Нелицеприятните факти 1:1

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Нелицеприятните факти 1:1

Мнениеот DANI_09 » 12 Апр 2013, 22:14

малкия написа:
DANI_09 написа:
малкия написа:Ти в МВР ли работиш?

Не, в комунални услуги! :lol:


Съдейки по това, което си написал по-горе, съм склонен да повярвам...

Хеле пък ако не знаеш, че в МВР освен ООР и превенция (каквото и да разбираш под това) има Гранична, ПБЗН, Документи за самоличност, КАТ - регистрация... хайде стига съм изброявал... Или ако мислиш, че и те са пуснали кепенците или... как беше... "функционират само на книга"....



Всичките подразделения на МВР изброени от теб са на хартия, освен "пожарната и ГЗ/ по разговорно/ които работят наистина, но в САЩ се администрират от, кого...? и не казвам, че са маловажни, а пък и другите от тях, в страни в ЕС, се администрират от Общините! Би ли се изправил пред майката на Лора ......, да и обясниш, какво става/както и много други случаи/? За СРС гейт не ми се говори! И това/споменатите от теб/ не са служби с основни функции в МВР! Друго???
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ

Re: Нелицеприятните факти 1:1

Мнениеот Lord » 13 Апр 2013, 11:39

Дани, идеята на темата е за посочване на факти, та освен неразкритото засега отвличане на дъщерята на Брендо, какви други факти ще цитираш, за да се убеди аудиторията, че МВР в момента "функционира само на книга"? Мен и колегите ми в районното няма да ни убедиш, защото ни се стопяват лагерите от работа, ама те питам за да се върне темата в руслото си.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Нелицеприятните факти 1:1

Мнениеот малкия » 13 Апр 2013, 23:06

DANI_09 написа:
малкия написа:
DANI_09 написа:
малкия написа:Ти в МВР ли работиш?

Не, в комунални услуги! :lol:


Съдейки по това, което си написал по-горе, съм склонен да повярвам...

Хеле пък ако не знаеш, че в МВР освен ООР и превенция (каквото и да разбираш под това) има Гранична, ПБЗН, Документи за самоличност, КАТ - регистрация... хайде стига съм изброявал... Или ако мислиш, че и те са пуснали кепенците или... как беше... "функционират само на книга"....



Всичките подразделения на МВР изброени от теб са на хартия, освен "пожарната и ГЗ/ по разговорно/ които работят наистина, но в САЩ се администрират от, кого...? и не казвам, че са маловажни, а пък и другите от тях, в страни в ЕС, се администрират от Общините! Би ли се изправил пред майката на Лора ......, да и обясниш, какво става/както и много други случаи/? За СРС гейт не ми се говори! И това/споменатите от теб/ не са служби с основни функции в МВР! Друго???


В САЩ? Каниш се да емигрираш? Предлагаш да станем 51-ви щат?
А сигурен ли си, че знаеш коя от изброените служби на какво подчинение е във ВСЯКА от страните в ЕС? Защото картинката, поне доколкото ми е известно, е доста пъстра...
Не, не бих желал да се изправям пред майката на Лора. Неприятно би било, сигурен съм. Остава обаче да ми кажеш, че в споменатите от теб САЩ и ЕС няма отвличания или неразкрити престъпления.
За СРС гейт и на мен не ми се говори. Макар че бих те попитал защо го наричаш точно така. Да не би по аналогия с нещо, случило се в САЩ?
По отношение на това кои са или не са "служби с основни функции в МВР" (каквото и да значи това), нека те информирам, че в Гранична и ПБЗН работят около една трета от служителите в МВР. И работят не на хартия... Друго?
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Нелицеприятните факти 1:1

Мнениеот DANI_09 » 28 Апр 2013, 08:42

Въпрос....! Кой регистрира МПС в Германия? Помощ, не е полицията!
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ

Re: Нелицеприятните факти 1:1

Мнениеот Lord » 28 Апр 2013, 10:40

DANI_09 написа:Въпрос....! Кой регистрира МПС в Германия? Помощ, не е полицията!



Регистрация, табели и всичко останало се прави във фирма "Цуласунгщеле". Има офиси във всички по - големи градчета и е немският аналог на нашата фирма "БМВ".
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Нелицеприятните факти 1:1

Мнениеот DANI_09 » 28 Апр 2013, 13:59

Lord написа:
DANI_09 написа:Въпрос....! Кой регистрира МПС в Германия? Помощ, не е полицията!



Регистрация, табели и всичко останало се прави във фирма "Цуласунгщеле". Има офиси във всички по - големи градчета и е немският аналог на нашата фирма "БМВ".

Грешка, аналог е на община! :idea:
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ

Re: Нелицеприятните факти 1:1

Мнениеот малкия » 28 Апр 2013, 17:29

DANI_09 написа:Въпрос....! Кой регистрира МПС в Германия? Помощ, не е полицията!


Можеш да ме питаш и зза Австиря, и за Италия...
И като сме на вълна Германия - кой се занимава с пожарна безопасност там.
И нямам нужда от жокери - имам известна представа.
Въпрос на национално законодателство.

И какво от това?
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Нелицеприятните факти 1:1

Мнениеот Lord » 09 Апр 2014, 19:06

Обезоръжиха пиян полицай на метри от училище в София


Пиян полицай, въоръжен с два пистолета и с бронежилетка беше обезвреден от колегите си на метри от училището и детската градина в столичния квартал Световрачане. Инцидентът е станал вчера около 17.30. Няма пострадали, а полицейският служител Иван Страхилов е отведен в изтрезвителя, казаха за Пo света и у нас от пресцентъра на СДВР.

Около 17.30 полицай Иван Страхилов вървял на зиг заг по малката уличка, срещу която се намира основното училище в Световрачане. Очевидци на инцидента разказаха, че бил въоръжен с два пистолета, електрошокова палка, десантен нож и бронежилетка.

Пияният полицай е паднал на метри преди училището и може би затова не се е случил по-сериозен инцидент. Може би многото алкохол не му е позволил да продължи пътя си и полицаят е паднал ето тук в тази градинка.

Деца от близката площадка се обадили веднага на телефон 112, отишли и в близкия полицейски участък. Местният полицай обаче им казал, че няма белезници, за да го арестува и не може да направи нищо освен да докладва в СДВР. След минути на място пристигнали екипи на моторизираното звено СИГМА и няколко патрула. Въпреки опитите на колегите му да изземат оръжията, Страхилов отказвал да ги предаде. Наложило се да дойдат шефовете на столичната полиция. Най-накрая пияният полицай бил качен на дошлата линейка и откаран в изтрезвителя.

От СДВР отказаха да застанат пред камерата ни, а по телефона обясниха, че за да бъде уволнен пияният Иван Страхилов първо трябва да приключи започналото дисциплинарно производство срещу него. Не отговориха обаче, дали случаят ще бъде предаден на прокуратурата и дали Иван Страхилов ще понесе наказателна отговорност.

Репортаж на Явор Симов




Видео: http://bnt.bg/news/politsiya/obezora-zh ... e-v-sofiya



Ужас! Направо не вярвам, че съществуват такива служители /умишлено не казах "колеги"/!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Нелицеприятните факти 1:1

Мнениеот Lord » 12 Авг 2014, 16:43

Полицаи изпотрошиха дома на пенсионери при акция, сбъркали адреса


Полицаи нахлуха и изпотрошиха погрешка жилището на пенсионери в Оряхово, съобщава БНР. Екшънът се разиграл тази сутрин минути след 5.00 часа. Униформените, които извършвали спецакция, счупили вратите и прозорците на жилище на ул. „Левски" 21. Когато разбрали, че са сбъркали адреса, те се извинили.

Потърпевшата Йорданка Торбова била събудена от 90-годишния си съпруг, след като пред къщата им започнала полицейската акция. Жената предполага, че униформените са от жандармерията.

„Идват и разбиват вратите, външната врата, айде тя е заключена, обаче на кухнята е отключена и нея разбиват. След това отиват на горния етаж и понеже там загражденията са с ПВЦ, махат стъклото и влизат вътре", жалва се пенсионерката. Тя допълва, че била разбита вратата и на заключена стая. Впоследствие се оказало, че съседният блок също е 21. Именно там органите на реда открили този, който търсели.

Йорданка Торбова пита кой ще й плати щетите след акцията на МВР в дома й.

МВР шефът Йордан Бакалов е разпоредил проверка по случая. Директорът на полицията във Враца, който е на мястото на инцидента, обещал щетите на семейството да бъдат възстановени.

http://news.ibox.bg/news/id_1666160619



Не познавам конкретния случай, но такива глупости най-често се случват, когато някои хора от някои звена по областните дирекции се правят на много "тайни" и не стиковат плановете си с местното районно, за да не "изтече" информация.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Нелицеприятните факти 1:1

Мнениеот dakota_ » 12 Авг 2014, 20:42

Преди около 15 години съм попадал в сходна ситуация /споделял съм го с колега от форума/.Три жилищни блока,абсолютно еднакви,рано сутринта квартален ни води на адреса за задържане... Подпряхме се на вратата и влязохме,но бяхме сбъркали жилищния блок...
Пешкира го отнесохме БОП-аджиите,че сме се доверили на кварталния да ни води,а не сме разузнали самостоятелно терена... Добре,че попаднахме на много свестни хора и минахме с едно голямо "яздене" от Директора...от джоба си лично платихме за нова врата и като бонус "мълчание" купихме и една желязна врата... изръсихме се около 1 000 0000 лв. :oops: Хората си пожелаха следващия път през прозорците да влезем,че и дограмата им беше за смяна :D
Теглото ще е много голямо за сгафилите,важно е да няма сериозни дисциплинарни наказания!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към Другите за нас

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron