Спешна помощ или "Спасявай се както можеш"

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Спешна помощ или "Спасявай се както можеш"

Мнениеот kkarakashev » 02 Авг 2011, 10:43

Вчера след малък инцидент пострадах леко. Пръсната гума, канавка и после главоболия с гумата. Докато е сменях се цапардосах с ключа за гуми. След около 2 часа не можех да си стъпя на крака. Яваш,яваш на авариини с 30 км/ч в спешния кабинет на окръжна болница.
Чукам, куцук,куцук в стаята "лекаря": Що влизате, някой да ви е повикал (в същото време си зяпа нещо на компютъра) Влизам вътре, погледна го, казах за какво става дума и ми дава направление за снимка. Излизам, сложиха ме на инвалидна количка и жената бута до рентгена. Долу ми отказват снимка, защото "медицинския брат" не бил оторизиран да казва кой за снимка и кой не. Аде пак до кабинета. Там ПРЕД НАС скандал и почти до бой кой какво имал право."Медицинския брат" вика - една шиничка и си 6. Не се съгласих, защото няма становище от ЛЕКАР. 30 минути седя и чакам някой да се сети какво да прави. Звънене по телефони, скандали, обясняване кой какъв е в болницата. След което санитаря тръгна със направлението да пита дали ще ми направят снимка. Еле направиха е. Дойде доктор. Видя е. Ми и колегата е казал шина, ама сега ще е гипсов ботуш.
Интересно ми е как може някой, от някъде си да изказва диагнози, без да има право на това. Интересно ми е защо аз като пациент трябва да седя и да се моля едва ли не да ми обърнат внимание. После си плащай данъците, осигуровките и другите подобни, а в резултат на това да те правят на маймуна. Еми явно найстина в болниците си мясаме на маймунки, който чакат на благоволението на лекарите за да те "погледнат".
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Спешна помощ или "Спасявай се както можеш"

Мнениеот BARETATA » 02 Авг 2011, 11:11

Надявам се ,сега да си добре . За съжаление и аз съм попадал на такива схеми и липса на каквото и да било внимание . Какво да променим ли ? Отговор : Всичко , но как ще стане,трябва да го измислим по някакъв начин.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Спешна помощ или "Спасявай се както можеш"

Мнениеот Lord » 02 Авг 2011, 20:53

Не съм съгласен Краси! Бил съм очевидец на десетки събития, когато лекарите правят "чудеса"; Не си вади заключение от един случай, когато си се сблъскал с някой "станал с гъза нагоре сутринта".

Извън това, съпричастен съм и съжалявам за инцидента, желая ти от сърце скорошно оздравяване!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Спешна помощ или "Спасявай се както можеш"

Мнениеот Strange » 02 Авг 2011, 21:26

И от мен бързо оздравяване. :) А относно здравеопазването... от няколко години се навявам да не сме тръгнали към Америка. Препоръчвам ви този филм на Майкъл Мур - http://www.imdb.com/title/tt0386032/
Съгласна съм с Лорд, че хората са различни и обобщенията не са удачни. Но всички виждаме, че има нещо гнило.. не в Дания. :)
Понякога всичко, от което човек се нуждае, е нова гледна точка.
Strange
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 557
Регистриран на: 02 Авг 2011, 17:41
Местоположение: Варна

Re: Спешна помощ или "Спасявай се както можеш"

Мнениеот Lord » 02 Авг 2011, 22:09

Мйкъл Мур твърди, че прави документалистика, аз не съм особено съгласен, най-вече по отношение на обективността. Все пак признавам, че най-малкото успява да събуди полемика по болезнени въпроси, цитирания от Стрейндж "Недъзи" е един от най-силните му филми, признавам.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Спешна помощ или "Спасявай се както можеш"

Мнениеот Strange » 02 Авг 2011, 22:13

Определено всички филми на Мур изразяват неговото виждане и търсят доказателства само в тази посока. Така че тук сме на едно мнение. Със сигурност замислят - също на едно мнение. Остава да изгладим въпроса за бачатата. :)
Понякога всичко, от което човек се нуждае, е нова гледна точка.
Strange
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 557
Регистриран на: 02 Авг 2011, 17:41
Местоположение: Варна

Re: Спешна помощ или "Спасявай се както можеш"

Мнениеот Хела » 03 Авг 2011, 09:23

kkarakashev написа:Интересно ми е как може някой, от някъде си да изказва диагнози, без да има право на това.

Същото, както някой НЕполицай да дава акъл и характеристика на полицаите. Мила родна картинка.

Скорошно оздравяване!
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете


Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта