За или против смъртното наказание?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

За или против смъртното наказание?

За!
51
78%
Против!
14
22%
 
Общо гласове : 65

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот Lord » 06 Апр 2010, 19:29

Sir Humphrey написа:Нямаш никакви грижи :)


Той няма, но аз имам - трябва да чистя темичката.

Предлагам да оставим частните случай/освен, като примери/ и да съм върнем към дискусията, но с принципни аргументи.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот vgp_dark » 06 Апр 2010, 21:52

Мисля, че това не е редно. Защото те просто умират за миг и нищо не ги мъчи. По-добре да живеят и да се мъчат.
vgp_dark
Нов
Нов
 
Мнения: 10
Регистриран на: 05 Апр 2010, 17:04

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот BARETATA » 06 Апр 2010, 22:24

Колкото и да се мъчи , все пак е жив , няма смисъл . Никой не говори за Вендета , но няма как да си направил нещо толкова страшно , че да трепери Общестовото и да останеш жив , не - справедливостта е ЗА СМЪРНОТО НАКАЗАНИЕ...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот фиеста » 06 Апр 2010, 23:38

"няма как да си направил нещо толкова страшно , че да трепери Общестовото и да останеш жив , не - справедливостта е ЗА СМЪРНОТО НАКАЗАНИЕ..."

Е, ще ме извиняваш, ама за мен това е първосигнално мислене....
Да не говорим, че в случая човекът е работил за някаква кауза /добра или лоше не сме ние компетентни да решим/.
Та кой решава кое е справедливо, кой решава коя е правилната кауза? Разстрелваните като престъпници преди време после са издигани за герои.... За "частния случай" - този човек за либийците е национален герой, а нашите медицински сестри са масови убийци на деца.... Та кой е правият и от чия гледна точка?
Говоря по принцип, не че подкрепям разни терористични действия. Но пък от друга страна, къде е границата между терористичен акт и националноосвободително движение? Защото за западът сърбите бяха терости, а чеченците - борци за национално освобождение и обратното за Русия.... Та нека не бъдем крайни в оценките си....
фиеста
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 219
Регистриран на: 26 Авг 2009, 17:44

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот doznatel1 » 07 Апр 2010, 10:56

фиеста написа:"няма как да си направил нещо толкова страшно , че да трепери Общестовото и да останеш жив , не - справедливостта е ЗА СМЪРНОТО НАКАЗАНИЕ..."

Е, ще ме извиняваш, ама за мен това е първосигнално мислене....
Да не говорим, че в случая човекът е работил за някаква кауза /добра или лоше не сме ние компетентни да решим/.
Та кой решава кое е справедливо, кой решава коя е правилната кауза? Разстрелваните като престъпници преди време после са издигани за герои.... За "частния случай" - този човек за либийците е национален герой, а нашите медицински сестри са масови убийци на деца.... Та кой е правият и от чия гледна точка?
Говоря по принцип, не че подкрепям разни терористични действия. Но пък от друга страна, къде е границата между терористичен акт и националноосвободително движение? Защото за западът сърбите бяха терости, а чеченците - борци за национално освобождение и обратното за Русия.... Та нека не бъдем крайни в оценките си....





РАБОТИЛ ЗА КАУЗА??????????????????????????????????????????????????????

Разликата м/у терористичен акт и националноосвобод. движение, е че едното е в името да болна амбиция и масово убийство, а другото е за добро! Границата не може да бъде пресечена с разумно мислене!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот Sir Humphrey » 07 Апр 2010, 11:06

За последното съм съгласен с дознателката.
Тероризмът се отличава от войната по това, че при него невинните жертви са основната цел, а не collateral damage.
Националноосвободителното движение (макар през 80-те Либия не е била ничие владение, а си е била суверенна държава, т.е. там не може да се говори за националноосвободително движение) може да води открита или партизанска война, като атакува представителите на властта - полиция, армия, някои държавни чиновници. Пътниците на един пътнически самолет по редовен полет обаче нямат никакво отношение към освобождаването на която и да било нация.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот doznatel1 » 07 Апр 2010, 11:11

Sir Humphrey написа:За последното съм съгласен с дознателката.
Тероризмът се отличава от войната по това, че при него невинните жертви са основната цел, а не collateral damage.
Националноосвободителното движение (макар през 80-те Либия не е била ничие владение, а си е била суверенна държава, т.е. там не може да се говори за националноосвободително движение) може да води открита или партизанска война, като атакува представителите на властта - полиция, армия, някои държавни чиновници. Пътниците на един пътнически самолет по редовен полет обаче нямат никакво отношение към освобождаването на която и да било нация.



Веднъж и ти да се съгласиш с мен ;)

Адски си прав за това, не може да се сравнява по никакъв случай.
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот BARETATA » 07 Апр 2010, 19:41

фиеста - без да те обиждам за твоя професионализъм - достатъчно измет съм вкарал в арестите и вследствие отишли в Затвора . Какви случаи има,където може би дори и смъртното накзание е малко . Преди години , един случай , отдавна е приключен и затова споделям . Задържам една личност - "измет" , казвам го защото вече Съда го е определил като престъпник преди това престъпление , да не ме обвините като Р.Василев ... Та човека беше разрезал с нож челото на Една възрастна жена - 80 годишна и се гаврил с нея и т . н . да не навлизам в подробности , защото все пак всеки може да прочете това съобщение . Отиваме за задържане на ТОЯ и бабата излиза от къщата,защото линейката пристигна преди нас - Грозна картинка , няма да го забравя никога , та да питам аз какво заслужава а ??? Вярно почти веднага го осъдиха на 12 години затвор,като преди това беше лежал 6 години за аналогично престъпление , е какво ще кажеш а ? Това е един от многото случаи ... :idea:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот daniela_suzi » 08 Апр 2010, 13:02

Отдавна чета тази тема във форума и да си кажа честно,все още не мога на 100% да застана зад някой от отговорите.Защото е невъзможно един човек напълно обективно да даде отговор,без да се намесят и в някаква степен субективни фактори.Полицаите се сблъскват ежедневно с какви ли не изроди,които си заслужават на секундата да бъдат зачистени,жертвите на тези престъпници дигурно изпитват същите чувства.От друга страна ,ако попитате майките на тези хора,те са добри момчета,но без да искат са сгрешили.И т.н.,и т.н.,да не ви отегчавам,но всеки ще говори от висотата на собствената си камбанария.И всеки за себе си ще бъде прав.
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот doznatel1 » 08 Апр 2010, 13:59

daniela_suzi написа:Отдавна чета тази тема във форума и да си кажа честно,все още не мога на 100% да застана зад някой от отговорите.Защото е невъзможно един човек напълно обективно да даде отговор,без да се намесят и в някаква степен субективни фактори.Полицаите се сблъскват ежедневно с какви ли не изроди,които си заслужават на секундата да бъдат зачистени,жертвите на тези престъпници дигурно изпитват същите чувства.От друга страна ,ако попитате майките на тези хора,те са добри момчета,но без да искат са сгрешили.И т.н.,и т.н.,да не ви отегчавам,но всеки ще говори от висотата на собствената си камбанария.И всеки за себе си ще бъде прав.




Затова реши на коя страна си! :lol:
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

ПредишнаСледваща

Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта