За или против смъртното наказание?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

За или против смъртното наказание?

За!
51
78%
Против!
14
22%
 
Общо гласове : 65

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот Sir Humphrey » 18 Фев 2010, 18:44

В Китай мине се не мине някой и друг месец и екзекутират по няколко чиновници за корупция. Очевидно заплахата от смърт не ги възспира да се корумпират.

Същото е и за САЩ с убийствата и другите престъпления, които се наказват със смърт.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот Lord » 18 Фев 2010, 19:18

Валентина написа:... Доживотната присъда е достатъчно тежко наказание........ Или ако един убиец се озове зад решетките до живот, то държавата да гарантира, че той никога повече няма да се озове на свобода.


Абсолютно съм съгласен! Но точно, защото у нас държавата повече от две десетилетия не може да го гарантира съм за смъртното наказание. У нас няма страх от "доживотен затвор, без право на помилване", защото това наказание го има само на книга. У нас закона е врата у поле, поради което всички изверги намират начин да излязат на свобода, е къде е превантивния ефект, който трябва да има наказанието?! Ми то, като се поогледа човек и си казва, хайде бе, те с по няколко убийства и пак излизат навън, та аз от какво да се притеснявам. Вместо превенция се получава обратноно - мотивация към престъпна дейност в индивиди с подобна нагласа.
Миналата година работихме по грабеж, съчетан с жесток побой на една 82г. безпомощна баба, изкарахме го, постоянна мярка до делото и после ефективно в затвора. На третия месец изрода цъфна на свобода, в джоба му заповед за 5 дни награда за добро поведение?! Още първата нощ извърши грабеж в дома на един старец, но този път беше се въоражил с нож и маска за лице! А Боби Цанков с емнайсет присъди, ако беше в затвора шеще да си е жив и здрав, подобни примери от изключение станаха правило. Да не говорим, че извършител на престъпление у нас има повече права, отколкото емира на Кувейт, а жертвата - обратно, няма право на нищо, освен да живее в страх! Та, съгласен съм с Валентина, но когато разполагаме с ефективно и работещо правораздаване. До тогава - на зло куче, зъл пърт!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот SFS » 18 Фев 2010, 19:24

И кой ще осъждат и на какво докато нямаме ефективно и работещо правораздаване :lol:

Или някой иска да наточи брадвата за в ръцете на кого? :evil:
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот Lord » 18 Фев 2010, 19:29

Стони, от написаното разбирам, че изобщо не си схванал за какво говоря. :lol:

Мога да ти посоча пътеката, но не мога да те преведа по нея, както се казва ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот SFS » 18 Фев 2010, 21:11

Обясни де, обясни та дано да те разбера...как ще нагорещиш тигатна за дивеча, който ще ти доставят неизвестно кои ловци?
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот osata » 18 Фев 2010, 21:43

Ако случайно има смъртно наказание у нас ( което казват не било хуманно ) , е редно осъденият на смърт да лежи примерно минимум 10 години в затвора и след това тази мярка да бъде взета. Това трябва да бъде за изключително тежки престъпления, основно убийства. А този срок ще му е нужен да докаже невинността си ( колкото и да е невероятно, бях гледал филм за САЩ, където се случва не много рядко осъден на смърт и изпълнено такова наказание след години да се установи, че наистина не е виновен за престъплението ), а да осъдиш на доживотен затвор 25 годишен човек например, си е чисто прахосване на средства от една страна, а държава, която няма пари за болните си, за бездомните си, за пенсионерите, за честните и почтени хора, да храни 50 години убиец на 3 деца например - просто е..... и то затова аз винаги съм казвал, преди години съм задържал 45 годишен ром, с 27 години стаж в затвора в екип с 35 годишен такъв със стаж в затвора 16 години, и тези лица за извършена кражба при опасен рецидив през м. юни, при предвидено наказание в НК от минимум 10-12 години някъде беше, получиха по 1 година затвор, а за нова година и отпуска. Защото няма страх от закона, има споразумения, или просто не се дават присъдите, предвидени според НК.
Представям си, ако за превишена скорост с МПС и глоба от 50 до 100 лв, някой да го глобят 5лв - другия път няма да му дреме да наруши отново закона.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот Lord » 18 Фев 2010, 21:57

SFS написа:Обясни де, обясни та дано да те разбера...как ще нагорещиш тигатна за дивеча, който ще ти доставят неизвестно кои ловци?


Готов съм да обясня, но ти не си готов да разбереш. Понеже сме си "слабост", ще опитам да помогна да прогледнеш от моя гледна точка. Не съм убеден, че е възможно, но ще опитам, и така, отговори на въпроса какво е демокрация, според теб?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот NANIOX » 18 Фев 2010, 22:00

Аз съм против смъртното наказание.Ако лежи до живот,мисля че е по-тежко наказание.............
В анкетката не ми стана ясно,ако натисна ДА ,ЗНАЧИ ЧЕ СЪМ ЗА, ТАКА ЛИ?
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот Lord » 18 Фев 2010, 22:16

NANIOX написа:Аз съм против смъртното наказание.Ако лежи до живот,мисля че е по-тежко наказание...........


На теория си прав и съм съгласен! На практика можеш ли да посочиш такъв случай? :idea:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот osata » 18 Фев 2010, 22:17

NANIOX написа:Аз съм против смъртното наказание.Ако лежи до живот,мисля че е по-тежко наказание.............
В анкетката не ми стана ясно,ако натисна ДА ,ЗНАЧИ ЧЕ СЪМ ЗА, ТАКА ЛИ?


Вече е по-ясно ;) За и Против
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

ПредишнаСледваща

Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта