Нестандартни мнения за нас

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Нестандартни мнения за нас

Мнениеот dinkovm » 03 Окт 2009, 21:12

Шофьор , къде се загуби толкова време? Затъжих се за теб и конструктивната ти критика. Вече бях се примирл ,че няма да се регистрираш повече тук. Добре ,че обядваш без пари та ходиш на обяд. В това има нещо полезно .Ако не беше срещнал полицаите в стола едва ли щеше да се сетиш пак да пишеш тук . Познавайки те от стария сайт съм убеден ,че и атлети да беше срещнал пак кусури щеше да им намериш. Добре дошъл отново, без сърказам- липсваше ми. Мненията ти ме интересуват- добър коректив са..............за тези които ги интересува граждаското мнение , макар и тенденциозно и негативно.
Аватар
dinkovm
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 237
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 13:25
Местоположение: Рудозем

Re: Нестандартни мнения за нас

Мнениеот Lord » 06 Дек 2009, 19:38

monika написа:Вестник "Атака":

От форума policebg.free: Полицаите напускат обидени или мъртви

Не съм му фен, но статията е много силна!

Аз също никога не съм купувал вестника, но смятам, че е редно публикацията да е общодостъпна. Благодаря на monika!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Нестандартни мнения за нас

Мнениеот osata » 07 Дек 2009, 00:11

от горния линк:
От форума policebg.free: Полицаите напускат обидени или мъртви

За каква мотивация да говорим, когато служителите на МВР всеки ден очакват да чуят от ръководството на министерството кога и какво увеличение на заплатите ще има, а вместо това същото ръководство гордо съобщава единствено колко полицаи е уволнило, отминавайки въпроса за парите с изказвания от рода на тези, че завист винаги ще има и че никой няма да бъде спрян, ако реши да премине на работа другаде.
За каква мотивация става дума, когато въпреки усилията, положени за разкриването на сериозните престъпления и събирането на доказателства за тях, всички виждаме какво става, когато делата отидат в съда? В съда, в който магистратите получават в пъти повече и никой не търси отговорност за действията или бездействията им, за разлика от вечното дебнене в МВР.
За какво мотивация може да става дума, когато живеем в постоянна несигурност поради нескончаемите и вечно неефективни реорганизации в МВР, при постоянните ремонти на Закона за МВР, кой от кой по-недообмислени и всяващи хаос в системата? Грешката от 2006 г. с приемането на нов закон, без да се подготвят нещата, се повтаря само след две години със същата сила и от същите хора. А отговорност от тях някой ще потърси ли?
Каква мотивация може да има, когато служителите на МВР работят в условия, в които едва ли работят други държавни служители? Налага се сами да си осигуряват техника и консумативи, налага им се да пестят бензин и да си бутат колите, защото акумулаторите им са се изтощили поради мъдрото решение на ръководството да респектират нарушителите със включени светлини /слава богу, вече отменено/. Влизали ли сте в кабинет на съдия, прокурор или следовател? А на служител от пробационна служба? Нещата са несравними.
За каква мотивация да говорим, когато нито работното време е работно време, нито почивката - почивка, нито извънредният труд се заплаща винаги и навсякъде? Когато виждаш кои растат в службата и кои са награждавани почти всяка година, когато по медиите слушаш само за уволнения на колеги, за заловени колеги с подкупи, за унизени служители на МВР, зад които няма кой да застане, дори когато го заслужават. Когато самото ръководство на МВР намира за уместен PR, създаващ впечатлението, че в МВР работят предимно престъпници и че МВР работи предимно за да лови престъпници в своите редици.
За какво мотивация може да става дума, когато виждаш как колеги, които службата е изцедила и им е докарала хипертония, диабет или друго заболяване, в крайна сметка биват изритани навън за благодарност? Колко служители познавате, които са си тръгнали доволни и необидени от системата? Да не говорим за тези, които поради служебни проблеми избраха да напуснат същата тази система по друг начин - с изстрел в слепоочието! Дава ли си сметка някой колко изхабяваща е работата тук и че на тези служители трябва да им се осигури адекватно заплащане, което да им позволява в свободното време наистина да се разтоварят, а не просто да сменят едни проблеми с други?
Ръководството на МВР трябва да излезе от кабинетите си и да изкара няколко смени с патрулите, да посети някое ПТП с убити и ранени, за да усети що за преживяване е и тогава да си даде сметка дали 500 лева са достатъчна заплата за служител, който всеки ден работи това.
За какво мотивация говорим, когато МВР е дежурният виновен - на всички и за всичко? Полицаят е незащитен, не разполага с достатъчно правомощия, всеки си позволява да го плаши с шефовете му, с Инспектората, с военна прокуратура, с медиите, с уволнение. След всичките хвалби за уволнени полицаи, аз поне оставам с убеждението, че най-лесно е да уволниш полицай. Сигурно и всички нарушители и престъпници са с това убеждение. А и всички полицаи. Знае ли някой как полицаи постоянно са размотавани по военни следователи, защото започнат ли да работят срещу някого, той започва да пише жалби срещу тях? И какво последствия има за тези писачи?
За каква мотивация може да става дума, когато от години слушаме само празни обещания от страна на ръководството за подобряване положението на служителите? Обещания, които едва ли някой ще изпълни. Вече загубихме надежда.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Нестандартни мнения за нас

Мнениеот КОШМАР » 13 Мар 2010, 14:52

"Тази Нощ ми се обадиха от СОТ, че са се опитали да ми разбият магазина. СОТ бяха там на място, отчетоха случая и го предадоха в полицията. От полицията казаха че няма да поемат случая защото няма установени липси, и отказаха да дойдат. Търси ли си извинение че нямало липси че нямало материални щети и прочието. Материални щети има, ама явно полицията охравяна само собстваното си спокойствие, и тези големи престъпници, които си плащат на полицията, за да бъдат пазени. СРАМ и ПОЗОР за българската полиция, българската полиция е срам,позор и посмешище за полицейската професия по света, българсият полицай, е срам, позор и посмешище с дебел от бездействие корем, и дебел от нагушени подкупи врат, за полицайте по света."


Алоооооо, ми срам и позор си е направо. Едно от многото прочетени мнения в интернет. Идете и вежте бре, не после да ви "кичат" с епитети и какви ли не сравнения.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: Нестандартни мнения за нас

Мнениеот osata » 13 Мар 2010, 15:49

Ох, какви ли не истории съм чувал.....
Кой знае каква е истината, но важното е как е представена и как всички после реагират на нея. Върви доказвай, че нямаш сестра.
Нали знаете психологическият ефект, когато двама полицаи настигат младо момче бягащо по улицата и правят опит да го задържат, а тълпата наоколо вика - ууу, оставете го бе, какво му правите...само че тълпата не знае, че минута преид това този видимо културен младеж е премазал при ПТП две малки деца и дори не е спрял, а е опитал да избяга..... истината винаги е там някъде!
Онзи ден обяснявах на близка позната, че освен СОТ ( към една бих казал смешна фирма с 3 автомобила в града ) и паник бутон, би трябвало да си предприеме и други мерки за сигурност - като например видеокамера ( дори и невключена респектира ), отделно лесен достъп до нея през един вдигащ се плот ( обясних и да си сложи едно райберче от нейния край, които ще и донесе дори и 10 секунди време за достигане и натискане на стационарния паник бутон. Нейният вид обекти се слави с добри обороти, а тя работи сама, 50кг е, улицата не е супер оживена... Но иначе си заплаща хубаво за оглед, схема и инсталация на охранителна система от частната охранителна фирма.
Така че много често хората казват ела вълчо изяж ме, и после друг им е виновен.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Нестандартни мнения за нас

Мнениеот КОШМАР » 13 Мар 2010, 17:48

Със сигурност в повечето случаи изказаните мнения са под всякаква критика оса. Предпочитам да си премълча и ...... /останалото в понеделник :D /
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: Нестандартни мнения за нас

Мнениеот Бай Ставри » 14 Мар 2010, 12:18

КОШМАР написа:
Алоооооо, ми срам и позор си е направо. Едно от многото прочетени мнения в интернет. Идете и вежте бре, не после да ви "кичат" с епитети и какви ли не сравнения.

Безумие! Граничарска грешка разделя майка от децата й :
http://novinitepro.bg/bulgaria/bezumie- ... ata-i.html
Бай Ставри
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 86
Регистриран на: 24 Яну 2010, 12:28

Re: Нестандартни мнения за нас

Мнениеот Lord » 03 Май 2010, 21:17

Блогът на Делян Делчев
Трябва много да ви е скучно, щом сте стигнали дотук...


Събота, Декември 13, 2008
Свободен полицейски форум


В блога си Васил Колев е писал за "изгонения" полицейски форум, в който служители на МВР споделят по между си, а в случая и със света, воли и неволи от тяхното ежедневие, включително и за пиенето на сутрешно кафе или пушенето на по цигара в Събота. Форума за сега (дорде още не е спрян от някой например антипиратски набез) се намира на адрес http://policebg.free.bg/cgi-php/phpbb2/index.php Не съм и на ясно и дали не нарушава вътрешни и външно наложени правила във ведомството. Но това не е важно.

Ако едно е ясно, въпреки очевидо ниската си ефективност, и свръх раздутия щат (който показва например, че в България може да бъде поставен по един полицай на 2кв/км) там работят предимно нормални хора, с нормални грижи и проблеми.
Това, което се случва в Гърция показва факта, че и един полицай с пистолет е в състояние да предизвика падане на правителството и всенародни бунтове. Така че тяхната работа е по естеството си изключително отговорна в много направления. И точно колкото те са длъжници на обществото, обществото също им е длъжно. Въпреки, че на кацата мед и една лъжица катран стига, и тя създава негативното мнение за министерството, аз познавам и съм работил и уважавам в министерството много хора и професионалисти. За много от проблемите, които се виждат да произлизат от там, те на практика не са виновни, а неадекватното и хаотично законодателство, правено на парче, и непоследователната държавна политика без визия по отношение на решаването на някой опредлени проблеми.

http://delian.blogspot.com/2008/12/blog-post_13.html
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Нестандартни мнения за нас

Мнениеот Raptor » 03 Май 2010, 21:36

Lord написа:Блогът на Делян Делчев
Трябва много да ви е скучно, щом сте стигнали дотук...


Събота, Декември 13, 2008
Свободен полицейски форум
....

Въпреки, че е сравнително "древно", показва вярно първоначалната идея на този форум, която е същата и в момента! Едни обикновени нормални хора си комуникират нормално на професионални и други теми чрез Интернет!
Кофти е, че в момента нормалното поведение, не се "котира" особено добре в родните обществени отношения!
Може би, наистина изглеждаме "древни" и безинтересни на останалата част от мрежовата публика ... :roll: :?
Лично на мен не ми пука особено за това - радвам се на малката възможност, да разменим по някоя нормална приказа в Нета!
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Предишна

Назад към Другите за нас

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта