Пожарникари, спасители и спешен телефон - къде?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

пожарна, спасители и спешния телефон - къде?

В общо звено/дирекция и трите и съответните териториални подразделения.
10
56%
ПБС заедно с ГЗ, а тел.112 отделно.
8
44%
Всяко само за себе си, а координацията ще се прави от дежурните части в СДМВР и ОДМВР.
0
Няма гласували
 
Общо гласове : 18

Пожарникари, спасители и спешен телефон - къде?

Мнениеот Lord » 04 Мар 2010, 21:16

Личното ми мнение е, че ПБС, ГЗ и единния тел.112 трябва да са под една шапка в министерството, в изрична дирекция с ясни функции и длъжностни характеристики на конкретните длъжности. Отделно, че намирам за съвсем правилно закриването на МИС и събиране на звената в МВР!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Пожарникари, спасители и спешен телефон - къде?

Мнениеот BARETATA » 04 Мар 2010, 21:18

На 100 процента всички под един Знаменател,какво е това хиляди "бирници" и все няма пари :evil:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Пожарникари, спасители и спешен телефон - къде?

Мнениеот Hammer » 04 Мар 2010, 21:48

Даже ако ме питате мен спасителите и пожарната нямат работа в МВР .Казвам го като пожарникар с 20 години стаж.До миналата година за един срок от 2-3 години бяхме самостоятелна дирекция със самостоятелен бюджет и пожарните в нашата област се преобразиха -нова дограма, нови и чисти кабинети имаше всичко нужно при домакина но събраха ни по старому и положението е пак зле.
Изображение
Аватар
Hammer
КОМИСАР
 
Мнения: 655
Регистриран на: 27 Авг 2009, 10:42
Местоположение: гр.Смолян

Re: Пожарникари, спасители и спешен телефон - къде?

Мнениеот Sir Humphrey » 04 Мар 2010, 22:01

Гласувах за второто като за "най-малкото зло". В анкетата не беше предвиден възможен отговор "И трите извън МВР". Ако имаше такъв, щях да избера него.

Миков много правилно казваше, че МВР не трябва да бъде "Министерство на всичките работи".
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Пожарникари, спасители и спешен телефон - къде?

Мнениеот BARETATA » 04 Мар 2010, 22:18

Нито едно мнение на ММ не е вярно . Аз съм и Бърза Помощ = шофьорите - да са в МВР , знаете защо.Първо някои от тях са много зле като кадри и доста по-трудно им правят път ,останалите участници в Движението.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Пожарникари, спасители и спешен телефон - къде?

Мнениеот Lord » 04 Мар 2010, 22:20

Нещо не те разбах, аз предлагам да сте самастоятелна дирекция/звено, в МВР, а ти
Hammer написа:...До миналата година за един срок от 2-3 години бяхме самостоятелна дирекция със самостоятелен бюджет и пожарните в нашата област се преобразиха -нова дограма, нови и чисти кабинети имаше всичко нужно при домакина но събраха ни по старому и положението е пак зле.

Уважавам правото на мнение на всеки, но в случая имам въпроси кам теб, като към старо куче, огнеборец:
1. Защо намираш за неправилно в една главна дирекция да са БПС, ГЗ и 112? /така вече е БОП-а/.
2. Кое е правилното ведомство, щом не е МВР? /От сърце се надявам да не кажеш, че са общините или областните управи, защото и вода няма да имате/.
3. Хубаво е битовите условия да се подобряват/дограма, хигиена и консумативи/, но най-важното е първо да се подмени техниката/браво на държавата за новата техника на ГЗ/, после услугата, която предоставяме на данъкоплатеца, а едва след това бита на служителите, условията на работа и отдих, не си ли съгласен с това?

Не приемай въпросите ми, като опониране, моля. Просто дискутираме, търсейки вярно решение, затова и пуснах анкетата.
Предварително благодаря!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Пожарникари, спасители и спешен телефон - къде?

Мнениеот Hammer » 04 Мар 2010, 22:24

http://www.focus-news.net/?id=n1358361 това е малко по темата ...
Изображение
Аватар
Hammer
КОМИСАР
 
Мнения: 655
Регистриран на: 27 Авг 2009, 10:42
Местоположение: гр.Смолян

Re: Пожарникари, спасители и спешен телефон - къде?

Мнениеот Lord » 04 Мар 2010, 22:28

Sir Humphrey написа:
Миков много правилно казваше, че МВР не трябва да бъде "Министерство на всичките работи".


Теоретично е така. Аз говоря за днес, сега и тук, което е съвсем друго, знам, че разбираш какво имам предвид /бюджет, държава, геоположение, световна икономическа криза и 20-год преход/!
;) Въпроса е кое е най-малкото зло в ситуацията, условията и момента, Сър?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Пожарникари, спасители и спешен телефон - къде?

Мнениеот Lord » 04 Мар 2010, 22:32

Hammer написа:http://www.focus-news.net/?id=n1358361 това е малко по темата ...


:D Не! Това беше повода да отворя темата. Искам с мненията си да помогнем на г-н Цветанов за правилно решение! :D
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Пожарникари, спасители и спешен телефон - къде?

Мнениеот Hammer » 04 Мар 2010, 22:48

Lord написа:Нещо не те разбах, аз предлагам да сте самастоятелна дирекция/звено, в МВР, а ти
Hammer написа:...До миналата година за един срок от 2-3 години бяхме самостоятелна дирекция със самостоятелен бюджет и пожарните в нашата област се преобразиха -нова дограма, нови и чисти кабинети имаше всичко нужно при домакина но събраха ни по старому и положението е пак зле.

Уважавам правото на мнение на всеки, но в случая имам въпроси кам теб, като към старо куче, огнеборец:
1. Защо намираш за неправилно в една главна дирекция да са БПС, ГЗ и 112? /така вече е БОП-а/.
2. Кое е правилното ведомство, щом не е МВР? /От сърце се надявам да не кажеш, че са общините или областните управи, защото и вода няма да имате/.
3. Хубаво е битовите условия да се подобряват/дограма, хигиена и консумативи/, но най-важното е първо да се подмени техниката/браво на държавата за новата техника на ГЗ/, после услугата, която предоставяме на данъкоплатеца, а едва след това бита на служителите, условията на работа и отдих, не си ли съгласен с това?

Не приемай въпросите ми, като опониране, моля. Просто дискутираме, търсейки вярно решение, затова и пуснах анкетата.
Предварително благодаря!



С това обединяване с Гражданска ще си станем точно спасителна и аварийна структора при тази бройка на министерството 60-63 хиляди служители винаги ще бъдем на по заден план и винагище бъдем като черна овца .
В никакъв случай не към община и областни помня как едно време половината колеги бяха към МВР а другата към общините и тези дето бяха към общините по три месеца не взимаха заплати .
Относно техниката в Област Смолян а и не само тук а и в Благоевградска ,Кърджалийска и Хасковска имаме пожарни Рено (В момента от дясно на мен ме "гледат " 3 броя един лек тип един тежък и един за АСД Аварийно спасителна дейност ) това са по един проект за всички служби които граничат с Гърция тъй ,че пари за проекти има и трябва да се пишат проекти чакаме още овтомобили но ще се хваля като дойдат ;) А и 6 водолаза си имаме с пълно оборудване това енещо с което малко дирекции могат да се похвалят ...Виж агенция Фокус като пишат за пожари каква снимка слагат към новината и с какъв номер е автомобила и марката ;)
Изображение
Аватар
Hammer
КОМИСАР
 
Мнения: 655
Регистриран на: 27 Авг 2009, 10:42
Местоположение: гр.Смолян

Следваща

Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта