Избор да работя в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Ако сега избирахте професия бихте ли избрали отново да работите в МВР

Да
31
79%
Не
8
21%
 
Общо гласове : 39

Re: Избор да работя в МВР

Мнениеот BARETATA » 22 Сеп 2010, 14:24

Това братко мой , не го интересува никой . Вероятно ще има притеснение , когато нещата са тотално зле . Винаги е имало приемсвеност към новопостъпилите кадри,но ще дойде време да няма кой да изпълнява това действие. Придържам се към твърдението , което не е моя мисъл ,но често го споделям - Няма незаменими хора , но има ценни . Като ги загубиш тези ценните , какво става след това - Тотал щета - това става ...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Избор да работя в МВР

Мнениеот osata » 22 Сеп 2010, 14:43

Lord написа:Аз още преди месеци отговорих в тази анкета.

Повода да пиша е .......странен или.......всъщност не се досещам за думата. :oops:

Немалко колеги и приятели се пенсионират. Пенсионират се, защото изпитват несигурност. Не знаят какво ще се случи с тях, ако останат, знаете - отпуски, години, стаж, пределна възраст, някакви точки, обезщетения и т.н. По скромното ми лично мнение това са хора в силата си, хора, които са нужни, както за функциониране на системата, така и за приемственост. Рано или късно ще започнат конкурсите за външни назначения, ще се назначат стотици/знаете защо/, е кой ще ги вкара в занаята, когато приключи т.н. "Стажантски период"?! Ще дойдат, ще чакат края на работния ден, ще си приключват материалите некомпетентно, но пък в срок.
Почти всички около мен, които се пенсионират споделят, че имат какво да дадат, могат и знаят, но се прогонени, заради несигурността. Та мисълта ми е друга, по темата, де: Никой от тях не съжалява, че е избрал МВР, но им е неприятно, че са принудени да напуснат, макар и тази принуда да е косвена, уж! Подобно нещо частна компания не би си позволила, защото това е чиста проба загуба на инвестиции, мозъци и реални пари! :!:


Въпреки, че не сме във фейсбук, ще напиша: Харесва ми
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Избор да работя в МВР

Мнениеот Куче » 24 Сеп 2010, 21:10

Lord написа:Аз още преди месеци отговорих в тази анкета.

Повода да пиша е .......странен или.......всъщност не се досещам за думата. :oops:

Немалко колеги и приятели се пенсионират. Пенсионират се, защото изпитват несигурност. Не знаят какво ще се случи с тях, ако останат, знаете - отпуски, години, стаж, пределна възраст, някакви точки, обезщетения и т.н. По скромното ми лично мнение това са хора в силата си, хора, които са нужни, както за функциониране на системата, така и за приемственост. Рано или късно ще започнат конкурсите за външни назначения, ще се назначат стотици/знаете защо/, е кой ще ги вкара в занаята, когато приключи т.н. "Стажантски период"?! Ще дойдат, ще чакат края на работния ден, ще си приключват материалите некомпетентно, но пък в срок.
Почти всички около мен, които се пенсионират споделят, че имат какво да дадат, могат и знаят, но се прогонени, заради несигурността. Та мисълта ми е друга, по темата, де: Никой от тях не съжалява, че е избрал МВР, но им е неприятно, че са принудени да напуснат, макар и тази принуда да е косвена, уж! Подобно нещо частна компания не би си позволила, защото това е чиста проба загуба на инвестиции, мозъци и реални пари! :!:



Мдаа , внимателно ти прочетох мнението и мога да кажа само едно нещо......ОЩЕ ЛИ СЕ ЧУДИШ?
Скъпи ми Лорде , в тая държава на никой не му пука от нищо. Мандатите си вървят,един след друг и всеки се оправя както си знае. Иначе си прав....до болка!!! Някой да се трогна ,че хиляди кадърни колеги напуснаха...да не казвам "избягаха" от тая система ,защото както сам си писал .....няма сигурност. Ееееееееееееееееееееееее, на някой да му пука от това? От ясно по ясно,на никой не му пука и всеки гледа той да се оправи. Пък другите ,мечки ги яли. Сега да ти кажа и най-лошото което ни чака......те тия с мандатите си оправиха децата. Нашите деца какво ги чака а????
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Предишна

Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта