Медийни интерпретации или откровени манипулации

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Медийни интерпретации или откровени манипулации

Мнениеот spoon » 26 Май 2012, 15:09

Серджо, въпреки скорошната ти регистрация и за сега едно единствено мнение е повече от очевидно, че следиш отдавна форума и мненията. Въпреки това веднага изникват въпроси:
Сигурен ли си, че си мъжко?
Колега ли си или "случаен коректив"?
Познаваш ли Клеъли лично?
Харесваш ли розовият цвят?

Хей, шегобийци, умната! :mrgreen:
spoon
Полицай
Полицай
 
Мнения: 161
Регистриран на: 12 Авг 2011, 19:52

Re: Медийни интерпретации или откровени манипулации

Мнениеот Strange » 26 Май 2012, 20:30

Уважаеми г-н Относително Анонимен sergei,

В поста си към мен се обръщате ту на Вие, ту на ти и за кратко се поколебах на кое да заложа в отговора си. Изборът ми е очевиден.
Признавам, че много ме замислихте. Не само вътрешният ми свят беше разтърсен, но допускам, че съм получила непоправими пукнатини в структурата на личността си. Разбира се веднага се заех със самоанализ и реших да поправя всичките си недостатъци.
Започнах със стремежа си да бъда „за белязана” /правописът е зает от Вас, защото вероятно не е случаен/. Никога, никога вече няма да допусна някой да ме
за бележи - във форумите трябва да се пише така, че никой да не те види. Ако може зад храстите в приклекнало положение. Ще отработя някак позата.
Следва манията ми за величие. Тук се затруднявам, защото вероятно ще ми трябва помощ от терапевт, който да занижи самочувствието ми, да ме накара да се съмнявам в себе си и това, което мисля, да ми помогне да развия социопатия, хронична депресия и да ме направи невротичка. Ако е добър може като бонус да ми докара и периодични хистерични пристъпи.
Следващият трус дойде с показното възхищение на мъжете. Явно те са наясно, че участват в пиеса, щом са си осигурили кулиси, зад които да ходят да ми се подиграват. Ей, да му се невиди, много се изненадах. Все са ми казвали, че не бива да им се вярва на гадовете, ама чак кулиси да мъкнат навсякъде, не очаквах. И не знаех, че всички са актьори и повтарят чужди реплики... А аз глупачката съм ги издигнала в култ, а жените пренебрегвам. Край. Отивам на екскурзия на остров Лесбос.
За финал оставих въпроса си към Вас, уважаеми sergei: тъй като с изненада разбрах, че форумът не е за флирт, бихте ли ми дали координатите на определените за целта места. Ако може да уточните, с каква табела са обозначени и има ли някакви ограничения за престой в тях.
Много съм Ви благодарна за това, че коригирахте безобразния ми светоглед, отношение към хората /най-вече мъжете/ и специално към клиърли. Не разбирам как съм могла да си помисля, че постването във форум на служители на МВР на статии, които отправят умишлени обиди към тях, е търсене на конфронтация.
С признателност
Strange

ПП Сега сериозно. След като емоцията, провокирала последните ми постове избледня, изпитах съжаление за тона си. Споделих го с няколкото си приятели тук, които категорично изказаха мнение, че не е нужно да се извинявам за реакцията си.
И заета с други задачи, аз отложих... Правя го сега – клиърли, съжалявам.
Някои от постовете ти наистина провокират гняв у мен. Особено е чувствителен бутона ми, който касае манипулирането на хора със скалъпени послания. Това е едно от качествата ми – не мога да бъда безразлична. Или бурно защитавам, или яростно отричам, но винаги има емоция. Моята истина е субективна. Със споделянето и не искам да променям тази на другите, а само да ги накарам да помислят върху нея. И то който иска да помисли. Категоричността ми в изказванията не идва от твърдата убеденост в собствената безпогрешност, а от това че винаги говоря това, в което вярвам. И разбира се допускам, че има аргументи, които биха ме накарали да променя позицията си – случва се непрекъснато.
Понякога всичко, от което човек се нуждае, е нова гледна точка.
Strange
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 557
Регистриран на: 02 Авг 2011, 17:41
Местоположение: Варна

Re: Нелицеприятните факти 1:1

Мнениеот Kali » 27 Май 2012, 22:17

sergei написа:Стрейндж с много топли чувства към вас след прочитане на написаното се осмелявам да изразя собственото си мнение. Имате знания за някои сфери на човешкото познание, но от тези мнения лъха много голяма мания за величие , че сте над всички които пишат. Стрейндж спри се , ослушай се , огледай се , вникни между редовете и мненията на потребителите във форума. Не сте всичко и над всички в стремежа си да бъдате за белязана , да впечатлите мъжете , изпадате в трагикомично положение.Показно ти се възхищават , а зад кулисите подиграват. Клиърли пише с обикновени думи , не цели противопоставяне и не търси конфронтация. Забавна е , пише за развлечение , ползва шеговития тон , но не засяга никого , а вие я апострофирате.
Форумът не е за флирт. За мнението ми уважаема , Стейндж , не ми се сърдете. Не ми допада пренебрежителното ви отношение към жените , а издигате в култ мъжете .
Приятен ден !! :)


Клиърли, от известно време вниманието ми се насочи към постовете, които мяташ в почти всяка тема. И честно казано, нищо не разбирам. А и не искам да разбирам. И съм убедена, че и ти самата не се разбираш.
В устрема си да си безкрайно интересна и находчива, позабравяш добрия тон към останалите потребители на форума. Виждам, също така, че си падаш по бате Серго от сериалът „На всеки километър”, защо просто не седиш да си го гледаш на спокойствие, вместо да ръсиш безкрайни безинтересности натам насам?
Клиърли/Сергей, пряко съм засегната, че изразяваш мнение към култ към мъжете. А защо да не е към жените? Така се чувствам крайно онеправдана. Ако беше жив Вълко Червенков, със сигурност щеше да издигне в култ жените. Но така е, кой каквото си търси. Ти мъж ли си търсиш, Клиърли? Да те успокоя – тук няма да откриеш. На защото мъжете не са мъже в истинския смисъл на думата, а защото са сериозни и почтени. Ако не знаеш, тук са само едни никове, зад които стоят разни хора. Които малко или много се засягат от все повече неприятните ти постове.
Клиърли, ако се поразровиш малко из нета, ще откриеш безкрайно много сайтове за запознанства. Препоръчвам ти го. И дано това поне малко помогне да спреш присъствието си във всички полицейски форуми.
И тъй като явно не разбираш от добронамерени постове към теб, а и да отърва Лорд от това неприятно задължение като модератор, сърдечно те моля да не се появяваш повече. Молбата ми е толкова крайна, защото вече имаше подобни към теб, но явно не си ги разбрала. Така че, ти го казвам в пряк текст, за да разбереш със сигурност.
И така, неуважавана Клиърли, пожелавам ти огромни успехи, но не тук. Смятам темата за приключена, така че не си напъвай мозъчето да ми отговаряш.
:evil: :evil: :evil:
Kali
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 864
Регистриран на: 18 Юни 2011, 02:00
Местоположение: София

Re: Медийни интерпретации или откровени манипулации

Мнениеот clearly » 31 Май 2012, 17:32

.... Клиърли/Сергей, пряко съм засегната, че изразяваш мнение към култ към мъжете. А защо да не е към жените? ...


Ех Кали чудя се как може умната ти главица такъв пост да сътвори.Прави ми впечатление ,че тук сте се събрали една групичка на която някой неща които пиша основно в теми касаещи политика,чат пат и МВР не ви изнасят, а уж сте деполитизирани .Да ама май за някой съфорумци е само на хартия ..И понеже няма какво да кажете по същество ,почвате да ме нападате на лична основа.В началото си мислех да не тти опонирам ,но си викам ,що пък да си оставя магарето в калта и я да вляза и да ти кажа ,че съм от хората на които не им е нужно някой друг да ги защитава .Следователно нещо си се объркала като си мислиш ,че съм се превъплатила в sergei .Проблема си е твой дали ще ми повярваш ,но все пак ще добре админа или модовете да проверят от кой град е IP на новоизлюпеният потребител и моя и да изнесат инфо тук .Моля ги защото не обичам да ми се вменява нещо което не съм го сторила.Относно мъжете ,че съм си търсила и тук няма да ги открия, изказването ти ме навежда на мисълта ,че нещо ревнуваш а??Споко Кали .Нищо не търся ,защото си имам прекрасно семейство + любовник с който от време навреме прескачаме до хотел на една приятелка в друг град ,за да не ни хванат половинките .И като за финал не си ти човека който ще казваш кой да пише и кой не .Има си Правилник на форума ,който поне аз държа да се спазва .Ако съм го нарушила с нещо ,нямам нищо напротив администраторът или модераторите да ме баннат като ме известят на лс .Лек ден и не се вживявай толкова.Наслажавай се на животу ,защото он минава покрай нас като един миг .
Аватар
clearly
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 715
Регистриран на: 01 Яну 2012, 19:08

Re: Медийни интерпретации или откровени манипулации

Мнениеот Basaev » 31 Май 2012, 18:43

sergei = clearly. Така както " Нова Зора " = БСП. За справка предизборния черен клип - избираш Бойко, получаваш Костов. Елементарно Уотсън. :D
В борбата със здравия разум, победата ще бъде наша....
Аватар
Basaev
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 232
Регистриран на: 04 Окт 2010, 00:12

Re: Медийни интерпретации или откровени манипулации

Мнениеот Strange » 31 Май 2012, 21:30

Клиърли, макар, че в поста си се обръщаш към Кали, ще си позволя да направя коментар. Първо ще обясня защо точно се извиних за тона си /не за написаното/: защото се почувствах така, сякаш съм ударила шамар на дете. Дадох си сметка, че ти не можеш да се защитиш, просто защото не умееш /или отказваш/да мислиш критично. Надявам се Лорд да постне тук една чудесна статия, която прочетхоме днес и която ще обясни какво имам предвид.

clearly написа:Ех Кали чудя се как може умната ти главица такъв пост да сътвори.Прави ми впечатление ,че тук сте се събрали една групичка на която някой неща които пиша основно в теми касаещи политика,чат пат и МВР не ви изнасят, а уж сте деполитизирани .Да ама май за някой съфорумци е само на хартия . Деполитизирани не означава хора без мнение. Понеже те наблюдавам от доста време, не само в този форум, си позволих в първия си коментар да напиша асоциацията, която често ми навява твоето поведение. Тя не се е променила.

.И понеже няма какво да кажете по същество ,почвате да ме нападате на лична основа.Непрекъснато някой ти говори по същество. Точно, конкретно и според мен достатъчно ясно. И понеже ти не се замисляш – а се предполага, че обмяната на мнения ще провокира такава реакция – хората се дразнят. Разбира се емоционалните послания не са индеферентни и понякога прекрачват сухата граница на т.нар. „добър тон”.

В началото си мислех да не тти опонирам ,но си викам ,що пък да си оставя магарето в калта и я да вляза и да ти кажа ,че съм от хората на които не им е нужно някой друг да ги защитава .Следователно нещо си се объркала като си мислиш ,че съм се превъплатила в sergei .Проблема си е твой дали ще ми повярваш ,но все пак ще добре админа или модовете да проверят от кой град е IP на новоизлюпеният потребител и моя и да изнесат инфо тук .Моля ги защото не обичам да ми се вменява нещо което не съм го сторила.Всеки, който знае че е възможно трасирането на айпи-та и иска да остане анонимен, ще си подсигури подкрепата на приятел в друг град. Изнасянето на тази информация няма да докаже нищо. Забелязвам, че доста хора направиха връзка мужду теб и сергей – сигурно е случайно.

Относно мъжете ,че съм си търсила и тук няма да ги открия, изказването ти ме навежда на мисълта ,че нещо ревнуваш а??Споко Кали .Нищо не търся ,защото си имам прекрасно семейство + любовник с който от време навреме прескачаме до хотел на една приятелка в друг град ,за да не ни хванат половинките .
Тук ще напиша само, че нищо няма да пиша. Всеки може да види отвъд думите.


И като за финал не си ти човека който ще казваш кой да пише и кой не .Има си Правилник на форума ,който поне аз държа да се спазва .Ако съм го нарушила с нещо ,нямам нищо напротив администраторът или модераторите да ме баннат като ме известят на лс .Давам ти произволен пример: ако един от живущите в многоетажен блок реже нещо с ъглошлайф всеки ден в продължение на месеци в периода 08-12 и 16-22 ч., той не нарушава Закона за етажната собственост и Правилника за вътрешния ред. И разбира се може да го развява заедно с Конституцията, ако някой му направи забележка.


Един добронамерен съвет: ако ти остане малко време някога, си припомни поне пунктуацията.
Понякога всичко, от което човек се нуждае, е нова гледна точка.
Strange
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 557
Регистриран на: 02 Авг 2011, 17:41
Местоположение: Варна

Re: Медийни интерпретации или откровени манипулации

Мнениеот dsuzunov » 31 Май 2012, 22:20

Strange , дал съм си дума да не коментирам писанията на на това нещо clearly.
За това и се обръщам към тебе:
-забелязал съм, че подобни същества се хранят с вниманието, което околните им оказват.
Като няма на кой да опонира ще започне да го прави към себе си, а това вече е раздвоение на личността, което пък е директен път към психиатрията.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Медийни интерпретации или откровени манипулации

Мнениеот Strange » 31 Май 2012, 22:46

:)
Понякога всичко, от което човек се нуждае, е нова гледна точка.
Strange
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 557
Регистриран на: 02 Авг 2011, 17:41
Местоположение: Варна

Re: Медийни интерпретации или откровени манипулации

Мнениеот Lord » 01 Юни 2012, 13:59

Strange написа:... Надявам се Лорд да постне тук една чудесна статия, която прочетхоме днес и която ще обясни какво имам предвид...


Храната на 21-ви век

Определят съвременното общество като “консуматорско”, а времето в което живеем като “векът на информацията”. Удивително е колко допирни точки могат да се открият между консумирането и възприемането на информация. Поглъщането на информация като своеобразно хранене е ежедневно. Доказва го и самият език чрез изрази като: „сладки приказки”, преглъщам обида”, „изяждам книгата с кориците”; или определяне на информация от типа „жълта преса” като „бълвоч” и „помия”. Самата ни физиология сякаш ни предизвиква – именно устата е орган, и на храненето, и на речевата комуникация. А и да не забравяме максимата, че „Ти си това, с което се храниш!”

Видяното и чутото, което ни провокира всеки ден - усвояваме, точно както и се храним - в „заведения за бързо хранене” /вестници, билбордове, реклами по радио и телевизия/ и приемайки предимно „полуфабрикати” /готови клишета и заучени рефрени/. „Храната” е изобилна и разнородна, предлага се в големи количества, но доколко вникваме в смисъла и търсим задълбочен анализ на възприетото?

Безспорната сила на медиите допълнително оказва натиск и се опитва постоянно да ни манипулира, чрез наготово поднесени и примамливо опаковани чужди заключения и възгледи ,които ние безкритично да приемем за свои, и да си спестим труда от собствен анализ и упражнение на ума. Но, както рафинираната захар и рафинираното брашно се оказват много вредни и основен фактор за затлъстяването в световен мащаб – така и „рафинираните” и готови за директна консумация клишета, водят до закърняване на способността за задълбочено вникване и собствена преценка на заобикалящото ни.



Всички тези процеси, именитият американски професор Наом Чомски, определя като „корумпиране на разума”. Според него съвременният човек ползва мозъка си „по-скоро като склад за данни, отколкото като машина за анализиране на данни”. Той алармира затова, че отказа ни да ползваме мозъка си , води до пълно зомбиране на човечеството, което се отказва да живее собствения си живот.

Така, че ако трябва да се предпише някакъв” хранителен режим” по отношение на възприемането на информация, то той би трябвало да изглежда така:

- внимавайте кой ви поднася храната

- не яжте набързо и по много

- подбирайте нерафинирана и пълноценна храна

- дъвчете продължително, до пълно смилане на храната

- пазете се от полуфабрикатите и аламинутите

Ще завърша без метафори, в прав текст:

Нека от опит да познаем сладостите и несгодите на живота. Да направим своите си грешки и да извоюваме собствените си победи. Да не се оставяме да се превърнем в продукт на едно реалити-шоу, където някой режисира уж реално случващия се живот, за да ни употреби за постигане на скритите си цели.

Животът, които имаме е един и ни е поверен много лично!


Автор: Ася Василева

15-05-2012г.




Ето и блогът на тази интелигентна дама: http://assiavassileva.blog.bg/drugi/201 ... vek.954722
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Добре свършена полицейска работа

Мнениеот clearly » 04 Юни 2012, 19:15

Lord написа:Брендо може да бъде съден и в Италия





Подробности очаквайте по-късно на


http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2012/05/ ... a/?ref=rss

Виждам ,че в тая тема иде реч за Брендо и се очакват подробности .Днес стана ясно ,че разследващите неправомерно са иззели от килията на Евелин Банев-Брендо документи, които са му били предоставени от адвокатката му Ина Лулчева .Следва пледоарията и и в крайна сметка СГС прие за основателно искането на защитата и разпореди всички протоколи за претърсване и изземване, включително и от личния обиск на Брендо при задържането му, да бъдат представени по делото.
Цялата новина тук http://www.mediapool.bg/%D1%80%D0%B0%D0 ... 93640.html


Преместих мнението тук, защото и Медиапул, и Клеърли се връзват на адвокатски дивотии, граничещи с глупости. Но докато Лулчева взема пари за да се прави на правно неграмотна - не намирам оправдание за цитиращите я, пък и на всичко отгоре го правят безплатно. - Lord
Аватар
clearly
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 715
Регистриран на: 01 Яну 2012, 19:08

ПредишнаСледваща

Назад към Другите за нас

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта