За или против смъртното наказание?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

За или против смъртното наказание?

За!
51
78%
Против!
14
22%
 
Общо гласове : 65

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот slaron » 29 Сеп 2010, 18:53

Хела написа:Сетих се за едно старо зверско убийство, извършено от две непълнолетни същества. В края на миналата година едното човече го пуснаха на свобода само след 6 /шест!!!/ години, прекарани в Сливенския поправителен. Вероятно към момента и другото може да е излязло. Трудно ми е да опиша случая /а и може би го помните/, затова ето два линка:
http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=270454
http://www.monitor.bg/article?id=224988
Вярвате ли в превъзпитанието и то само за 6 години?! Тези две момичета в момента са по на 20 години. Животът им тепърва почва. Тоест, имат цял живот на разположение да вършат още престъпления, защото за мен някой, убил умишлено, хладнокръвно и с подготовка, е способен на поне половината НК. А и аз не вярвам в „искреното разкаяние” /по принцип/! Това са заучени и вменени думи.
Кажете, вие можете ли да повярвате, че те са се променили? Как бихте ги приели, ако бяха ваши съседи или ги срещате просто по улицата? А дали и те заслужават смъртна присъда, предвид възрастта си? На мен ми е трудно да преценя. Съдът е решил, че те ще са бели и добри само след 6 години! Затова пък се надявам силно, че обществото ни няма да им даде втори шанс, а това също е жестоко наказание!


:? Дааа, спомням си тоя случай! Нима ВЕЧЕ ГИ ПУСНАХА?!? :shock: :o Само след 6 години?!?! :shock:
Брееей, то излиза, че за убийство /и то умишлено!/ можеш да получиш по-малко, отколкото за кражба от магазина, щот` си бил гладен, да речем... :roll:
Жалко за момичето, дето го затриха и почерниха близките му! А те, двете, ще почнат "начисто", защото паметта човешка е къса... :?
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот Lord » 29 Сеп 2010, 20:02

slaron написа:........Нима ВЕЧЕ ГИ ПУСНАХА?!? :shock: :o Само след 6 години?!?! :shock:
Брееей, то излиза, че за убийство /и то умишлено!/ можеш да получиш по-малко, отколкото за кражба от магазина, щот` си бил гладен, да речем... :roll: ...............


Точно за това говорим! :evil:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот SFS » 29 Сеп 2010, 22:38

Тези "същества" са се формирали в постсоциалистическото ви общество и са основен носител за слабостта на свръх-аз-ът им. Търсете причините в модела и там ще намерите причината и премахнете нея а не ми търчите след следствията за които сами сте виновни.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот Хела » 30 Сеп 2010, 09:26

SFS написа:Тези "същества" са се формирали в постсоциалистическото ви общество и са основен носител за слабостта на свръх-аз-ът им. Търсете причините в модела и там ще намерите причината и премахнете нея а не ми търчите след следствията за които сами сте виновни.

А подобните на тези същества в Америка, които влизат в училище и изпозастрелват куп народ, на какво са носители, в кое общество са се оформили и какъв е моделът там?
Разбирам какво искаш да кажеш и точно затова изказах надежда, че обществото ни няма да ги приеме обратно при него. Например, аз не бих ги наела на работа, бих направила всичко възможно да не ми станат съседи, буквално ще ги соча с пръст!
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот SFS » 01 Окт 2010, 22:06

Глипавите реплики от типа "А вие защо биете негрите" са смешни.
Ето тук може да намерите отговора...той е и отговор на този въпрос и за в америка и за в целия свят, защото причината е една а разликата е, че на едно място се мъчат да се справят с нея а на друго просто я протежират, защото са нейни слуги.

http://www.youtube.com/watch?v=K_ma9fIqY8w
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот Хела » 03 Окт 2010, 16:49

Не знам какво точно, в един резонен въпрос, те накара да станеш саркастичен. Може без да искам да съм настъпила някой мазол...ти си знаеш. Очевидно, аз лично имам проблем - изпитвам сериозни затруднения да те разбирам, затова приемам, че проблемът е в моя телевизор.
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот Sir Humphrey » 05 Яну 2011, 23:04

Тексасец бе обявен за невинен след 30 години в затвора

http://www.dnevnik.bg/sviat/2011/01/05/ ... v_zatvora/

А ако го бяха осъдили на смърт и бяха изпълнили присъдата?
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот Хела » 06 Яну 2011, 10:32

Sir Humphrey написа:А ако го бяха осъдили на смърт и бяха изпълнили присъдата?

Както се казва - "shit happens". ;)
Но доколкото разбрах от статията, за престъплението, което му е вменено, не се е предвиждала смъртна присъда, тъй че няма страшно. Ако беше убил някого, уж доказано, и чакайки изпълнение на наказанието се окаже невинен, тогава щях да се притесня повече.
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот kkarakashev » 06 Яну 2011, 16:42

Не мисля , че ако "не беше сред нас" оправдания, някой щеше да се занимава с делата ма мъртвец. Крив, прав има ли файда за него..........
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот BARETATA » 06 Яну 2011, 19:29

:evil: :evil: :evil:
Благодарение на светкавичните и професионални действия на полицейски екипи на ОДМВР-Варна бе задържан опасен рецидивист
Той проникнал в жилището на 60-годишна жена, с която блудствал преди три години

Сигналът за инцидента е подаден към 01.00 часа тази нощ чрез паник бутон от варненски хотел. Минути преди това 60-годишна жена влязла в хотела с викове за помощ. Пред пристигналите полицаи тя обяснила, че се събудила от шум, който идвал от остъклената тераса на апартамента й. В тъмното различила мъжки силует, който разбивал поредното стъкло, за да нахлуе вътре. Изплашената жена веднага изхвърчала от дома си, като заключила само външната метална врата и потърсила помощ от служителите на близкото заведение. Към мястото на инцидента веднага били насочени няколко полицейски екипа. Междувременно неканеният гост вече бил влязъл в дома и след като заключил вътрешната врата се барикадирал със столове и маси. Последвали няколко полицейски заповеди да се предаде, но той не се подчинил - направил опит да се прехвърли през терасата в съседно жилище, а после по парапетите стигнал до покрива на сградата. За да предотвратят опита му за бягство полицаите стреляли със стоп патрони и го уцелили в краката и гърба, но и това не спряло беглеца, който се укрил в тъмнината. В резултат на предприетите заградителни действия минути по-късно мъжът обаче попаднал в полицейския капан. Оказало се, че това е старият познайник на органите на реда Й.Д. /36г./ и един от най-тежките спомени за стопанката на дома - през 2007 г. той я нападнал и блудствал с нея. За това си деяние е осъден на „Пробация”. :evil: :evil: :evil:
Й.Д. е задържан в полицията след обстоен медицински преглед. Материалите по случая са докладвани на дежурен прокурор и срещу него е образувано досъдебно производство.
http://press.mvr.bg/NEWS/news110106_03.htm
NO COMMENT :twisted:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

ПредишнаСледваща

Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта