За или против смъртното наказание?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

За или против смъртното наказание?

За!
51
78%
Против!
14
22%
 
Общо гласове : 65

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот doznatel1 » 05 Апр 2010, 19:42

Sir Humphrey написа:Те не го ли пуснаха едва когато беше на животоподдържащи системи?



Абеее, не се знае! Аз лично нямам вяра. :roll:
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот BARETATA » 05 Апр 2010, 20:15

И аз също не вярвам на това за системата,тоест поддържам твоето мнение doznatel1 ;)
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот Lord » 05 Апр 2010, 20:52

Sir Humphrey написа:Те не го ли пуснаха едва когато беше на животоподдържащи системи?



ЛИБИЯ

Болният от рак Абдел Меграхи берял душа
05.04.2010 Атентаторът от Локърби ще умре до 4 седмици. Това прогнозира доктор Карол Сикора, един от британските специалисти, които направиха миналото лято оценка на здравословното състояние на Абдел Басет ал Меграхи и прогнозираха тогава, че му остават 3 месеца живот. Тази прогноза накара шотландското правителство да освободи Меграхи от шотландски затвор, където той излежаваше доживотна присъда, пише в. "Сънди таймс".

Доктор Сикора редовно разговарял за здравето на Меграхи с лекари от Триполи. Последно той разбрал, че ракът на простатата, от който страда либиецът, се е разпространил в черния му дроб, бъбреците и лимфните възли. Меграхи вече не ходел на химиотерапия, а бил непрестанно на легло и на морфин. Организмът му вече не реагирал на активните лечения на рака. Меграхи беше посрещнат като герой, когато се върна у дома миналата година. Освобождаването му от затвора в Шотландия по хуманни причини беше остро критикувано от Лондон и Вашингтон.

източник: http://www.monitor.bg/article?id=238983
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот Sir Humphrey » 05 Апр 2010, 21:31

BARETATA написа:И аз също не вярвам на това за системата,тоест поддържам твоето мнение doznatel1 ;)


На англосаксонската ли?
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот doznatel1 » 05 Апр 2010, 22:11

Lord написа:Болният от рак Абдел Меграхи берял душа
05.04.2010 Атентаторът от Локърби ще умре до 4 седмици. Това прогнозира доктор Карол Сикора, един ...




За мен това е недопустимо, та той е убил толкова хора, а те едва ли не му съчустват,колко е болен горкия!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот BARETATA » 05 Апр 2010, 22:19

Sir Humphrey написа:
BARETATA написа:И аз също не вярвам на това за системата,тоест поддържам твоето мнение doznatel1 ;)


На англосаксонската ли?



Опитваш се нещо да ми се подиграваш май ... ?
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот Sir Humphrey » 05 Апр 2010, 23:34

Не знам защо си решил, че ти се подигравам. Меграхи е осъден от шотландски съд, който е част от англосаксонската правна система. Когато писах за освобождаването му, когато е бил на доизживяване, Дознателката ми отговори, че нямала вяра на системата, а пък ти каза, че също нямаш вяра на системата и подкрепяш дознателката.

Тъй като нейният отговор беше по повод Меграхи, затова попитах, дали всъщност нямата вяра към англосаксонската система, която го е осъдила, и след това освободила.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот doznatel1 » 06 Апр 2010, 10:37

Sir Humphrey написа:Не знам защо си решил, че ти се подигравам. Меграхи е осъден от шотландски съд, който е част от англосаксонската правна система. Когато писах за освобождаването му, когато е бил на доизживяване, Дознателката ми отговори, че нямала вяра на системата, а пък ти каза, че също нямаш вяра на системата и подкрепяш дознателката.

Тъй като нейният отговор беше по повод Меграхи, затова попитах, дали всъщност нямата вяра към англосаксонската система, която го е осъдила, и след това освободила.



Имах предвид, че нямам вяра на Меграхи, дали няма да подготви атентат.
А по повод това, чв първо го осъждат а после освобождават поради хуманни причини, казах че за мен е недупостимо. Каквато и да е причината, той е масов убиец, и за него трябва смърт!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот BARETATA » 06 Апр 2010, 18:56

Sir Humphrey , останали сме неразбрани , сори ако съм те засегнал пък Аз ...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: За или против смъртното наказание?

Мнениеот Sir Humphrey » 06 Апр 2010, 19:15

Нямаш никакви грижи :)
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

ПредишнаСледваща

Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта