Парично възнаграждение за информация

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Парично възнаграждение за информация относно престъпление/разкриване на пресътъпление

Съобразно изисканата информация да се дава от МВР възнаграждение за информация.
4
44%
МВР само може да се справи. Няма нужда да се дава възнаграждения за информация от граждани.
2
22%
На МВР му е все тази дали ще получи информация или не от граждани.
3
33%
 
Общо гласове : 9

Re: Парично възнаграждение за информация

Мнениеот kkarakashev » 25 Юни 2012, 23:02

Пуснал съм темата защото нито един обир на инкасов автомобил до сега НЕ Е разкрит - а обраните такива автомобили са над 4-5, поне за толкова се сещам.
Когато нещо се желае (гражданско общество) то по някакъв начин се насърчава. Да ако знам къде е бих помогнал на МВР да го залови (Това, че желая да съм част от МВР го оставям на страна). Ще ти споделя и друго - най-скъпото и ценно нещо е ИНФОРМАЦИЯТА. Така , че не знам как ще се оспори това от който и да е.
По въпроса липсващ от анкетата според теб: МВР справи ли се и намери ли къде е малкия Маргин, Къде са братя Галеви, Къде ония дядо дет изби 4 човека, Къде... Къде..... хайде да си признаем, че на МВР малко не му стигат ресурсите за да отговори на тези Къде.

Ще те попитам и КЪДЕ:
Преди няколко години пътувах до Русе. Между Послко Косово и Бяла беше се обърнал камион. "Колегата" се матряскал като мотика на един паркинг. Вживял се като Господ и се качил да кара към Русе. Докато служителката зад бара се обади в полицията и служителите на РУП Бяла пристигнат "колегата" се беше метнал в канавката. 2 крана го измъкваха, а ние чакахме поне 2-3 часа на пътя.
Ето ти Гражданска позиция и общество. Та въпроса ми е - защо се е обадила тази жена, кому му пука кой и как кара.
Ами (ДА НЕ ДАВА ГОСПОД) това пиянде прегази някой..... Роднините на този няма ли да им се иска някой , просто някой да е опитал да го спре този олигофрен!
В училище 1-3 клас наградата ми беше печат с детелинка - за това че си знам урока; От 4 до 11 клас бяха 6тиците, който рядко получавах; Ако работиш съвестно - наградата е да се издигнеш в службата (това е реалната награда, но в България е рядкост), а когато помогнеш на някой държавата как ти се отблагодарява?
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Парично възнаграждение за информация

Мнениеот PAOLON » 25 Юни 2012, 23:32

kkarakashev написа:когато помогнеш на някой държавата как ти се отблагодарява?

Ти чакаш благодарност ли?За това ли го правиш?
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Парично възнаграждение за информация

Мнениеот Хела » 25 Юни 2012, 23:33

Сам казваш, че тази жена се е обадила на 112, защото може да й е минало през ума, че утре тоя същият пиян глупак може да убие детето й на пътя. Или нея, или теб, или мен, който и да е. Нали съзнаваш ли, че тя не прави услуга на полицията, а на всички нас. За подобни актове наградата за мен е само и единствено осъдителна присъда, защото животът без такива идиоти струва повече от 20 000 лв.
И когато изпитам нужда да помогна на някой, на мен не ми минава през акъла, че ми се дължи нещо, еле пък от държавата. Ти непрекъснато искаш да показваш колко си принципен, а с тази тема, по мое мнение, си противоречиш. Има нюанси в изказването ти, които ме карат да се чудя как така искаш да ставаш полицай, за да помагаш на хората за има-няма 600лв. на месец, а неведнъж си изтъквал, че в момента взимаш двойно.

По всичките ти "къде"-та по-горе, ако можех да ти отговоря, нямаше да пиша в тоя форум, а щях само да го чета...по задължение. 8-)
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: Парично възнаграждение за информация

Мнениеот kkarakashev » 26 Юни 2012, 10:16

Аз не го и няма да направя нещо за някой, което да му помогне в нужда, за да получа награда или благодаря!!!
НО аз или вие не сме цялата държава. когато исках да имаш резултати влагаш средства. В такава държава живеем, че всеки мисли за себе си. Един не видял, друг не чул, трети пък това му се видяло. Ама ако му припари на него г*з се сърди, че никой не е взел отношение. (има в предвид хората)
Хела, знаеш сама , че по конкурси са стотици кандидати. Колко от тях искат да са полицаи заради професията и колко заради държавната служба - вали,не вали то си капе. 20-30% я има а не. Само на последния имаше поне 10-15 висшисти, а един с който пиехме кафе даже беше с две, едното психология. Или тоест като няма друга работа ще ставам полицаи.
Кой помага на полицията ? Колко трудно е да намериш свидетели за нещо? Ти си по запозната от мен с това ;)
Реалната ситуация в България е тъжно - не тъжно само по този начин ще се насърчат хората да помагат и да съдействат. Основното е мисленето на българина - Не е важно на мен да е добре, а на съседа да е по-зле.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Парично възнаграждение за информация

Мнениеот Хела » 26 Юни 2012, 14:04

kkarakashev написа:Аз не го и няма да направя нещо за някой, което да му помогне в нужда, за да получа награда или благодаря!!!

Да, разбрахме, за пари го правиш. :)
Кой помага на полицията ? Колко трудно е да намериш свидетели за нещо? Ти си по запозната от мен с това ;)

Като те напъне да остроумничиш нямаш равен, ама що така най-безпредметните моменти си избираш не знам.
Да, дяволски прав си, по-запозната съм. Най-малкото, защото правя разлика между свидетел и случаен информатор – нали уж за това ти беше темата? Когато си свидетел, вече можеш с чиста съвест да кажеш, че евентуално си вложил средства . Ето, запознай се и ти, пък тогава разсъждавай така смело, защото ми прави впечатление, че държиш да блеснеш с експертно мнение, особено по въпросите за МВР
Чл. 122 ал1 от НПК
Свидетелят има следните права: да си служи с бележки за цифри, дати и други, които се намират у него и се отнасят до неговите показания; да получи възнаграждение за загубения работен ден и да му бъдат заплатени разноските, които е направил, както и да иска отмяна на актовете, които накърняват правата и законните му интереси.

Мога и за по-нагледно да ти измисля ситуация „свидетел”, имам време. Да си представим: прибирам се към Пловдив от с. Житница. На излизане от с. Труд виждам някой да вандалства в един от автосалоните там. Обаждам се на 112 и обяснявам. / Апропо, какво съм вложила дотук? /
После решавам да съдействам докрай. От РУП Труд ме викат в работен ден, да речем в 11ч. От там, където живея в Пловдив, да кажем, че минава маршрутката, която ходи до с. Труд. Обаче трябва да тръгна най-късно 9,30-10,00ч. Аз почвам иначе работа в 8ч. Ясно е, че няма смисъл да ходя за 1 час. И така, пристигам в Труд, обаче късмет, в 11ч. – спешна оперативка. Няма проблем, чакам. Става 12ч – време е за обяд – и за мен, и за този, при когото отивам. Никога, ама никога няма да седна да ме разпитва гладен мъж, затова ще настоявам първо да се наобядва. И т.н., и т.н. Когато приключи всичко, ще е към 14ч. И аз тепърва ще тръгвам към Пловдив. Пак няма смисъл да се връщам на работа, щото иначе съм до 17ч.
Е, тука вече съм вложила средства – пътни и една загубена надница. Разходката не ме притеснява, нито пък ще образувам нерви, че да искам нещо повече.
Мисля, че се разбира какво казвам, и дори и да има леки несъответствия, едва ли променят идеята ми.
НО аз или вие не сме цялата държава. когато исках да имаш резултати влагаш средства.

Та, какви средства влагаш в едно обаждане, само за да дадеш някаква информация, която би могла да е важна за разкриване на престъпление?! Що за живот трябва да живея, че да стигна дотам да искам пари за това и да вярвам, че ги заслужвам?
ПП: Офффф, темата ти започна по един начин, впоследствие взе да смесваш нещата и се отплесна по пейзажа. На мен ми стана трудно да ти следя мисълта. А и, струва ми се, изказванията ти се разминават с много от обявените ти позиции.
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: Парично възнаграждение за информация

Мнениеот kkarakashev » 26 Юни 2012, 15:06

Ето както ти даде пример, след едно такова действие от твоя страна - води до последващо бездействие. Няма да го повториш.
Та, какви средства влагаш в едно обаждане, само за да дадеш някаква информация, която би могла да е важна за разкриване на престъпление?! Що за живот трябва да живея, че да стигна дотам да искам пари за това и да вярвам, че ги заслужвам?

А казах държавата да даде средства, не аз, ама пак неразбран. С тази политика на Държавата и с тази процедура, която ти описа - резултата е нагледен. Колко са сериозните престъпления разкрити напоследък като МВР разчита само на себе си - 10% я има я не. Знам за поне 5 обира на инкасови автомобили в последните години - разкриваемост - 0%
С две думи с тоя хал на МВР и да разичита само на гражданите да помагат без да ги насърчи ЗАБРАВИ. С твоя пример който има желание и попадне в така описаната ситуация - ЗАБРАВИ втори път да го направи.

п.с. Към момента всички кокошкари са по затворите. Тези който лапнаха милиони и окрадаха държавата си гледат живота и тук и на вънка. И ако ме попиташ защо - защото и МВР и Прокуратура и Съд са виновни. И понеже халът на Българина е такъв - за да се помогне на полицията от хората се обявява възнаграждение. Може да е 10лв ама да е.
лек и спорен ден .
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Парично възнаграждение за информация

Мнениеот Хела » 26 Юни 2012, 15:47

Краси,виж какво пишеш първоначално:
kkarakashev написа:За или против даването на парично възнаграждение от МВР за информация, относно престъпление или разкриването на такова.

Само това коментирам от вчера. И за мен е различно от :
И понеже халът на Българина е такъв - за да се помогне на полицията , от хората се обявява възнаграждение. Може да е 10лв ама да е.

Няма лошо някой, пострадал от престъпление да обяви награда. Правят го хората. / Червената запетайка в цитата ти е от мен, защото иначе ми идваше неясно./

Офф: сетих за онзи култов филм "SWAT" :D Там задържаният обяви награда, за този, който го освободи.
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: Парично възнаграждение за информация

Мнениеот spoon » 26 Юни 2012, 19:16

Хела написа:Сериозно, аз не разбирам темата. Не разбирам защо трябва да ми плащат за съвестта ми. Какво толкова ще ми струва просто да се обадя по телефона и да кажа няколко думи. Все едно да искам награда затова, че си изхвърлям боклука разделно. .


ОчевАдно е, че не разбираш темата, затова си дала този абсурден пример с разделното сметосъбиране!
По твоята логика са безсмислени държавните отличия, паричните и предметни награди в службата, всякакви други поощрения за добре свършена работа, които сега се практикуват в държаваната, общинската администрация, както и във всички уважаващи себе си корпорации или по-малки частни фирми. Твоята логика съм я чувал от дърти милиционерски началници, а именно - нали получавате заплати, за да свършите дадена работа, защо да ви хвалят или поощряват с нещо, че сте я свършили добре?!

А как е регламентирано сегашното сътрудничество с гражданите в МВР няма да кажа или коментирам, защото това е поверителна информация!
И не вдявам защо хора, които сами признават, че не разбират нищо от някаква материя държат задължително да изкажат становища? :idea:
spoon
Полицай
Полицай
 
Мнения: 161
Регистриран на: 12 Авг 2011, 19:52

Re: Парично възнаграждение за информация

Мнениеот Хела » 26 Юни 2012, 21:22

Като те чета, това за дъртите милиционерски началници, излязло от твоята уста може само да е комплимент за мен. Остава ми да се надявам, че никога няма да ми се наложи да търся помощ от такъв като теб, защото на мен пък твоето мислене ми прилича като да си от новия матр’ял. И тъй като в твоя случай виждам, че комуникацията е на друго ниво и тази работа със съвестта и т.н. не работи, ще го кажа И така:
Против съм МВР да дава пари за информация за престъпления, защото ако някой има такава, той е длъжен да съдейства. Въпросът за морала гледам не е актуален.
Ей за това също много държах задължително да се изкажа, нищо че не даваш. Изображение
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: Парично възнаграждение за информация

Мнениеот spoon » 27 Юни 2012, 19:48

Хела написа:Остава ми да се надявам, че никога няма да ми се наложи да търся помощ от такъв като теб, защото на мен пък твоето мислене ми прилича ...


Остави как ти се струва на теб моето мислене, важно е моето действие, в този контекст се моли ако ти се наложи да търсиш помощ /в никой случай не ти го желая/ се моли горещо да попаднеш на някой като мен. Сериозно го казвам!


Offtopic

Кой разбрал-разбрал. ;)
spoon
Полицай
Полицай
 
Мнения: 161
Регистриран на: 12 Авг 2011, 19:52

ПредишнаСледваща

Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта