Нелицеприятните факти 1:1

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Нелицеприятните факти 1:1

Мнениеот osata » 15 Окт 2009, 21:39

BARETATA написа:Затвор няма да има,много време е минало


Започвам да се замислям, еуфорията и вбесеността ми преминават.... наистина е минало доста време, но не разбрах - момичето ли се е оплакало чак сега, или някой колега наистина ги е натопил ( докладвал - и то похвално правилно за този колега ) след като са се хвалили.

Иска ми се това да е постановка, иска ми се хораааа......
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Нелицеприятните факти 1:1

Мнениеот BARETATA » 15 Окт 2009, 22:13

както е в Досиетата Х , "Истината е някъде там" , Бих каззал е някъде по средата.Но по всичко си е грозна работа.Трябва малко да се престане с това мачкане на МВР,да не коментирам този случай,ама почнаха за щяло и нещяло само да се Изкарват някакви "ризи" на показ и страданието остава само за нас.Заради тия прстотии ,постоянно спускат някакви изпити,да Браво са опресняване,ама все пак всички имаме ТАпии.Ограничете и изчистете недоверието ,а не само да си връзвате гащите :twisted: :twisted: :twisted:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Нелицеприятните факти 1:1

Мнениеот SYNOPTIK » 18 Окт 2009, 18:30

На Хърватската граница ! :oops:
Не знам защо заглавието на видеото е за българската граница !
Аз не видях българска униформа никъде !
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Нелицеприятните факти 1:1

Мнениеот BARETATA » 18 Окт 2009, 20:41

Толкова и е в час тоя Турчин...... :twisted: :twisted: :twisted:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Нелицеприятните факти 1:1

Мнениеот PAOLON » 18 Окт 2009, 21:55

BARETATA написа:Толкова и е в час тоя Турчин...... :twisted: :twisted: :twisted:
А сега докажи, че нямаш сестра.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Нелицеприятните факти 1:1

Мнениеот Росица » 01 Юни 2010, 07:48

фиеста написа: Употребата на алкохол в системата май е доста над средното ниво за страната и това според мен е по -сериозния проблем.

Употребата на алкохол е над средното ниво не само в системата на МВР !!!!!
Това засяга лекари и хора работещи в съдебната система!Причината е ясна -жестокият стрес в по-голямата част от случаите и по-рядко ,просто защото някой си е обикновен пияница и си доставя удоволствие така .
Друг е въпросът ,че нямаме нито изградени навици да избиваме този стрес,нито пък в споменатите служби и институции има достатъчно квалифицирани кадри,които да ни окажат помощ да се справим с проблемите и стреса.Има го и моментът ,че често пренебрегваме възможността да потърсим таква помощ.Я защото подценяваме една такава комуникация ,я защото все още нашият манталитет не я приема адекватно и нормално.
Обикновенно,ако служител бъде "подложен" на подобна среща против волята и разбирането му за нуждата от това,той кумулира гняв и вместо разбирането и усещането,че ще получи помощ,той осъзнава това като грубо вмешателство във вътрешният му мир и резултатът е поразително никакъв или ефекта обратен !
По-скоро трябва да се помисли в тази посока и внимателно да се подходи към осъзнаване от нуждата от такива специалисти (психолози) и то така,че те да не бъдат възприемани просто като една щатна бройка в повече,а като реално потребни хора,така,че да бъдат възприети.
В моята служба също има назначен психолог,ако и тя да няма нищо общо с вашата работа,макар да съществува напрежение и при нас .
Наблюденията ми сочат,че той не се възприема като такъв и дори напротив-желанието му да помогне и да насочи разговор към даден проблем се разбира както по-горе писах !И това не се дължи на неговата некомпетентност,а именно на възприятието на българина ,че общуването с психолог или психиатър е едва ли не срамно и обидно мероприятие .......
Всички права са следствие на предхождащите ги задължения !
Аватар
Росица
Нов
Нов
 
Мнения: 11
Регистриран на: 17 Апр 2010, 10:08
Местоположение: Велико Търново

Re: Нелицеприятните факти 1:1

Мнениеот фиеста » 13 Юни 2010, 22:23

Принципно си права, но не всичко, което е вярно, важи за МВР.... Защото този психолог е също служител с определени задължения. И ако отидеш да си споделяш с него, не се знае той къде ще реши да сподели. Пък имаше нещо от сорта, че служителят не трябва да споделя проблеми, заради които биха могли да му оказват натиск /цитирам по спомени, но такава беше идеята/.
Та проблемът на давещите се е проблема на самите давещи се май.....
фиеста
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 219
Регистриран на: 26 Авг 2009, 17:44

Re: Нелицеприятните факти 1:1

Мнениеот Lord » 14 Юни 2010, 20:22

sylvi написа:BARETATA, браво за хубавата тема. За разлика от osata не смятам, че е безсмислена, защото сте дали доста полезна, а и интересна, информация. Също мога да успокоя всички, че може да сме малко, но има 15 и 16-годишни, които четат форума. Аз самата съм на 17 и следя редовно темите. Това което искам да споделя с вас е относно педофилията. Вие хубаво давате информация за това какви опасности грозят по-малките в интернет, давате примери със заловени педофили и т.н., но след всичко прочетено малко ме възмути нещо. Става на въпрос за това, че не видях дори и да е подхвърлено, в който и да било коментар, за други уж почтени хора, които също предпочитат да се занимават с по-малки, непълнолетни момичета. За да съм по-конкретна, ще визирам ваши колеги, служители на МВР. Интересно ми е какво мислите за такива хора. Ще дам и прост пример. Миналата година 30-годишен полицай застреля 17-годишна ученичка, защото тя не искала да бъде с него, и се самоуби. Повдигам този въпрос, не защото искам да обидя някой, а защото искам да знам какво мислите за такива полицаи, тъй като самата аз съм имала подобен проблем, а не ми бе обърнато никакво внимание.
П.С. Продължавайте да развивате темата, защото е наистина полезна. ;) :)


osata написа:Ами интересен въпрос задаваш, но при положение, че от 240 депутати доста от тях са "чисти като момини сълзи", нормално е и сред десетки хиляди полицаи да има по-особено мислещи.
Ако си останала с впечатлението, че твърдим, че в полицията няма..... не знам как да го кажа..... боклук може би ;) ,не е така. Важното е да е малко и да се изхвърля редовно. До горният ти пример - съгласно действащото законодателство полов акт с лице навършило 14 годишна възраст не е забранен. Мога да ти дам примери с още по-стряскащи разлики в годините, и да ти разкажа какво съм чувал от първа ръка за агенциите за манекенки, където точно 16-17 годишни момичета биват буквално "пласирани" на разни бизнесмени.

Миналата година 30-годишен полицай застреля 17-годишна ученичка, защото тя не искала да бъде с него, и се самоуби. Повдигам този въпрос, не защото искам да обидя някой, а защото искам да знам какво мислите за такива полицаи, тъй като самата аз съм имала подобен проблем, а не ми бе обърнато никакво внимание.

Откачена работа.



BARETATA написа:sylvi , продължавай да се интересуваш и ако искаш да питаш каквото и да било друго , задай го в раздела с въпроси на Граждани . Иначе , проблема със полицая и застреляното момиче , е наистина откачена работа и доста сериозен проблем . Никой от нищо , не е застрахован ... , за жалост ...
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Нелицеприятните факти 1:1

Мнениеот Lord » 14 Юни 2010, 20:45

sylvi написа:........... Миналата година 30-годишен полицай застреля 17-годишна ученичка, защото тя не искала да бъде с него, и се самоуби. Повдигам този въпрос, не защото искам да обидя някой, а защото искам да знам какво мислите за такива полицаи.................



Мила, ние /полицаите/ не сме клонинги на светец, ние сме хора, като всички останали от вида хомо сапиенс. Ние освен служебен имаме и личен живот /немного, де ;) /, ние освен официалния си и видим живот имаме свой вътрешен мир, който никой не вижда, вероятно в системата при толкова хиляди служители все някак успяват да се промъкнат и хора със сериозни отклонения, те обаче скоро лъсват и ние бързо се оперираме от подобни метастази. Не така стои въпроса с магистрати, депутати, министри и др. подобни, при тях няма проучване, няма психотестове, но има функционален имунинет, мандат, независимост, изобщо много по-проста е процедурата юрист да стане главен прокурор, отколкото разследващ полицай в участъка на Долно Нанагорнище /да ме прощава г-н Б. Велчев за примера/.

На конкретния въпрос, отговора ми е, че полицая застрелял 17-г. дете заслужава смъртна присъда!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Нелицеприятните факти 1:1

Мнениеот sylvi » 14 Юни 2010, 21:10

Благодаря за отговорите. Lord наясно съм с това което казваш, а мога и да предположа какво се случва със служителите, които престъпват закона по един или друг начин. Възмутих се може би от факта, че има такива, а в моя случай и че повече от година този човек е ненаказан. Може би ще кажеш, че това не е така, но всяко нещо има своите изключения. Поне сега мога да съм по-спокойна, защото след случилото се изгубих вяра в българската полиция, тъй като тогава чух от не един и двама, че каквото и да сторя няма да ми бъде обърнато никакво внимание и въпросният полицай, ще остане ненаказан. Именно желанието ми да знам, че наистина има здравомислещи полицаи, беше и поводът да поискам мнението ви по въпроса за тези по-особено мислещи, както ги нарича osata :), служители. Отново благодаря много за отговорите. Поздрави. :)
sylvi
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Юни 2010, 01:18

ПредишнаСледваща

Назад към Другите за нас

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron