
Преди него за полицейските протести говори председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов, бивш висш служител на МВР. Той отрече партията да има участие в подготовката на протестите. "В ежедневните контакти, които правим с българското общество, в това число и с българските полицаи, трябва да ви кажа, че те не са били в по-тежко състояние от това, което днес наблюдаваме като поведение на българското правителство", заяви Цветанов. По думите му има "рязко разделение" между заплатите в полицията и тези в ДАНС.
Министър Миков определи изказването на Цветанов за предстоящата стачка като "подстрекаване към протестни действия на служителите на МВР". "Това води до граничеща с абсурда политика и то в сферата на обществената сигурност”, допълни министърът, според когото от ГЕРБ търсят всички възможни начини за дестабилизиране на общественото положение и предизвикване на предсрочни избори.
Очевидно е, че за по-малко от две години или заплатите ни чувствително са се увеличили, или животът чувствително е поевтинял, или г-н министърът търси под вола теле - също като предшественика си.
Очевидно е също, че исканията на служителите в МВР са справедливи за г-да политиците само докато са в опозиция. Дойдат ли на власт въпросните г-да политици същите тези искания тутакси стават неизпълними, подстрекателски и политизирани.
Брей, каква метаморфоза претърпяват пустите му искания!
