Колко прави 78 минус 32 или как се става полицай

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Колко прави 78 минус 32 или как се става полицай

Мнениеот GKrIvan » 26 Фев 2010, 02:42

Момчета,това намерих това пуснах,сега кои крив кои прав,кой почнал,кой не,видях как преди да влезе на последният изпит събеседване кандидат служител ,и преди него специално отвън влиза човек от ДЧР и казва този е син на онзи .............Накрая се оказа,че с 3 изпита с повече точки не е приет от човек с 4 изпита с по-малко точки,а четвъртият изпит беше ясен-неудобен,не е син на когото трябва.Не е важно какво можеш а как си си постлял.
МЛАД ПЕНСИОНЕР
GKrIvan
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 700
Регистриран на: 31 Авг 2009, 12:45

Re: Колко прави 78 минус 32 или как се става полицай

Мнениеот Raptor » 26 Фев 2010, 14:07

GKrIvan написа:...Не е важно какво можеш а как си си постлял.

Кофти ми е да си призная, ама си много прав! И не става дума само за постъпването на служба, а и за издигането в кариерата! Или по-точно - особено там! Не ми се коментират подробности, ама последните назначения и преназначения, след поредната реформация, рязко снижиха мотивацията ми за работа. При първа възможност ще се сбогувам със службата в МВР и това може би няма да е много далечно събитие. Всъщност не съм само аз - един колега вече ме изпревари, друг си подготвя нещата и т.н. - весело си я караме.
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Колко прави 78 минус 32 или как се става полицай

Мнениеот Deacon Frost » 26 Фев 2010, 15:57

Едва сега прочетох темата. Какво коментирате толкова, журналисти, вестници, измислени "новини", преразказ на свободно съчинение. Незнам кой още чете "преса", а кои пък от тези хора вярват изобщо на грам от глупостите. Е добре, с такива вестници, такива статии и репортери какъв може да е авторитета на МВР. Къде тук се спомена нещо положително, нещо достоверно подкрепено с неоспорим факт. Това си ми прилича на афектирана от жажда за популярност журналистическа бумащина. Ама на нейно място пък ще се пръкне някой телевизионен водещ с нискобюджетно студиице и ще започне да хвали и прехвалва доблестния български полицай и перипетии през които преминава, за да пази неблагодарното общество. На следващия ден, друг негов колега пък ще започне да плюе и о.ира ченгетата и цялата "простотия" с приема в МВР. Абе... не вето ами незнам какво трябва да се наложи на подобни "репортажи", забрана със закон бих казал.
Turbos make torque, torque makes fun.
Deacon Frost
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 67
Регистриран на: 19 Дек 2009, 23:18

Re: Колко прави 78 минус 32 или как се става полицай

Мнениеот SYNOPTIK » 26 Фев 2010, 16:34

Deacon Frost,нормално е да роптаеш,но за жалост GKrIvan и Raptor са много прави... :(
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Колко прави 78 минус 32 или как се става полицай

Мнениеот osata » 26 Фев 2010, 21:13

Deacon Frost написа: не вето ами незнам какво трябва да се наложи на подобни "репортажи", забрана със закон бих казал.


Напротив, на тази порочна практика трябва да се дава глас, защото тя не е само в МВР, а навсякъде из държавните учреждения. Няма какво да си говорим за кариера, там пък е..... тъй като имам познати из доста среди, преди известно време пих по бира с един познат от софето, който беше със шефа си. Оказа се, че шефът му е комисар шеф на отдел в....., като както моя познат ми каза после "познавам го още от преди, когато беше шофьор". Ще допълня възрастта му - 40 години.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Колко прави 78 минус 32 или как се става полицай

Мнениеот SYNOPTIK » 26 Фев 2010, 21:26

osata написа:"познавам го още от преди, когато беше шофьор". Ще допълня възрастта му - 40 години

О,недей ! По-лесно шофьор се издига,отколкото,който и да е било друг ! Доста в прехода станаха полковници/когато имахме звания/. А това,апартаменти,почивни станции,благинки...това не го смятам...
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Колко прави 78 минус 32 или как се става полицай

Мнениеот Deacon Frost » 26 Фев 2010, 22:06

Напротив, на тази порочна практика трябва да се дава глас, защото тя не е само в МВР

Имах предвид, че съм много против целенасочено подчертаване на конкретен проблем като сляпо се премахне контекста на ситуацията, който е много по-плачебен. Аааааа, така и така заговорих за журналисти, айде някой да ми посочи сегашен или посмъртно журналист който да има гласност без да е част и той самия от шуробадженащина. Както казва един приятел, ай бягай от тука с тез 5 хиля'и лева, вица за краставичаря и краставиците го знаем.
Мога да дам за пример себе си, аз винаги когато съм назначавал какъвто и да е работник във фирмата, какъвто и да е кадър, очакванията и изискванията ми към него винаги са били право пропорционални на условията които му предлагам, като работа, оборудване, работно място, работно време, сигурност и т.н. Пак казвам, като се говори за МВР се изпада само в две крайности, или колко е корумпирано или с умиление "ах, те милите ченгета, в каква мизерия тънат и никой не йм обръща внимание". Сега и на малко дете му е ясно че нещо ... ама много куца в цялата система.

Deacon Frost,нормално е да роптаеш,но за жалост GKrIvan и Raptor са много прави... :(


Съгласен съм, но констатацията на факти не отрича други такива въпреки всичко, всички сме прави, само да не наблягаме на негативите, а ;)
Turbos make torque, torque makes fun.
Deacon Frost
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 67
Регистриран на: 19 Дек 2009, 23:18

Re: Колко прави 78 минус 32 или как се става полицай

Мнениеот SYNOPTIK » 26 Фев 2010, 22:23

Deacon Frost написа:само да не наблягаме на негативите, а ;)

Само че те са толкова много,че просто не могат да бъдат избегнати,Deacon Frost .
Да помълчи човек и да каже-"Навсякъде е така." Просто е невъзможно,и поне 10 хиляди души го показаха миналата година на 15 март. Изгодно бе на някой,да го сметнат за политика,но явно се вижда,че и сега,година след това,нещата,даже се изострят... За съжаление,цялостната ситуация е в същият дух,но това не може да оправдае,самата процедура,за която споменава Raptor.Тя е същата на много места в големият град,а в малките дори не са чували за други тенденции...
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Колко прави 78 минус 32 или как се става полицай

Мнениеот Deacon Frost » 27 Фев 2010, 00:13

...факт. SYNOPTIK прави си, за жалост, но аз като положителен човек, гледам да се вкопчвам предимно в хубавото, майната й на политиката и парите, на пътя, пред куршума всички сме хора както се вика, кое е важното и стойностното в края на краищата ;)
Честно казано, бат Бойко като дойде на власт и всички като дявол от тамян се наплашиха, че ще направи полицейска държава, сещате ли се. То и сега се говори от време на време за това и се спекулира с нови закони. Тайничко се надявах наистина да направи полицейска държава, но... с оглед това да налее повече пари в МВР и повече права и закони които да работят за обикновеното ченге.
Turbos make torque, torque makes fun.
Deacon Frost
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 67
Регистриран на: 19 Дек 2009, 23:18

Re: Колко прави 78 минус 32 или как се става полицай

Мнениеот SYNOPTIK » 27 Фев 2010, 00:36

Deacon Frost написа:с оглед това да налее повече пари в МВР и повече права и закони които да работят за обикновеното ченге.

Няма как да стане ! Има лекари,учители и още куп хора,които също не са оценени подобаващо.Не !
Направо унизени.
Разлика има и едно от тях е правото на труд-всеки знае за частните уроци на нашите учители,и "спонсорството" на нашите болници...
Тези дни се погнусих от бивши министри-жени в тази държава.
Но в МВР,това е противозаконно...
Ми като няма пари и възможности,защо не се даде свобода при избора,и възможност за допълнителни доходи ? Отговорът е елементарен-защото Девоенизация просто няма !
Съответно всеки индивидуално се ориентира,а това минава през всякакви видове подли и подмолни...по-добре да спирам,а ?
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта