Ние за другите

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Ние за другите

Мнениеот ribaflic » 02 Окт 2009, 17:34

Тук искам да изкажа най-дълбоко възмущение от част от лекарското съсловие, с което през последните четири месеца контактувам през ден.Че мен ме разкарват като простинал кон от кабинет на кабинет, че ме преглеждат от два метра разстояние и ми слагат диагноза по телефона/ и всичко това за скромната потребителска такса от 2.40 лв./, че ме побъркаха с техните диагнози, все някак го преглъщам :? .Но днес един специалист :? "прегледа" от разстояние детето ми и това ме накара да побеснея-два астрономически часа го чакахме, никакъв преглед по същество и накрая-дай 25 кинта.Направо нямам думи-то бива див капитализъм, то бива рутина в работата, но да гледаш едно малко дете как се гърчи и плаче от болка и нищо да не ти трепне...
И какво е това здравно осигуряване-всеки месец ми спират над 100 лв. за какви ли не осигуровки, и накрая-здравната каса това не покрива, здравната каса има лимит на направленията, здравната каса е куче-касичка...????След всяко ходене на лекар, щом изляза от кабинета, първата ми мисъл е да емигрирам в Канада или Люксембург.

Друго-родителска среща в детската:"Скъпи майки и татковци, благодарим ви че избрахте нашата детска градина.Тъй като общината не отпуска пари, а ние искаме да се грижим добре за децата ви, хубаво е да си набавим еди-какви си помагала.Но тъй като ние не можем да ги купим, ако от вас излезе предложение, че искате да ги купите, и съберете пари, и ги купите, и направите дарение, ние ще ви бъдем много брагодарни"
Наистина много елегантно...Ние схващаме бързо след такива намеци-предложението излезе от нас, събрахме пари, водихме протокол за протичането на срещата и си отидохме доволни, че децата ни ще имат полезни помагала

Първи учебен ден: "Скъпи родители и ученици, добре дошли.Дечицата да заповядат на чиновете, а за родителите сме подготвили един списък кой каквито възможности има, да се включи".
Въпросният списък съдържа 15 точки и учтиво подканя всеки родител, който има познати зидари, бояджии, собственици на магазини в различни сфери и т.н , да ги привлече към негласно сътрудничество като крайната цел пак е децата ни да учат в по-добри условия.

Образование, здравеопазване, обществена сигурност- подкопаването на техните устои и превръщането на работещите в тях на несигурни за бъдещето си хора, е най-прекият път към унищожаване на чувството за национална принадлежност на всички ни.
Аватар
ribaflic
КОМИСАР
 
Мнения: 549
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Ние за другите

Мнениеот SYNOPTIK » 02 Окт 2009, 19:11

И по училищата е така,ribaflic.
При въпрос към учител,защо в целият клас няма по-висока оценка от 4,отговорът е :"За тази заплата,колко искате да ви пиша...?"
Всичко в държавата е проядено до крайна степен и едва ли казвам нещо ново с това !
Ами при Основен Лихвен Процент на БНБ от 1,46 % ,защо се приема предложение за плащане на наказателни лихви по закъснели плащания с + 20 пункта...? :x
Така не се ли увеличава печалбата на дадени монополисти и банки ?
В същото време,цели общности живеят на т.н."помощи",не заплащат абсолютно нищо,а на всичкото отгоре се плодят като мишки. :(
Изображение
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Ние за другите

Мнениеот Sir Humphrey » 02 Окт 2009, 19:30

SYNOPTIK написа:Ами при Основен Лихвен Процент на БНБ от 1,46 % ,защо се приема предложение за плащане на наказателни лихви по закъснели плащания с + 20 пункта...? :x
Така не се ли увеличава печалбата на дадени монополисти и банки ?


Не. Това, което споменаваш, в момента важи за неплатени осигуровки. Новото предложение е +20 пункта да важат и за неплатените данъци ( в момента лихвата е ОЛП +10 пункта).
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Ние за другите

Мнениеот фиеста » 02 Окт 2009, 22:07

Ами като си толкова специалист по лихвите, можеш ли да ми обясниш защо лихвите по кредитите се вдигат автоматично, а лихвите по депозитите - след изтичане на договорения срок? Всъщност въпросът е риторичен.
Имам още доста подобни въпроси за другите... Например : Защо плащам с моите данъци детските на няколко деца, а за моите деца детски не се полагат? Защо няма ваксината, която трябва да се бие на 6-годишна възраст? Защо депутатите актуализират само техните заплати?
фиеста
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 219
Регистриран на: 26 Авг 2009, 17:44

Re: Ние за другите

Мнениеот Sir Humphrey » 03 Окт 2009, 01:07

Лихвите, за които говоря, са предназначение за държавния бюджет.
Всяка търговска банка (всички те са частни) си има отделна лихвена политика.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Ние за другите

Мнениеот osata » 04 Окт 2009, 21:34

За лекарите и всичко около тях не ми се говори направо...

но ме очуди друго - преди малко ми се наложи да отида до бившата окръжна болница във Варна, като сградата в която трябваше да отида се намира на 50метра от пътя - НО:
тук е уловката - има ограда и вход - входът след работно време се заключва и единственото място през което може човек да влезе в района на болницата е през денонощния портал на около 500 метра от този вход. И после още 500 метра обратно до сградата. Естествено, болен човек трудно би вървял толкова много, а обикновено в болницата ходят такива ( така съм чувал де ). За тази цел естествено бях с автомобила си - докато спрях на бариерата скочи охраната с едно тесте билетчета и каза - вход 1 лв. Паднах, в 20.00 часа вход? Що за логика - попитах го има ли вход толкова късно и какъв е смисъла, а той ми отговори - ми както в Терапията ( това е друга голяма болница в града ) вземат за вход така и ние тук. Платих си и влязох. На излизане спрях и попитах - къде пише, че в 20.00 трябва да платя вход? Имаше един пребоядисван надпис, където освен някакво работно време 07.00-17.00 друго не се разбира - четиримата охранители ( насъбрали се на раздумка ) в един глас се заобясняваха, че така било, ма как не съм разбирал и т.н. - Простотия, простотия.....
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Ние за другите

Мнениеот BARETATA » 04 Окт 2009, 21:41

Аве я да си гледат работата,покажи си картата и това е ,айде де
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Ние за другите

Мнениеот osata » 04 Окт 2009, 22:00

BARETATA написа:Аве я да си гледат работата,покажи си картата и това е ,айде де


Знаеш ли..... аз рядко показвам карта, но пък покажа ли - после горко на този на който я покажа. И тук бях на ръба... но не бях сам, и не си струва за левче.
Понякога е по-добре да не показваш че си полицай, а да покажеш друго ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Ние за другите

Мнениеот BARETATA » 04 Окт 2009, 22:18

Съгласен съм,ама всичко си има граници
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Ние за другите

Мнениеот osata » 05 Окт 2009, 11:50

BARETATA написа:Съгласен съм,ама всичко си има граници


прав си, още си спомням един тарикат, който ми заобяснява, че не можело да паркирам служебния опел на улицата пред една сграда.... за обща радост във Варна със заповед на кмета от две години няма платени паркоместа - тоест де има знак, маркировка, щайга, стол на пътя - може да се санкционира. Ама човека така си беше повярвал, че е прав :lol: :lol: . Но пак казвам, понякога не си струва..... това са жалки душици решили да изкарат по някое левче... начина е грозен и неправилен.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Следваща

Назад към Другите за нас

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта