Сините лампи и полицията

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Сините лампи и полицията

Мнениеот Куче » 08 Мар 2010, 10:54

[quote="osata"]Отдавна се замислям - какво е сината лампа в автомобил?
Сини лампи да ползват само службите на МВР и то лица с полицейски правомощия. За другите е достатъчен и червен буркан, който по закон се различава само по цвят от синия.
Защото случая - чужденец бива обран, вижда автомобил със син буркан, маха, но "пощальона" продължава и после в чуждестранната преса "българската полиция подминава жертвите на престъпления" !


Напълно ти подкрепям мнението сините лампи да ползват само службите на МВР с полицейски правомощия. То иначе излиза, че в тая държава всеки може да сложи буркана и да прави каквото си иска. Нашия бивш областен управител Ердинч....забравих какъв беше Хасан ли Доган ли и той със синя лампа по заведения и гуляи ходеше :evil: Сега се оказа ,че е в ареста защото щипнал само 170 000лв.
Питам аз кой му е дал на този синя лампа? И защо нищо не му правеха?
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: Сините лампи и полицията

Мнениеот dinkovm » 08 Мар 2010, 21:35

Куче написа:
osata написа:Отдавна се замислям - какво е сината лампа в автомобил?
Сини лампи да ползват само службите на МВР и то лица с полицейски правомощия. За другите е достатъчен и червен буркан, който по закон се различава само по цвят от синия.
Защото случая - чужденец бива обран, вижда автомобил със син буркан, маха, но "пощальона" продължава и после в чуждестранната преса "българската полиция подминава жертвите на престъпления" !


Напълно ти подкрепям мнението сините лампи да ползват само службите на МВР с полицейски правомощия. То иначе излиза, че в тая държава всеки може да сложи буркана и да прави каквото си иска. Нашия бивш областен управител Ердинч....забравих какъв беше Хасан ли Доган ли и той със синя лампа по заведения и гуляи ходеше :evil: Сега се оказа ,че е в ареста защото щипнал само 170 000лв.
Питам аз кой му е дал на този синя лампа? И защо нищо не му правеха?


Ти нямаш ли полицейски правомощия? Ти не го ли провери на какво основание го ползва?
"И защо нищо не му правеха?" Ти също ли нищо не прави?
Аватар
dinkovm
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 237
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 13:25
Местоположение: Рудозем

Re: Сините лампи и полицията

Мнениеот Куче » 08 Мар 2010, 23:06

dinkovm, можеше и на ЛС да ми пишеш да ти отоговоря какви правомощия имам :lol:
М/у другото ти колега ли си? 8-)
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: Сините лампи и полицията

Мнениеот PAOLON » 08 Мар 2010, 23:39

dinkovm написа:Ти нямаш ли полицейски правомощия? Ти не го ли провери на какво основание го ползва?
Доста добър въпрос.В София вече двама го наядоха с тия буркани,но с областния не знам как ще се справя ако ми падне. ;) :roll:
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Сините лампи и полицията

Мнениеот osata » 08 Мар 2010, 23:50

Оф, с кокошкари всеки може, със Стоичков помните ли какви "умолявания" бяха?
Истината е, че няма регистър на автомобилите със специален режим на движение, а и много такива автомобили изобщо нямат нужда от такъв.
Повтарям си думите, но домакинът на почивен дом на МВР изобщо няма нужда от такива екстри.

Но идеята на темата ми беше, че:
Хората като видят син буркан на цивилен автомобил го асоциират с МВР или по-точно с полицай, и когато при даден инцидент "пощальонът" на Прокуратурата подмине без да му дреме и пука, защото си носи преписките към деловодството, хората теглят една майна по реномето на МВР, точно това МВР, което много хора се стараем да покажем, че тук не работят тъпи милиционери и безчувствени хора, а мислещи, можещи и желаещи по-добър свят за околните.
Така че идеята за бурканите наистина ако някой я одобрява и мисли, че може да се систематизира добре и правилно един текст от 10-15 реда, законово обоснован, нищо не пречи да се изпрати на нужните хора, защото СИНИЯТ БУРКАН в момента не означава ПОЛИЦИЯ, но за хората е точно това!!!
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Сините лампи и полицията

Мнениеот Автоконтрольор » 08 Мар 2010, 23:58

osata написа:Оф, с кокошкари всеки може, със Стоичков помните ли какви "умолявания" бяха?
Истината е, че няма регистър на автомобилите със специален режим на движение, а и много такива автомобили изобщо нямат нужда от такъв.
Повтарям си думите, но домакинът на почивен дом на МВР изобщо няма нужда от такива екстри.

Но идеята на темата ми беше, че:
Хората като видят син буркан на цивилен автомобил го асоциират с МВР или по-точно с полицай, и когато при даден инцидент "пощальонът" на Прокуратурата подмине без да му дреме и пука, защото си носи преписките към деловодството, хората теглят една майна по реномето на МВР, точно това МВР, което много хора се стараем да покажем, че тук не работят тъпи милиционери и безчувствени хора, а мислещи, можещи и желаещи по-добър свят за околните.
Така че идеята за бурканите наистина ако някой я одобрява и мисли, че може да се систематизира добре и правилно един текст от 10-15 реда, законово обоснован, нищо не пречи да се изпрати на нужните хора, защото СИНИЯТ БУРКАН в момента не означава ПОЛИЦИЯ, но за хората е точно това!!!

Оса съгласен съм с теб!Не може защото някакъв си "пощальон" решил да сложи син буркан, народа да плюе по МВР!
"Хората лъжат, уликите не..." - Д-р Гилбърт Грисъм
Аватар
Автоконтрольор
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Авг 2009, 23:45

Re: Сините лампи и полицията

Мнениеот PAOLON » 09 Мар 2010, 00:02

osata написа: със Стоичков помните ли какви "умолявания" бяха?
Помниш ли кой му го даде,а? ;) И то официално.А иди му го вземи.Ако откаже трябва да го заключиш.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Сините лампи и полицията

Мнениеот BARETATA » 05 Юни 2010, 22:47

Не е в България,ама интересен подход на Руснацита към " мутрите със сини лампи " .

Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Предишна

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта