Толерантността на пътна полиция

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

КАТ толерира ли нарушенията на байкърите?

Да.
7
32%
Не.
5
23%
Нямам поглед в/у това.
10
45%
 
Общо гласове : 22

Re: Толерантността на пътна полиция

Мнениеот Sir Humphrey » 09 Яну 2011, 23:18

Да имаш книжка след 128 отнети точки. А и да караш такси с нея

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/01/ ... da_karash/

Въпроси към МВР, които чакат отговор

Защо въпреки многобройните нарушения шофьорът не е издирен и книжката му не е отнета?

Как е възможно, след като е направил толкова нарушения, шофьор да управлява такси?

МВР разполага ли с механизъм за принудително изпълнение на административните наказания при толкова системни нарушения?
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Толерантността на пътна полиция

Мнениеот osata » 10 Яну 2011, 12:31

BARETATA написа:Оса , бях на смяна тогава, разгонихме ги след разясняване на ситуацията , нали знаеш Разпораждания има ...


След каква ситуация приятелю?
Аз ако паркирам пред НС някой ще изяснява ли ситуацията или на минутата ще ме наритат?
Ето заради това и подобни клякания над тази част от обществото ( бакшишите, не таксиметровите шофьори ) се случват чести псоещения на шофьори и пътници в спешните кабинети, защото бакшо ти надува сметката, отказваш да платиш, искаш обяснения и след 3 минути 20 боклука като него идват и без да питат ти натрошават главата. И после всеки те пита - струваше ли си за 10лв да пиеш седмица от сламка?
Ако държавата си седи на място, всички автомобили и рег. номера от мястото трябваше да бъдат заснети и един по един по един АУАН за всеки. И това трябваше да бъде обявено по медиите, защото административната дейност е с две основни цели - наказване на провинилия се и предупредително за останалите, които биха направили същото. Или казано по разговорно - един път като изтървеш края.....
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Толерантността на пътна полиция

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 10 Яну 2011, 22:38

osata написа:
BARETATA написа:Оса , бях на смяна тогава, разгонихме ги след разясняване на ситуацията , нали знаеш Разпораждания има ...


След каква ситуация приятелю?
Аз ако паркирам пред НС някой ще изяснява ли ситуацията или на минутата ще ме наритат?
Ето заради това и подобни клякания над тази част от обществото ( бакшишите, не таксиметровите шофьори ) се случват чести псоещения на шофьори и пътници в спешните кабинети, защото бакшо ти надува сметката, отказваш да платиш, искаш обяснения и след 3 минути 20 боклука като него идват и без да питат ти натрошават главата. И после всеки те пита - струваше ли си за 10лв да пиеш седмица от сламка?
Ако държавата си седи на място, всички автомобили и рег. номера от мястото трябваше да бъдат заснети и един по един по един АУАН за всеки. И това трябваше да бъде обявено по медиите, защото административната дейност е с две основни цели - наказване на провинилия се и предупредително за останалите, които биха направили същото. Или казано по разговорно - един път като изтървеш края.....

Съгласен съм с Осич и не само това:
Голяма част от престъпленията се извършват от или с помоща на горните.
Не твърдя, че всичките "бакшиши" са престъпници, но доста голяма част от тях са извън закона.
Скоро дори съм водил 3 бързи срещу един шофьор на такси, който управлява таксиметров автомобил без СУМПС/Изпратени с мнение за съд/. След моите имаше още 5 подобни досъдебни и то срещу същия водач. Към момента въпросния продължава да управлява МПС без СУМПС и то е TAXI :D , не е за смях ноо...
Вероятно таксиметровите компании, предлагащи въпросните услуги, едва ли са в час, кой управлява автомобилите им или на кого предоставят своите услуги.
Както има КОС в МВР, по-същия начин трябва да се изгради подобна система касаеща TAXI-тата и най-вече техните шофьори, защото бакшиш без СУМПС или с много нарушения, както и такива с псих. отклонения са по-опасни и от притежавано незаконно огнестрелно оръжие от психопат.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Толерантността на пътна полиция

Мнениеот BARETATA » 11 Яну 2011, 00:49

osata - Сори брат,ама съм на много ниско ниво - командир - има много по-големи ръководители и знаеш как е ...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Толерантността на пътна полиция

Мнениеот osata » 11 Яну 2011, 19:08

Барета, аз към теб забележка нямам, говоря "глобално". А това си е истината - СТРАХ, в МВР има голям страх, особено на "високите етажи".
Този случай го доказа за пореден път, а изявлението на главен инспектор Даниела Дескова от КАТ е буквално смешно:
http://www.dnes.bg/obshtestvo/2011/01/1 ... kat.108380
Бакшишите – коректни на пътя, отчетоха от КАТ
"Няма статистика за нарушенията по пътя на таксиметровите шофьори, но голям процент от тях са възпитани и коректни", обяви пред Дарик главен инспектор Даниела Дескова от Пътна полиция – КАТ в София.

Тя добави, че до края на седмицата ще има нова среща между КАТ и таксиметровия бранш, за да се уточнят мерките, които ще бъдат предприети след последните инциденти, в това число с простреляния в събота таксиметров шофьор Емил Денев.
......
......

Как без статистика се стигна до този извод? Може би от "неделните разходки" в парка? :lol: Е то там таксита няма, значи не са нарушители.
До вкъщи има една нерегламентирана стоянка - затруднява се движението, едва се размианват два автомобила, пред дни видях автомобил на ДАИ, и трите таксита получиха по акт, и още на другия ден пак си стояха там - не им дреме за закона, защото мнението на институциите е "коректни" :mrgreen:
И какво касателство има КАТ с извършеното в петък престъпление - прострелян таксиметров шофьор ??? Какво ще разговаря КАТ с таксиметровия бранш за инциденти, некасаещи тази служба от МВР?
Ех, голям страх, ГОЛЯЯЯЯМ. Ами я направо да освободим таксиметровите шофьори от АНД, без глоби за тях.
Като разбира се, и в този бранш има кадърни, културни и наистина коректни хора. За съжаление обаче, май онези с джапанките преобладават.
Наблюденията ми не са от парка, а от реални срещи с такива "убавци", една от тях завърши с акт за "бакшо" и заплаха към мен, е какво съм виновен аз, че "бакшо" спря на средата на пътя, излезе от колата ( подобно на този простреляния убавец ) и се нахвърли върху оперативния автомобил, варианта беше или да му играя буркана в главата или културно да си понесе последствията по ЗДвП. Че не се срещнахме с него, както каза, да взема аз да го потърся да му напомня :mrgreen:

Всъщност кой кого напада? За мен това е превишаване пределите на неизбежна отбрана. Стрес, уплаха... един добър адвокат и....


А иначе този таксиметров шофьор от клипа е от онези културните - със зелена лампичка и пътник в колата.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Толерантността на пътна полиция

Мнениеот BARETATA » 11 Яну 2011, 21:14

osata , интересна статия , но ти добре я коментира . Днес написах АУАН на инспектор - ДАИ - с частна кола , голям "смешник - фантазира" , нямахме акции и мероприятия и той попадна в нашето полезрение.Накрая, няма значение дали си "бакшиш" ; "дайяджия' ; " гражданин " - всичко е въпрос на дисциплина и възпитание.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Предишна

Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта

cron