Защо МВР не работи???

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Защо МВР не работи???

Мнениеот GKrIvan » 08 Юли 2010, 10:34

Май темата е отворена за да си почешем пръстите а не за реални проблеми които наистина подлежат на обсъждане.Ако огледате всичките страници май само за 1 ще се събере нещо съществено.Друугото е :evil:
МЛАД ПЕНСИОНЕР
GKrIvan
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 700
Регистриран на: 31 Авг 2009, 12:45

Разочарование от телефон 166

Мнениеот osata » 17 Сеп 2010, 20:34

http://www.mrunkam.com/blog/telefon_166/

Разочарование от телефон 166 или разказ за безпризорния автомобил
Публикувано в: Бивалици в небитието

2 окт 2008 Тази сутрин, както всеки работен ден, се насочих към колата пред блока, за да отида на работа… да, ама не! На улицата, точно пред моята кола, беше паркиран или по-точно зарязан на чомпе един автомобил. Стара история, ще си кажете вие, а и честно казано и аз така си казах в началото. Запалих си моята, за да загрява, огледах отстрани дали в колата няма кола и се върнах да посвиря с клаксона. Получи ми се доста добре – първо постоянен звук, после на пресекулки, после имитирах марсилезата… както се казва – бъди максимално досаден в шума, за да те чуят повече хора. За съжаление обаче, единственият резултат, който постигнах, беше да събудя всички съседи в 8:00 сутринта. Отникъде никой! Дори и не подозирах в какъв филм ще се забъркам с полиция, съмнителни коли и телефон 166…
Това беше и преломният момент, в който реших да огледам колата, която ме е запушила от всички страни… Черно старо Пежо 406, много изстрадало на вид, регистрационен номер С 3505 КА… все още нищо интересно… касетофонът на колата си стоеше вътре, на седалката имаше някакви работи, отзад кожено черно яке… и изведнъж стигам до шофьорската врата, която е с разбит прозорец! Казах си „Ето това е, край! Крадена кола…“ ама пък… за какво му е на някой да краде толкова стара бракма, пък и всичко оставено вътре?! Ако я краде някой, ще я остави на по-затънтено място?! В този момент видях един голям син микробус на полицията, който мина наблизо… отидох, спрях ги и ги попитах какво да правя. Единият първо ми предложи – „Абе влез в колата, изключи я от скорост и я избутай по-надолу„, на което му отговорих с „Ами ако е използвана за обир и оставя мои отпечатъци вътре?„, на което пък получих два отговора от двамата вътре – единият каза „Купи си ръкавици!„, а другото, далеч по смислено „Обади се на 166!„.

Речено-сторено! Оттук вече започва истинската епопея! Звъня аз от GSM-a, като първо чувам мелодийка от централата. Първи голям сигнален знак – как може на спешен телефон да ти се включва централа?!?! И да чакаш?! Ами ако е спешен случай?… за щастие не беше! Изчаках, след около минута ми вдигна полузаспал женски глас с „К’во?„. Обясних аз, че се обаждам от еди кой си адрес, как се казвам и започнах да обяснявам за случилото се, на което от другата страна получих „…дай по-набързо…„. Съкратих аз разказването, а женският глас ми каза „Изчакайте момент, ще ви свържа с районното„… пак мелодия! Чак започнах да си тананикам… този път се появи мъжки глас. Аз директно подходих с очакването, че тази операторка, след като ме е прехвърлила към районното, поне е предала какво съм й разказал… Да, ама не! Трябваше отново да разкажа всичко и да усещам повторно същата скука от другата страна,

Мислите си, че с това реши проблемът?!?! Оооо, напротив! Мъжкият глас, с най-спокоен глас ми обясни, че това касае дежурния и пак ме прехвърли… дотук разговорът вече беше на около четвърта или пета минута. Дежурният, както се досещате и сами, не вдигна веднага, а пак послушах моно-тонална песничка… накрая, заветният миг, в който очаквах съдействие! Да, ама не… отново, за трети път, разказах кой съм, къде съм, защо звъня и какъв е този черен автомобил. След като го разказах, разговорът продължи по следния начин:
-/дежурният/ И сега какво очаквате от мен?
-/аз/ Ами не знам… проверете колата!
- Хммм… кажи ми пак регистрациониия номер …(казвам номера)… ок, дай ми някакъв телефон да ти се обадя после!
- Ето ви мобилен телефон, защото съм на улицата…
- Оооо, не! На мобилен ми е много скъпо да звъня, дай стационарен!
- Не мога! Нямам стационарен около себе си…!
- Ех… ами тогава ти ми звънни след десетина минути.
- Е добре де, а аз какво да правя?! Да чакам? Не може ли да изпратите някой да прибере колата?
- Тук да не е мандра…?!?!

…и ми затвори! Хаш с пешка… на телефон 166 ми казаха, че това не е мандра!? Егати… все едно сме в Сомалия! Всъщност не – там са по-организирани, крадът кораби с руски танкове!

За щастие историята свърши много по-скоро, отколкото очаквах в този момент. Докато аз мигах в неведение, от нищото се появи един мангал, кротък, спокоен, сякаш мен ме няма там… носеше си две кафета… влезе си кротко в колата и духна! Нито ме погледна, нито ме чу, като му викнах…

Историята поражда едновременно много смях и много въпроси… въпросът, върху който аз размишлявах, беше – ами ако ме нападат? Ако ми ограбват дома? Ако бягам от някого и имам нужда от помощ!?? Пак ли ще слушам по 5 минути мелодийки…? Пак ли ще разказвам 3 пъти какво ми се случва?!?! Това ли е хипер модерната система за помощ на 112?!?! Това ли са няколкото милиона, които се наляха? УжасТ!

Изводът? Да си бях купил ръкавици!
02.10.2008г.
http://www.mrunkam.com/blog/telefon_166/
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Защо МВР не работи???

Мнениеот osata » 17 Сеп 2010, 20:47

Банкер спаси ученик, от тел. 166 му отказват помощ

Банкер случайно видя как младежи пребиват тийнейджър, спаси от зверските ритници момчето, но след като се обади на тел. 166, оттам му казали, че щом вече никой не се бие, няма да пратят патрул за проверка.

На 14 октомври ви разказахме за скандалния случай в София, който е можел да завърши и фатално. Шефът на борда на директорите и изпълнителен директор на Прокредитбанк Петър Славов сподели, че е потресен от липсата на бърза и адекватна реакция на полицията и на дежурните служители на тел. 166.В неделя вечерта около 22 часа банкерът отишъл с колата си до столичния площад "Ал. Батенберг", за да прибере сина си от концерт на радио "Сити".

Освен детето си той качил в колата и две негови приятелки, които също можел да закара до домовете им. Малко след като потеглил по бул. "България" и завил в района на кв. Белите брези, пред него на спирка спрял тролей, от който изскочила група от десетина младежи, които тичали. В градинка близо до бензиностанция "Шел" той с ужас видял как група от 7-8 младежи, на видима възраст между 17 и 20 години повалят на земята друг тийнейджър и със зверска сила започват да го ритат по главата и тялото.

За секунди си спомням как се развиках на биячите, измъкнах момчето и му казах: "Бягай бързо!" Тогава се обадих на полицията на тел. 166", припомня си банковият шеф. Служителите на спешния телефон обаче, вместо бързо да пратят полицаи, разпитвали Славов повече от 5 минути, после му благодарили и му пожелали приятна вечер. От столичната полиция уточниха, че по-късно на място все пак е бил изпратен патрул, който е установил, че няма побой. Заради публикацията на в. "24 часа" в СДВР е образувана вътрешна проверка, за да се установи дали служител на ведомството е извършил нарушение. След публикуването на материала десетки читатели коментираха на сайта на "24 часа", че и на тях им се е случвало подобно отношение от страна на полицията.
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=253950
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Защо МВР не работи???

Мнениеот raiani » 17 Сеп 2010, 21:54

И какъв е изводът???? :?
raiani
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 75
Регистриран на: 05 Юни 2010, 23:29

Re: Защо МВР не работи???

Мнениеот BARETATA » 17 Сеп 2010, 23:16

Мое мнение , има доста проблеми в МВР , но нека с риск за прозвуча скучно , достойни служители са все оше в редовете на МВР . Определено в някои случаи МВР наистина не работи , къде заради зле структурираното ни ЗМВР - в някои аспекти - къде от тоталната демотивация и безхаберие на определени служители . Все пак не бива заради определени личности да " яде дървото " останалата част от състава на МВР. Надявам се , поне малко да съм дал някаква представа под формата на извод.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Защо МВР не работи???

Мнениеот osata » 18 Сеп 2010, 08:06

Не е хубав изводът. Има много гнило. Но пък има и много свежо.
Баретата също е отговорил.

Въпроса е друг - в такъв случай какво правим? Как се отстранява гнилото?
Изобщо има ли ред за отстраняване на гнилото?

Лично съм присъствал на четене на жалба от ръководния орган и този, срещу който е написана жалбата. Картинката беше началника чете на глас на подчинения колко е лош, като смеха присъства при всяко изтъкнато от жалбоподавателя нарушение. Е, дали после този служител ще си е взел поука?
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Защо МВР не работи???

Мнениеот BARETATA » 18 Сеп 2010, 09:48

Вариантите са два : или не е нарушил това за което го обвиняват , или просто Ръководителят не желая да взима отношение , предвид самият служител - знаеш за какво говоря ...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Защо МВР не работи???

Мнениеот raiani » 19 Ное 2010, 01:04

от няколко дни ми се налага да търся помоща на МВР И МОГА ДА КАЖА ,4е мом4етата си вършат работата страхотно,или до толкова,до колкото им позволява законът,каквито и хора да има в системата-ДОБРЕ Е ,4Е ГИ ИМА :) :) ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА ВСИ4КИ ,КОИТО НЕ СПЯТ...........КОГАТО ТРЯБВА ДА СЕ РАБОТИ ;) ;) ;)
raiani
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 75
Регистриран на: 05 Юни 2010, 23:29

Re: Защо МВР не работи???

Мнениеот BARETATA » 19 Ное 2010, 17:13

Добри думи , хубаво е да се чуват по-често и все за хубави поводи , а не само когато се налага да се опира до МВР . Да сме живи и здрави само
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Защо МВР не работи???

Мнениеот Lord » 19 Ное 2010, 22:37

raiani написа:от няколко дни ми се налага да търся помоща на МВР И МОГА ДА КАЖА ,4е мом4етата си вършат работата страхотно,или до толкова,до колкото им позволява законът,каквито и хора да има в системата-ДОБРЕ Е ,4Е ГИ ИМА :) :) ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА ВСИ4КИ ,КОИТО НЕ СПЯТ...........КОГАТО ТРЯБВА ДА СЕ РАБОТИ ;) ;) ;)


Не знам за какво иде реч, но Ви благодаря от името на всички колеги, които и тази нощ работихме. Всеки на някого е помогнал. Обикновено резултата от нашият труд не се вижда от обществото, пък и не е нужно, но още веднъж благодаря!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

ПредишнаСледваща

Назад към Другите за нас

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron