За или Против пушенето на обществени места?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

За и Против пушенето на обществени места?

За
29
45%
Против
34
53%
Нямам отношение по въпроса
1
2%
 
Общо гласове : 64

За или Против пушенето на обществени места?

Мнениеот doznatel1 » 18 Фев 2010, 14:55

Ще пушим ли в баровете или не

Промяна в Закона за здравето, която отменя пълната забрана за тютюнопушене на обществени места, ще внесат депутати от ГЕРБ.

Това съобщиха в парламента народните представители Димитър Лазаров, Иван Иванов и Светлин Танчев.

Предложението предвижда в заведения до 100 кв. м собственикът сам да преценява дали там ще се пуши, или не.
В по-големите заведения пък собствениците ще трябва да предвиждат отделни помещения за пушачи.

Мотивите на вносителите за промяната са, че в условия на криза не може да се ограничи тютюнопушенето на обществени места, защото това би било пагубно за бизнеса.

Според депутатите от ГЕРБ цялостната забрана е много трудно изпълнима, защото нямало как да се контролира.

По думите им към пълна забрана на тютюнопушенето на обществени места може да се пристъпи след четири-пет години, и то "не от раз".

Против тази теза се изказа съпредседателят на "Синята коалиция" Иван Костов.

Според лидера на ДСБ няма смисъл дебатът да бъде откриван отново, тъй като вече е воден преди много време и е решен.

“Изводите са категорични и еднозначни в целия евроатлантически свят”, посочи Костов.

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2010/02/1 ... i-ne.86359
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: За или Против пушенето на обществени места?

Мнениеот doznatel1 » 18 Фев 2010, 14:57

Аз лично съм "За"! Не пуша, но и не мисля че е необходимо да се забранява пушенето на обществени места!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: За или Против пушенето на обществени места?

Мнениеот BARETATA » 18 Фев 2010, 15:52

Аз съм категорично Против,но все пак съм свикнал в Обстановка с Пушачи,но съм Против.Разни хора,разни идеали ...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: За или Против пушенето на обществени места?

Мнениеот Валентина » 18 Фев 2010, 17:59

Не смятам, че проблемите с тютюнопушенето могат да се решават със забрани. Който си пуши, той ще продължава да го прави, със или без забрана. Но според мен, добър вариант е в заведенията да има зали и за пушачи, и за непушачи, и те да бъдат разделени по такъв начин, че да не отива дима от едната зала в другата. И да имат добра вентилация, за да не заприличват на селска кръчма с "облаци от дим". Лично аз не пуша, но голяма част от приятелите ми пушат. Така че доста често аз самата избирам залата за пушачи, за да не се разделя компанията, но винаги е по-приятно да няма "гъста тютюнева мъгла", т.е. вентилацията да работи както трябва. А и на самите пушачи едва ли са им приятни задимените помещения.
Аватар
Валентина
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1542
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 01:20

Re: За или Против пушенето на обществени места?

Мнениеот osata » 18 Фев 2010, 21:50

Това което ме дразни е, че дори и в скъпите елитни заведения се осмърдяваш на пушено пиле.
На улицата ако ще и по две цигари да си пуши, но в заведение, където си водят хората децата да се вижда като през мъгла.... тъпо е. Не може да продаваш торти, да има детско меню и отстрани да димят три мастърбокса :D
Но оправихме всичко друго, че това излезе най-големият зор. То и сега има стотици закони, които се нарушават, ама няма кой да санкционира.
Аз от доста време не съм виждал в заведенията зони за пушачи и непушачи.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: За или Против пушенето на обществени места?

Мнениеот NANIOX » 18 Фев 2010, 21:58

ЗА,просто щото съм пушач ;)
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: За или Против пушенето на обществени места?

Мнениеот BARETATA » 18 Фев 2010, 22:01

Все още ги виждам тези Табелки,но всичко е въпрос на Манталитет.Има доста истина,че нали всичко оправихме,та за цигарите,но най-дразни,когато в Заведение за хранене,пушат,веднага им правя забележка.В това отношение,Евала на "Мак-Доналдс",без да правя реклама на Фирмата (веригата).Също така стоят нещата и в "Хепи",където всичко е отделно и не можеш да се засече дим,има определени места.Това е :D
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: За или Против пушенето на обществени места?

Мнениеот Добро Утро » 18 Фев 2010, 22:13

Против!Непушач съм!
Аватар
Добро Утро
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 417
Регистриран на: 02 Окт 2009, 21:37

Re: За или Против пушенето на обществени места?

Мнениеот ribaflic » 18 Фев 2010, 22:54

Против, въпреки че и аз припалвам.
Аватар
ribaflic
КОМИСАР
 
Мнения: 549
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: За или Против пушенето на обществени места?

Мнениеот slaron » 18 Фев 2010, 23:21

Против, въпреки че съм гадна пушачка, нооо... "който си има брада - да си търси гребен"! :!:
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Следваща

Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта