СГА

Национален синдикат на гражданската администрация в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

СГА

Мнениеот КОШМАР » 20 Мар 2010, 21:37

Освен СФС, в МВР има и други синдикати. Днес ми направи впечатление, че СФС се прави на нещо повече от който и да е друг синдикат. Извинявам се много, обаче не може да се дисквалифицират другите синдикати, макар и "мимоходом" да се споменават. А делене при всички положения се забелязва и никой не може да ме накара да мисля по друг начин. Това, че в МВР има администрация, която също има синдикат, съвсем не значи да се омаловажава, защото в повечето случаи тази администрация от служители, към които спада ЛРТП обикновено се гледа на нея като помощен персонал или според думите на някои хора "нищо и половина". Бих помолила висшите така наречени държавни служители да не се мислят за нещо повече от който и да било, защото всички са в системата наречена МВР. Лично аз споделям техните искания, но не споделям квалификацията, която някои от тях изказват.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: СГА

Мнениеот osata » 20 Мар 2010, 21:44

А дали СФСМВР не е нещо повече от другите синдикати?

Преди около 3 години когато на Държавните служители им спряха безплатното пътуване в градския транспорт аз лично нямам спомен тези други синдикати да направиха нещо.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: СГА

Мнениеот КОШМАР » 20 Мар 2010, 22:09

С какво е повече оса? Хайде да не започвааме, а. И без това се чува какво ли не. Явно връзките с медиите винаги играят една положителна роля да се издигне някой повече отколкото е необходимо. Ами ето пак говориш за държавните служители и карти. А защо не се направят карти за безплатно пътуване и на ЛРТП??? Всички ЛРТП си плащат за пътуване в градския транспорт. Какви права имат толкова ЛРТП??? Или ние трябва постоянно да си мълчим, защото естествено тези които вдигат повече шум, трябва да им се обърне внимание на тях, но не винаги шума поражда съответното разбиране. Ако ЛРТП ви подкрепят, то аз много се съмнявам за обратното. Това, което става напоследък ме кара да мисля неща, които не са толкова лицеприятни. Лично за мен, както "Огнеборец" така и НПС и СГА, в т.ч. и СФС са синдикати на една плоскост. Всеки синдикат, който същеествува в МВР има своята истина и право да отстоява своите си приоритети. Не съм съгласна обаче,някой да се мисли за нещо повече от друг. Нека не се противопоставяме оса. Колегиалността не налага подобни разногласия.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: СГА

Мнениеот osata » 20 Мар 2010, 22:35

Чл. 209/ЗМВР При изпълнение на служебните си задължения държавните служители в МВР пътуват безплатно в обществения градски транспорт.

Не знам дали си запозната, но идеята за безплатно пътуване е "при изпълнение на служебните си задължения" - тоест в работно време, защото на много служители в МВР при работата им се налага да пътуват в автобуси. Аз лично преди години като полицай в ООР съм се качвал на автобус за няколко спирки - а в нашият град във всеки автобус има контрольор който събира парите на всеки качил се в близките минута-две. Може би е трябвало да платя, защото отивам по-бързо до конкретното място?
А вече това, че времето към и от работното място се брои за "изпълнение на служ. задължения".... там вече е друго. И по тази причина никой не може да каже - ама ти сега на работа ли отиваш или не.

В спорът се ражда истината ;) :)
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: СГА

Мнениеот Sir Humphrey » 21 Мар 2010, 00:18

КОШМАР написа:обикновено се гледа на нея като помощен персонал


Еми естествено, че са помощен. Какъв друг да са? Особено ЛРТП. Разтълкувай езиково наименованието длъжност "технически сътрудник". "Сътрудник" не е ръководен персонал, нали? Ако щеш и "офис мениджъри" ги наречи, пак остават секретарки.


А пък държавните служители от администрацията пак са един вид помощен персонал, защото косвено подпомагат дейността на основния персонал - полицията и пожарната.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: СГА

Мнениеот NANIOX » 21 Мар 2010, 00:31

Sir Humphrey написа:
КОШМАР написа:обикновено се гледа на нея като помощен персонал


Еми естествено, че са помощен. Какъв друг да са? Особено ЛРТП. Разтълкувай езиково наименованието длъжност "технически сътрудник". "Сътрудник" не е ръководен персонал, нали? Ако щеш и "офис мениджъри" ги наречи, пак остават секретарки.


А пък държавните служители от администрацията пак са един вид помощен персонал, защото косвено подпомагат дейността на основния персонал - полицията и пожарната.


Сър ,това ми хареса ;) Нека назоваваме нещата както са.Нищо лично към ЛРТП,но тяхната работа найстина е да подпомагат работата на основния персонал.Пък като се замисля,на мен доста често ми се случва да ми я спъват.Що ли? Щот голяма част от тях са се взели на сериозно и забравят че работата им е ДА ПОДПОМАГАТ,НЕ ДА ПРЕЧАТ.
п.п. КОШМАР,нищо лично,практиката на това ме е научила............
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: СГА

Мнениеот osata » 21 Мар 2010, 00:35

А аз ще допълня -
има ЛРТП и ЛРТП...
Има служби и служби...
има места където изнемогват, има места където роднините на началници се наместват - като се замисли човек, значи има защо.
Естествено и сред държавните служители е така - има места и места...

Хубаво е човек да се бори за правата си, но когато има смисъл. В случая СФСМВР донякъде показа смисъла от тази борба. Извади наяве надежди... съжалявам Кошмар, но никой друг досега не го беше правил. Фактите са си факти.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: СГА

Мнениеот КОШМАР » 21 Мар 2010, 01:50

Е, браво. Специално от мен уважение не чакайте. Поне си го казахте. Ама то друго и не може да бъде. Кои сте вие, кои са ЛРТП. Явно само тези, които са в СФС са него повече от тези, които не са.

Оса, не знам за какво говориш. Лично аз връзки в МВР нямам, а що се отнася до този или онзи, не съм забравила как някои хора се хвалеха с някое и друго високопоставено име. Но, тук не иде реч за това. Естествено, човек винаги може да оплюе, а след това да започне да лавира. Оса, един намира смисъла да унижава някой, а този някой да се защити. Така, че смисъл винаги има. Не си извайвайте образи на великомъченици.

Фактите ли? Кои факти??? Нещо не си познал оса. Лично аз не виждам такива.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: СГА

Мнениеот SYNOPTIK » 21 Мар 2010, 02:18

Интересно,КОШМАР-потърси си го и го намери !
Да те питам ли,къде беше г-н Христов,когато имахте нужда от него ?
Ми криеше се в Музеят на МВР,и повтаряше:"Работим по въпроса."
СФСМВР не се прави-той е плод на яловата дейност на другите синдикати,и едва ли е нужно това да се обяснява.
По-скоро след успех на някой/в случаят-днешният протест,организиран от СФСМВР/,почти веднага се намира нещо/някой/,да постави под съмнение всичко.
Да цитирам ли,кои се събрахте в Несебър преди година и половина,и как повечето стигнаха дотам ?
А оценката на Ръководството ви,за положението Ви в МВР,тогава ?
За средната възраст,няма да говоря !
А иначе,оценявам труда на стотиците онеправдани служители-ЛРТП
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: СГА

Мнениеот Sir Humphrey » 21 Мар 2010, 02:28

Не мога да разбера за какво се обиждаш.
Срам те е, че си ЛРТП ли? Имаш ниско самочувствие от факта, че си ЛРТП? Защо? Въпросът само до заплатата ли опира или и до нещо друго?
Бях ЛРТП в продължение на 3 години, сега съм държавен служител. В нашия отдел има 1 (словом: една) техническа сътрудничка, която бръмчи постоянно до деловодството и обратно (което е на противоположния край на сградата), всеки ден оправя някоя бакия на "великите" държавни служители с по 10 години стаж, които като ги мързи да свършат нещо се видиотяват напълно и задават безумни въпроси като "Това писмо е подписано от директора. Сега какво да го правя?" (повтарям нарочно 10 години стаж :!: ). Или "Ааа ма аз не знам къде е деловодството."
Когато въпросната колега - технически сътрудник, която аз изключително много уважавам, е в отпуск или болнични, аз поемам нейните задачи. Така че знам до известна степен що е то да си ЛРТП. Слава Богу, не ми се налага да седя на гише, защото щях като д-р Хаус да се наркоманизирам, ама не с Викодин, а с Лексотан. Така че този аспект на ЛРТП ми е непознат, мога само да предполагам колко е ужасен.
Но колкото и отговорна и нужна за дейността да е работата на ЛРТП, те си остават помощен персонал и според мен това не е никаква трагедия. Не може всички да са шефове.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Следваща

Назад към НСГА в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта