как точно им забрани?

Единствената официална инф е тази от пресцентъра на МВР, която обаче звучи наивно в сравнение с хищничеството на телевизиите - "Всякакви коментари и разпространяване на непотвърдена информация по повод инцидента в банков клон в Сливен пречат на оперативните действия.
Внасянето на допълнително напрежение усложнява работата на професионалистите."


Почти пожелателно послание, без да е ясно има ли - и ако да - ще понесе ли някой санкции за обратните действия. Защото НИКОЙ не се съобрази с това очевидно - защо е нужно тогава да се публикува инф, което никой не ебава-.... пълно безсилие се чете в действията.... А ако нещо от глупавите бръщолевения по медиите беше отключило някъв непредвиден гняв в похитителя и беше разстрелял всички заложници - тогава пак ли полицията щеше да е виновна? Пълен разврат в тия медии, честно....

Сетих се за различни примери по света, когато или се иска пълното съдействие на медиите (заложниците в Москва) или пък медиите не продумват и думичка, докато щабът не разреши това, както и какво точно да излезе по медиите.

В БГ какви точно са правилата? Кога и как се решава и съобщава на медиите какво се иска от тях в тази ситуация и как точно трябва да се накарат да се съобразяват с това решение?

Да пускаш пожелателни съобщения в сайта и да казваш на операторите на място да не снимат не е работеща формула. Да не говорим Бенатова колко демонстративно дезинформира всички по време на случващото се в Сливен - то не беше Христо, то не беше се предал още снощи, то не бяха глупости... Като цяло гледах отразяването по бтв - всички бяха толкова не подготвени и толкова лешояди, че не знам защо изобщо се съгласяват да говорят с тях органите... тоест знам де, ама се правя...

Та, какво ще кажете за бг практиката в подобни ситуации в отношенията медии-органи?
Bubble
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Мар 2011, 23:46

Re: Криза със заложници в банка в Сливен

Мнениеот slaron » 25 Мар 2011, 14:52

oto skorzeni написа:По света сларон към всеки случай се подхожда след внимателен анализ,претеглят се всички възможности и се подбира тази,която щабът на този етап смята за правилна.При тези обстоятества в Сливен един прибързан щурм е опасен както за престъпника,така и за щурмуващия екип.Може да го чакат още с часове,дори с дни,и това ще е правилно.Другото е безмислено кръвопролитие,от което никой няма полза.


Oto, благодаря Ви за своевременният отговор! Беше ми полезно.
За щастие, всичко приключи! Сега следват анализите... :roll:
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Криза със заложници в банка в Сливен

Мнениеот mao11 » 25 Мар 2011, 20:10

O, може ли да кажа нещо,
просто само мое мнение, но то е много сложно
виждате ли хората- грешка, но е моя
виждате ли сенките по улиците
ходят, работят, прибиратсе у дома, срещат проблемите
цените вървят като миг 33 нагоре, а заплатите падат като ударена подводница
високи цени, високи лихви и отвратително ниско качество на всички услуги
некоректни банки изхвърлящи хората на улицата и защо - човека дръпнал заемче и после останал без работа, заради кризата и смотаното ни финансово министерство и хоп сянката е готова
не съм психолог, но какво е сянката - блокирал човек
изгубил опора под краката, със срината нервна и психологична стена,грохнал от посочените по горе условия
е това е
по темата нямам повече кво да кажа
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Re: Криза със заложници в банка в Сливен

Мнениеот Куче » 25 Мар 2011, 20:50

Lord написа:Куче, категорично не съм съгласен с теб и категорично съм съгласен с Ото. След освобождаване на заложниците, най-важното е да се опази живота на "агресора", да се осъди справедливо и анализаторите да направят преценка на мотиви, предпоставки и бъдещо предотвратяване на подобни инциденти. Вече казах мнението си, че извършителя не е с всичкия си, но информацията за която говоря е безценна. Нещастника, нито е сериен убиец, нито изнасилвач на бабички, още по-малко терорист. Защо да го свитнем?! Тъпо, по-добре да ги лекуваме, доколкото е възможно и да направим изводи!


За твое сведение ,Лорд! Преди нова година ,някакъв беше влязъл в Американските теливизи...да не бъркам май беше "Би Би Си" и взел три заложнички. Само след час ,снайпиристи от тяхните спец. групи го простреляха в глава. Говориш глупости пич!. Нещастника не бил...сериен обиец ,или изнасилвач на бабички..... по твоите думи ,стрелял е по охранителя и по сотаджиите с бойни патрони. Жив късмет е ,че не е е убил някой. Ти разбираш ли го това.....късмет!!!. Тоя човек...простреляния ,питаш ли се дали ще бъде цял живот нормален човек. И той семейство има ,и той деца храни. Така че Лорд ,свещ ли да му запаля на тоя похитител?!? И на края....най-вече се радвам на щастливата развръзка и че няма един загинал.....НО,! Ното си остава! В тая държава такива като похитителя ги правим герои......надявам се да се замислиш малко поне на моите думи ;)
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: Криза със заложници в банка в Сливен

Мнениеот oto skorzeni » 25 Мар 2011, 20:53

Bubble,по мое лично мнение медийната политика на МВР беше правилна,без пиарщината на Бойко,че тия работи хич не ги харесвам.Примерът ти с Москва за съдействие на медиите не е много удачен,защото телевизиите даваха пряко разполагането на екипите на спецназа на ФСБ около театъра на "Дубровка"минути преди щурма,включително и неговото начало,снимаха от околните сгради.
oto skorzeni
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 220
Регистриран на: 02 Фев 2010, 22:52

Re: Криза със заложници в банка в Сливен

Мнениеот Bubble » 25 Мар 2011, 21:04

Да, точно това имах предвид - "когато се иска пълното съдействие на медиите (заложниците в Москва)"

А относно Сливен - притеснява ме факта, че медиите с тяхната позиция "ще си снимаме пък и ще говорим каквото си искаме" в някаква по-объркана и сложна ситуация могат яко да осерат ситуацията - с извинение!

Та за това се чудя - някой изобщо мисли ли за тази част дадена кризисна ситуация? В случая те бяха използвани без да знаят че са използвани - проработи. Но утре ще е друго, а тях пак няма кой да ги... "напътства"...
Bubble
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Мар 2011, 23:46

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 22 госта