Има ли си мафията държава?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

На кого вярвате понастоящем?

На прокуратурата и полицията.
20
53%
На съда и адвокатите.
5
13%
Объркан съм и не мога да преценя.
13
34%
 
Общо гласове : 38

Re: Има ли си мафията държава?

Мнениеот Basaev » 01 Юни 2012, 15:46

Прав си Лорде, аз се извинявам
В борбата със здравия разум, победата ще бъде наша....
Аватар
Basaev
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 232
Регистриран на: 04 Окт 2010, 00:12

Re: Има ли си мафията държава?

Мнениеот SFS » 01 Юни 2012, 21:05

Kade sa mi mneniqta be glupendari!!!?!?!? kato gi istriete 6te promenite li neizbegniqt kolaps, kojto 6te vi glqtne :lol:
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Има ли си мафията държава?

Мнениеот Strange » 02 Юни 2012, 18:33

Аз съм аполитична. В тази дума не влагам смисъла на „безразлична” или на популярното „без гражданска позиция”.
Предпочитам да наблюдавам случващото се от по-голямо разстояние за да обхвана нещата в тяхната цялост, да направя съответните връзки и да не позволя да ме манипулират „на дребно”.

clearly написа:А че мафиот ни управлява и си има държава си е факт който и ЦРУ е знаел.И за да не ме упрекне кликата която върло го защитава ,ето ви статията публикувана вчера в германския вестник ,,Tagestsaytung'' http://taz.de/Diplomaten-Depeschen-von- ... ks/!94296/ За сега ЦРУ държат чадъра над него. Там обаче имат навика в един момент да се отмятат от договореностите си и ми намирисва ,че са му вдигнали мерника .Не напразно се пускат в последно време статии уличаващи го с някой неща.


Прочетох статията в Tageszeitung. В нея се казва единствено, че Уикилийкс са публикували телеграми на тогавашния американски посланик у нас, в които пишело, че ББ има връзки с престъпността, а приятелката му покровителства пране на пари. Разследване или доказателства няма. Просто пусната в общественото пространство мълва.
На политиката и трябват пари. Иначе не може да съществува. Дали средствата ще идват от А, B или С, няма голямо значение. Медиите много обичат вируса „политиците са корумпирани”. Хората реагират емоционално на него, а интересът продава новината по-скъпо. Скептична съм и към „разкритията” на Уикилийкс. След първоначалните си публикации и политиката си на включване на неправителствени организации и доброволци-информатори, те си осигуриха доверие. Вярвате ли, че властимащите в световен мащаб не се възползват от него и не контролират точната доза информация и дезинформация? Или че нямат пръст в „големите тайни”, излизащи на бял свят?
Поствам откъс от един интересен филм. Вероятно вече сте го гледали, но си припомнете точно тази част:



За филма: от доста години съм регистриран член на „Проекта Венера”. Наясно съм, че голяма част от техните идеи са утопия засега, но подкрепям всеки опит за промяна в мисленето на хората, а оттам и на обществената система, която сама генерира проблемите, срещу които така яростно се бори.

Да не се отплесвам. Сами може да си направите извода, че ако ЦРУ започне да напада чужд политик, е много вероятно той да е защитил някакъв национален интерес и така да е накърнил чужд икономически.
А може да мислите различно от мен и да вярвате, че ЦРУ /САЩ/ алтруистично полагат усилия за свобода, демокрация и безкористна политика в глобален мащаб.
Е, въпрос на вкус. Аз предпочитам да си готвя, вместо да ям полуфабрикати.
Добър апетит. :)
Понякога всичко, от което човек се нуждае, е нова гледна точка.
Strange
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 557
Регистриран на: 02 Авг 2011, 17:41
Местоположение: Варна

Re: Има ли си мафията държава?

Мнениеот clearly » 04 Юни 2012, 17:09

Прочетох статията в Tageszeitung. В нея се казва единствено, че Уикилийкс са публикували телеграми на тогавашния американски посланик у нас, в които пишело, че ББ има връзки с престъпността, а приятелката му покровителства пране на пари. Разследване или доказателства няма. Просто пусната в общественото пространство мълва.

Интерпретация както на теб ти изнася.Разследване публикувано на сайта на германския вестник Тагесцайтунг TAZ.de е категорично, че в секретните американски дипломатически телеграми се използва оперативна информация от ЦРУ. В текстовете ЦРУ е обозначено с кодовото име СИМО. Ein ehemaliger Abteilungsleiter der CIA bestätigte der taz, dass es sich bei SIMO um die CIA handelt. „SIMO ist ein Verwaltungsbegriff für die CIA. Eigentlich dient er ausschließlich für interne Zwecke. Er hätte in den Cables nie benutzt werden dürfen.“Бивш началник отдел в ЦРУ е потвърдил за вестника, че СИМО е административно наименование за ЦРУ, което дипломатите нямат право да използват в грамите..Тагесцайтунг поставя и въпрос реторично: Ob Borisov auch im Amt geblieben wäre, wenn der amerikanische Geheimdienst CIA als Kronzeuge für die Vorwürfe gegen den Ministerpräsidenten gedient hätte?" Ето ти статия на бг за изнесеното във в-к TAZ.de http://lubamanolova.info/razledvania/20 ... ko-borisov Щатите които и те помогнаха през 89г за сваляне на строя, предпочитат да имат приклещени политици за партньори докато им са удобни.Станишев беше управляем с това, че е бивш комунист и трябва да доказва непрекъснато, че вече е демократ, Дедо Кохари заради подкрепата за идването му от ДС и КГБ, Ванката Костов с предполагаемото си сътрудничество с ГРУ. Защо сините скриха, че бившият ни президент е агент гоце ? Защо съпартийците му изкараха досието му? Задкулисните машинации в политиката нямат край.Да се върна на Борисов Видно от грамите ,а и всеки знае миналото му он е бил мутра, която държат на синджир .За САЩ е по-важно даденият диктатор или корумпиран държавник да следва американската политика. Докато тази практика съществува не трябва да се учудваме ,че американците си „затварят” очите за такива като Борисов и сие които си ги избирате .Например в Близкият изток има режими като в Саудитска арабия ,които са направо средновековни във всяко едно отношение. Но това не предизвиква възмущението на Запада,понеже тези режими са проамерикански и петрола тече като реки към Запада.

Относно клипа целият документален филм съм гледала преди години.Статии по тоя въпрос бол .Че има световни задкулисни играчи има ,но това е друга бира .В тая тема иде реч , има ли си мафията държава .И като за финал понеже Борката Велчев е верен другар он наскоро заяви ,че поради изтекла давност няма да разследва криминалното минало на бащицата.
Аватар
clearly
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 715
Регистриран на: 01 Яну 2012, 19:08

Re: Има ли си мафията държава?

Мнениеот Lord » 04 Юни 2012, 20:08

:D Този термин "разследване" за нищо го нямат напоследък и медиите, и хората! :lol:

Относно т.н. дипломатически грами - това обикновено е разузнавателна информация, събрана на база "оперативни източници" в съответната страна, разбирай предатели и публични източници, разбирай масмедии и параноидни псевдожурналисти, които ги тресе световната конспирация, но пък имат трето око, видиш ли, но в никакъв случай това не са документи с информация придобита от ЦРУ, друг въпрос е че стигат до агенцията, та и там да се позабавляват... ;) :D
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Има ли си мафията държава?

Мнениеот Strange » 04 Юни 2012, 21:25

clearly написа:Интерпретация както на теб ти изнася.Разследване публикувано на сайта на германския вестник Тагесцайтунг TAZ.de е категорично, че в секретните американски дипломатически телеграми се използва оперативна информация от ЦРУ. В текстовете ЦРУ е обозначено с кодовото име СИМО. Ein ehemaliger Abteilungsleiter der CIA bestätigte der taz, dass es sich bei SIMO um die CIA handelt. „SIMO ist ein Verwaltungsbegriff für die CIA. Eigentlich dient er ausschließlich für interne Zwecke. Er hätte in den Cables nie benutzt werden dürfen.“Бивш началник отдел в ЦРУ е потвърдил за вестника, че СИМО е административно наименование за ЦРУ, което дипломатите нямат право да използват в грамите..Тагесцайтунг поставя и въпрос реторично: Ob Borisov auch im Amt geblieben wäre, wenn der amerikanische Geheimdienst CIA als Kronzeuge für die Vorwürfe gegen den Ministerpräsidenten gedient hätte?"


За да ти спестя излишния труд друг път да ми превеждаш, ще ти кажа, че съм завършила средното си образование на немски език и го поразбирвам. Английски също. Така, че не интерпретирах, а коментирах.
Понеже Лорд е е постнал, това, което и аз мисля и казах още в първото си писание, няма да потретвам за неразбралата. Само ще добавя, че да цитираш непрекъснато чужди медии, които са същите като нашите, не прави твърденията ти по-убедителни. Ако водех този диалог с деца, бих им казала: "дъвчете информацията, не гълтайте като пуйчета". В този случай мисля, че няма смисъл.
Понякога всичко, от което човек се нуждае, е нова гледна точка.
Strange
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 557
Регистриран на: 02 Авг 2011, 17:41
Местоположение: Варна

Re: Има ли си мафията държава?

Мнениеот clearly » 04 Юни 2012, 21:28

Уважаеми Лорд т.н Грами примерно тази http://wikileaks.org/cable/2006/05/06SOFIA647.html са си АВТЕНТИЧНИ доклади на американските дипломати до държавния департамент на САЩ!Как са ги събирали няма как да знаяВТОРО, със сигурност има и материали уличаващи "...Костов ,Доган ,Първанов, Станишев ,Дедо Кохари в разни грехове, НО... никой от тях не е актуален ,а Борисов е министър-председател, лидер на управляваща партия ТРЕТО, всеки политик, особено заемащ такъв пост в една НОРМАЛНА държава, би подал оставката на оглавяваното от него правителство и би предизвикал предсрочни парламентарни избори!ЧЕТВЪРТО, във всяка една НОРМАЛНА държава съответните органи биха започнали разследване при наличието на подобни грами на база SIMO ,зад който седи ЦРУ, но в страната ни това е невъзможно И за а завърша мнението си ще цитирам от финала на грамата на американски бивш посланик Джон Байърл .Изводът го оставям ти да си го извадиш
Comment: Implications for U.S. Interests
----------------------------------------

16 (S/NF) Borisov's ego may provide our greatest leverage
over him -- he craves international attention and
particularly covets U.S. approval. We must continue to walk
a fine line between being used by Borisov's publicity machine
and alienating an exceptionally popular and seemingly
pro-American politician who may emerge as Bulgaria's next
leader. [In other words, we should continue to push him in
the right direction, but never forget who we're dealing with.

END COMMENT.


Beyrle[/b]
Аватар
clearly
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 715
Регистриран на: 01 Яну 2012, 19:08

Re: Има ли си мафията държава?

Мнениеот Lord » 04 Юни 2012, 22:34

Байърли, Джон Байърли му е името. В сравнение с Уорлик онзи е смешен. Не че Уорлик е чутовен, но поне е разбираем.

СИМО?! Предпочитам Чудомир, пред Симо, ако ме разбираш... ;)

Параноята е лош пътеводител, както и черногледството.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Има ли си мафията държава?

Мнениеот Strange » 04 Юни 2012, 22:37

Няма смисъл да обяснявам едно и също. Не съм си правила илюзии, че глупостта може да се победи. По-скоро каузата ми е на нетолератност към нея и замисляне на четящите я. Затова поствам една статия, на която преди малко попаднах случайно, търсейки информация за точната година на това историческо радиопредаване. Щях да го коментирам в подобен контекст :)

“Дами и господа, прекъсваме нашата музикална програма заради извънредно съобщение! Те ни нападнаха! Спектроскопът показва, че това е сила, която се движи към нас с огромна скорост и лукавство! И ние сме абсолютно безсилни да й отстоим!”

Ню Йорк, 1938 г. Орсън Уелс съобщава за нашествието на марсианци по радио CBS (Columbia Broadcasting System).

“Дами и господа, не знам откъде да започна! Вероятно от онова, което лежи полузаровено пред мен в огромна дупка! То е най-ужасяващото нещо, което някога съм виждал! То изпълзява от дупката и идва насам! На около 20 ярда е от мен!”

Следва тишина. Най-страшната тишина, която ще накара милиони слушатели панически да излязат на улицата. Защото те са пропуснали началото на предаването, а то е особено важно:

“Дами и господа, Columbia Broadcasting System представя Орсън Уелс и неговия Mercury Theatre on the Air във “Война на световете” от Хърбърт Уелс“…

В настъпилата суматоха ранените и починалите от инфаркт са хиляди. Църквите се пълнят с грешници, които молят Бог да им прости. Армията на спасението раздава противогази. Някои се самоубиват, за да не попаднат в ръцете на извънземните, но други търсят “предводителя на марсианците” и неговия Mercury Theatre on the Air, за да им размажат физиономията.

Малцина са онези, които ще благодарят на Орсън Уелс за това, че е измерил както силата на медията, така и слабостта на човешкия разум.

Или, както ще каже по-късно приятелят му Джоузеф Котън: “Орсън, ти наистина показа една война на световете!”

А сега ще помоля, дами и господа, да спрете музиката. Моля ви да го направите, не защото искам да ви плаша с фалшиви марсианци или със “земетресения”, а защото държа да предупредя, че България е нападната!

Да, сериозно твърдя, че Те са тук. Те са наистина ужасяващи. Те шетат из държавата с огромна скорост и лукавство. Те ще предизвикат такива трусове и катаклизми, каквито и Лещански не би могъл да прогнозира. А Те използват тъкмо хора като Лещански, за да видят колко ни е акълът…

Ако не сте разбрали нищо, моля за извинение. Започвам отначало.

През 1938 г. Орсън Уелс прави нещо повече от радиопиеса по “Война на световете”. Без да иска, той извършва научен експеримент, с който доказва, че глупакът може да бъде манипулиран чрез собствената му глупост. “Понеже тази глупост ражда много страхове – казва Орсън – с колкото по-страшна глупост уплашиш глупака, толкова по-голяма става възможността глупакът да ти повярва, т.е. да го манипулираш.”

По тази причина държава от преобладаващи глупаци се управлява лесно.Но първо трябва да си ги отглеждаш. Можеш да ги поливаш, да речем, с риалити шоута с Аня и Ивайла, за да нямат време да прочетат дори Хърбърт Уелс. Или да ги пръскаш с нелепости, докато не са успели да се сетят за името си.

Понякога обаче се налага да проверяваш нивото на тъпотата им, за да не стават издънки. Ако си тръгнал например да фалшифицираш изборите, не е лошо да измислиш някой Кики, който да стърже по стените със зелени ноктенца.

А когато предизборно си тръгнал да остъргваш държавата
не е зле да пускаш димки за земетресение в Хасково. За целта просто трябва да намираш астролози, врачки и гадатели “с нестройна душа”, които да всяват нужната паника, докато глупаците дооглупеят.

Накрая глупаците ще излязат на палаткови лагери, ще спрат да гласуват, ще забравят кои са и що са. А Ирена Кръстева ще се кикоти от успешно сключените сделки с правителството, защото ти все още държиш глупостта в напрежение, захранвайки я с въображение…

Всъщност знаете ли какво се случва с Орсън Уелс след историята с марсианците? Той нито се извинява на американците, нито е осъден за “тероризъм”. Орсън става богат, след като подписва договор с Холивуд за филма “Гражданинът Кейн”, посветен на медийния магнат Рандолф Хърст.

Разказвам това, защото е важно. Като човек с огромен усет към глупостта и възможностите тя да бъде използвана, Уелс се интересува от същия онзи Рандолф Хърст, който през 1903 г. привикал своя най-добър специалист по Латинска Америка и му възложил задачата да отрази предстоящата революция в тогавашната колумбийска провинция Панама. Тогава журналистът плахо се опитал да възрази, че според неговите данни не се очакват подобни събития, но вестникарският бос отговорил: “Твоята работа е да отразяваш събитията. Моята работа е да ти ги осигурявам.”

Като хора с усет към глупостта, Те днес “осигуряват събития”, които отклоняват вниманието. Отклоняват го от съмнителни сделки, очевидни кражби, оневинени престъпници, нелепи енергийни конференции, предупреждения за рецесия, спрени еврофондове. Отклоняват го по същество от всичко, което има отношение към собствения ни глупав живот. И го правят изключително обиграно, с насмешка. Далеч по-цинично от изплезването на онзи марсианец, който според Хърбърт Уелс, бил забил “Знамето на извънземната подигравка” върху покрива на Белия дом…

Дами и господа, не знам как да завърша. Вероятно с онова, което лежи полузаровено пред мен в огромна дупка. То е най-ужасяващото нещо, което някога съм виждала. И на всичкото отгоре изпълзява от дупката си и идва насам!

Сега е на около 20 ярда от мен. Но на изборите, дами и господа, ще бъде по-близо.

Любослава Русева
Понякога всичко, от което човек се нуждае, е нова гледна точка.
Strange
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 557
Регистриран на: 02 Авг 2011, 17:41
Местоположение: Варна

Re: Има ли си мафията държава?

Мнениеот Lord » 04 Юни 2012, 22:53

Strange написа:... търсейки информация за точната година на това историческо радиопредаване...


Само трябваше да попиташ... :P
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

ПредишнаСледваща

Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта