Ще залезе ли западната цивилизация?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Ще залезе ли западната цивилизация?

Мнениеот avitohol » 20 Апр 2011, 20:44

Може би някой ден датата 18 април 2011 година ще влезе в учебниците по история като деня, в който започна залезът на господството на Запада. Във всички случаи обаче това е денят, в който стана така, че най-важният бастион на западната цивилизация понесе поражение. За първи път международната рейтингова агенция Standard & Poor's публично изрази съмнение в кредитоспособността на Съединените американски щати.


http://www.vestnikataka.bg/show_news.ph ... 9973&cat=9
avitohol
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 409
Регистриран на: 25 Дек 2009, 00:25

Re: Ще залезе ли западната цивилизация?

Мнениеот Lord » 21 Апр 2011, 14:48

:D Авито, струва ми се, че малко прибързваш с изводите. Аз подобни статии чета от 20 години насам, ама нищо не се променя, дори напротив. Пък и все пак вестника е "Атака", а не "Файненшъл"... ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Ще залезе ли западната цивилизация?

Мнениеот Куче » 21 Апр 2011, 15:38

Лорда е прав! И аз чета от доста години ,колко са зле запада и как залязват. Тодор Колев е най-прав....те назад да бягат ние напред ,не мойм ги стигна още 100г :lol:
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: Ще залезе ли западната цивилизация?

Мнениеот avitohol » 21 Апр 2011, 15:51

А, моля, мое мнение не съм давал, зададох върос за Ваше такова на базата на статията, която, да, публикувана е от в. Атака , но всъщност се цитира най авторитетната рейтингова агенция:
"......Standard & Poor's публично изрази съмнение в кредитоспособността на Съединените американски щати."
Да бъдем точни все пак.Иначе аз самия считам, че всъщност те реално вече са в залез....и ако някои помнят, това е мнението ми отдавна, . Просто Стандарт енд П-с едва сега бяха принудени да признаят факта, за който се предполагаше отдавна.
;) Но всеки си има мнение.
avitohol
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 409
Регистриран на: 25 Дек 2009, 00:25

Re: Ще залезе ли западната цивилизация?

Мнениеот Lord » 21 Апр 2011, 15:54

avitohol написа: ;) Но всеки си има мнение.


Мнение, становище или предпочитание, но както и да го наречем - това право е най-хубавото в случая. :)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Ще залезе ли западната цивилизация?

Мнениеот DANI_09 » 21 Апр 2011, 16:05

Абе ние където влезем, след нас крах! :lol: Третия райх, СИВ, идва ред на НАТО и ЕС.
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ

Re: Ще залезе ли западната цивилизация?

Мнениеот Куче » 21 Апр 2011, 16:58

avitohol написа:А, моля, мое мнение не съм давал, зададох върос за Ваше такова на базата на статията, която, да, публикувана е от в. Атака , но всъщност се цитира най авторитетната рейтингова агенция:
"......Standard & Poor's публично изрази съмнение в кредитоспособността на Съединените американски щати."
Да бъдем точни все пак.Иначе аз самия считам, че всъщност те реално вече са в залез....и ако някои помнят, това е мнението ми отдавна, . Просто Стандарт енд П-с едва сега бяха принудени да признаят факта, за който се предполагаше отдавна.
;) Но всеки си има мнение.


Авито ,що ми се струва че тая тема е безсмислена. Хората на запад пак ще се оправят...а ние къде сме?
Защо, все водим класациите за последните места? Та сега и за запада да мислим...горките "западняци"...дано съм жив да видя ,как запада бяга към България за по-добър стандарт и живот :lol: :lol: :lol:
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: Ще залезе ли западната цивилизация?

Мнениеот Sir Humphrey » 25 Апр 2011, 01:41

Капитализмът е преживял много кризи, вкл. първата борсова (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0% ... 1%82%D0%B0). Холандия си е още на мястото, даже май си съществува успешно.

Мисля, че и тази ще бъде преживяна в крайна сметка. Рано е да се копае гроб на капитализма.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Ще залезе ли западната цивилизация?

Мнениеот avitohol » 05 Май 2011, 18:02

Хъмфри, верно че е преживял, още Маркс доказа че при капитализма кризите са циклични и дори необходими. Само че сега иде реч за Системна криза- обусловена от изчерпване на самия модел. Ето първите симптоми, между впрочем още от преди 5-6 г., при това не са откритие на бг медии а на самите американци.

http://www.strogosekretno.com/index.php ... 165&aid=16
avitohol
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 409
Регистриран на: 25 Дек 2009, 00:25

Re: Ще залезе ли западната цивилизация?

Мнениеот avitohol » 18 Май 2011, 20:22

Строс-Кан - опозорен заради Саркози или жертва на антисемити

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=895415
avitohol
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 409
Регистриран на: 25 Дек 2009, 00:25

Следваща

Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron