Имате ли да ползвате платена отпуска за минали години ?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Имате ли да ползвате платена отпуска за минали години ?

Не
7
30%
до 10 дни
2
9%
над 20 дни
7
30%
над 50 дни
5
22%
над 100 дни
2
9%
 
Общо гласове : 23

Имате ли да ползвате платена отпуска за минали години ?

Мнениеот SYNOPTIK » 25 Фев 2010, 12:59

Анкетата е породена от един смущаващ факт,в един сектор на една дирекция,където колеги имат да взимат от 100 до над 300 дни от платеният си годишен отпуск за минали години/включително и за 2010/. :o
Дали това е честа практика,или просто е единичен случай ?
Там където служа,това е просто невъзможно,и ако има такива дни,то причината е странична-примерно-продължително отсъствие по болест...
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Имате ли да ползвате платена отпуска за минали години ?

Мнениеот osata » 25 Фев 2010, 21:06

Обикновено отпуск натрупват в някои служби, където вечно не достигат хора, също по черноморието, където години наред от началото на лятото до есента биваха забранявани отпуските, и началници пред пенсия, за които 40 дни отпуск са равни на около 2500лв.
Аз обаче не разбирам едно нещо - най-модерните заповеди в МВР, където всеки служител трябва да напише кога ще си ползва отпуската..... може би текстът трябва да е - ако съм жив и здрав от 01.09.2010 до 20.09.2010г :mrgreen: .
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Имате ли да ползвате платена отпуска за минали години ?

Мнениеот BARETATA » 25 Фев 2010, 21:27

Аз имам да взимам над 30 дни от миналта година,защшото ползвах малко от нея.А osata е прав,при мен все не достигат хора,вярно имам и Ученическа отпуска,засега ама като гледам,не съм толкова тежък случаяй,има и по-тежки ,дори и при мен.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Имате ли да ползвате платена отпуска за минали години ?

Мнениеот Добро Утро » 25 Фев 2010, 22:25

Уви не е единичен случай , има и повече от 300 дни, което прави 8 и повече години.Странна работа! :?

виждала съм и над 20 г по 40 дни Синоптик
Последна промяна Добро Утро на 26 Фев 2010, 22:05, променена общо 1 път
Аватар
Добро Утро
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 417
Регистриран на: 02 Окт 2009, 21:37

Re: Имате ли да ползвате платена отпуска за минали години ?

Мнениеот SYNOPTIK » 26 Фев 2010, 10:18

osata написа:Обикновено отпуск натрупват в някои служби, където вечно не достигат хора

Значи ли това,че прекият ръководител не е успял да прецени,какъв щат му е необходим,съответно не е успял,или не е искал да го защити пред ЧР ?
Добро Утро,300 дни са около 8 години назад,а не 20.
Разбрах,че графика за отпуски за тази година,отново е правен за по 2х10 дни,което означава увеличение на натрупаните отпуски.
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Имате ли да ползвате платена отпуска за минали години ?

Мнениеот Валентина » 26 Фев 2010, 13:07

SYNOPTIK написа:Дали това е честа практика,или просто е единичен случай ?

Не, не е единичен случай и не е само при вас. Аз работя в друга сфера, доста по-различна от вашата, но и при нас този проблем го има. И не винаги зависи от ръководството, а по-скоро от специфичните условия на труд и невъзможността да се ползва отпуск през определени месеци в годината.
Аватар
Валентина
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1542
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 01:20

Re: Имате ли да ползвате платена отпуска за минали години ?

Мнениеот Куче » 26 Фев 2010, 19:13

osata написа:Аз обаче не разбирам едно нещо - най-модерните заповеди в МВР, където всеки служител трябва да напише кога ще си ползва отпуската..... може би текстът трябва да е - ако съм жив и здрав от 01.09.2010 до 20.09.2010г :mrgreen: .


Това не е ли същото както с плановете до края на годината. Работя в служба в която не мога да бъда врачка, колко престъпления ще има до края на годината и колко от тях ще разкрия. :roll:
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: Имате ли да ползвате платена отпуска за минали години ?

Мнениеот Lord » 27 Фев 2010, 17:46

МВР е изключително специфична структура. Не е случайно, че ведомството работи по изричен закон/ЗМВР/. В чисто оперативните и охранителни структури, ако се използват платените отпуски на 100% означава почти навсякъде да има моменти, когато да няма да има кой да посети произшествие или да се охраняват футболни срещи, да не говорим за неплановите мероприятия, като митинги, шествия или протести, просто е невъзможно, освен, ако не се увеличи с много наличния щат, аналогично е положението при новите колеги от ГД"ГЗ". В останалите звена и специализирани дирекции не виждам проблем да се ползват ежегодно отпуските.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Имате ли да ползвате платена отпуска за минали години ?

Мнениеот Sir Humphrey » 27 Фев 2010, 19:15

Има и други сфери, където трябва да се осигурява непрекъсната обезпеченост с работна ръка, така че в този аспект МВР не е уникално. В индустрията - напр. металургия, производство на стъкло, производство и пренос на енергийни източници...
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Имате ли да ползвате платена отпуска за минали години ?

Мнениеот Lord » 27 Фев 2010, 19:36

Абсурдно сравнение, имам толкова мотиви за това, че не ми се пише... ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Следваща

Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта