За или против смъртното наказание?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

За или против смъртното наказание?

За!
51
78%
Против!
14
22%
 
Общо гласове : 65

За или против смъртното наказание?

Мнениеот Lord » 17 Фев 2010, 23:05

Възнамерявах да не възстановявам собствената си анкета-тема от заличения ни форум, щото все се намира някой да ме обвини в кръвожадност. Някои обстоятелства напоследък, а и мнения в някои теми ме провокират, че има смисъл от подобна анкета. Нека обменим мнения, желателно е да са цивилизовани и да спазват общоприетия добър тон.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот Lord » 17 Фев 2010, 23:09

Редно е първият отговор да е моят, а той е категорично ДА! Ще се мотивирам без да нападам лично противниците на мнението ми, а само и единствено техните доводи с обективни аргументи/теоретични и чисто практични/.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот slaron » 17 Фев 2010, 23:14

Вече казах - АБСОЛЮТНО "ЗА"!
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот BARETATA » 17 Фев 2010, 23:44

На 100 процента ,само и единствено - "ЗА".Щом цивилизована страна като САЩ го налага,вярно не във всички Щати,няма какво да коментирам,просто - "ДА".
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот doznatel1 » 18 Фев 2010, 11:51

ТВЪРДО "ЗА" СЪМ, С РИСК ДА СЕ ПОВТОРЯ, СЛЕДВАЩИЯ РЕШИЛ ДА УБИЕ ИЛИ ДА ИЗВЪРШИ НЯКОЯ ИЗВЕРГЩИНА БИ СЕ ЗАМИСЛИЛ АКО ЗНАЕ КАКВО ЩЕ ПОСЛЕДВА- СМЪРТ!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот Хела » 18 Фев 2010, 14:39

Принципно не съм убедена, че смъртното наказание би имало желания превантивен ефект. Когато се стигне дотам да посегнеш на някого, едва ли в тоя момент можеш да разсъждаваш върху присъдата, която ще последва. Но гласувам „ЗА”, при все че имам известна доза колебание и тя е породена от възможните съдебни грешки. И ми е трудно да си отговоря кое би могло да е съпътствано от по-малко колатерални щети: невинен човек да бъде екзекутиран /? / или осъден доживотно престъпник да избяга /или да бъде пуснат предсрочно, помилван/ и да извърши ново престъпление / ? /....
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот dinkovm » 18 Фев 2010, 16:19

Колебливо "ДА" от мен. Притесняваме ,че наказанието ще бъде налагано от човек, а никой не е без грешен.Сещам се за едни случай, в който обвинен за убийство негър лежа 13 год. в чакане за изпълнение на смъртна присъда. След многократно отлагане една седмица преди изпълнението намират оневиняващи го доказателства. Човека и до днес е жив и е активист в неправителствена организация против прилагане на смъртното наказание. Прокурора умишлено укрил факти по случая е в затвор. В изключителни случай , като правосъден вариант съм "за", с уговорка да се прилага по изключително изключение ,а не по принцип.
Аватар
dinkovm
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 237
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 13:25
Местоположение: Рудозем

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот SFS » 18 Фев 2010, 16:39

Вижте резултата и не се съмнявайте, че тук е пълно с глупаци. Естествено настоящето ви дередже е правопропорционално на тази ви характеристика. Така всичко си е на мястото и вие и капацитета ви, и социалния ви статус в локален и световен план.
Честито огледалце.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот Валентина » 18 Фев 2010, 17:46

За сега аз май съм единствената тук, гласувала против. Не смятам, че страхът от смъртно наказание ще спре извергите да вършат безобразията си. Практиката показва, че и в страните, където има смъртно наказание, престъпленията (наказвани именно със смърт) не са по-малко от тези,които се извършват в страните, където няма смъртно наказание. Да убиеш убиеца, това означава ти също да станеш убиец. Ще можеш ли после да живееш с това? А и кой може да претендира, че има правото да решава кой може да живее и кой да бъде убит... А освен това... има и съдебни грешки. Питали ли сте се кое е по-добре - да оставиш жив един убиец или да убиеш невинен човек... Доживотната присъда е достатъчно тежко наказание. Друг е въпросът с превенцията, за да не се стига до там. Или ако един убиец се озове зад решетките до живот, то държавата да гарантира, че той никога повече няма да се озове на свобода.
Аватар
Валентина
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1542
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 01:20

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот doznatel1 » 18 Фев 2010, 18:25

SFS написа:Вижте резултата и не се съмнявайте, че тук е пълно с глупаци. Естествено настоящето ви дередже е правопропорционално на тази ви характеристика. Така всичко си е на мястото и вие и капацитета ви, и социалния ви статус в локален и световен план.
Честито огледалце.



Вземи огледалцето и се огледай...!!!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Следваща

Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта