Ще дойде ли тази година ДЯДО КОЛЕДА

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Ще дойде ли тази година ДЯДО КОЛЕДА

Мнениеот BARETATA » 05 Дек 2010, 16:07

NANIOX написа:Тази година на Коледа, дори няма да съм при семейството.....................


Така е брат,аз пък на Нова година няма да съм ...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Ще дойде ли тази година ДЯДО КОЛЕДА

Мнениеот SYNOPTIK » 05 Дек 2010, 18:06

Та,така !
Би ли имал сметка,този Дядо,да дойде в МВР ?
През тази година в МВР бяха оповестени десетки акции,под различни наименования.
Колко от тях стигнаха до някакви съществени производства,съд и присъди...!?
В Съд-а,повечето не издържаха,т.е. се превърнаха в провал за МВР,като цяло.
Тогава,следва Дядо Коледа да отиде там,където се работи...!
В Съд-а,няма достатъчни доказателства,които МВР определя като "връх" в своята работа.
Тогава,каква е логиката МВР да бъде възнаградена за свършена работа,а Правосъдието-Не !?
Не знам,дали разбирате,но идеята в цялата работа,е МВР да не дава на Правосъдието толкова работа,просто защото реално няма действия,които пряко издържат пред Правосъдието...!
Значи МВР не работи достатъчно,за да може това Правосъдие,да Отсъди,кой прав,кой крив...
Излиза,че Правосъдието си работи,но Крайната некомпетенция в МВР не е в състояние,да определи съответните казуси,и съответно-не работи !
Та,затова там имат претенции за т.н. 13 заплата,а при нас/в МВР/това си остава химера...
Питам се,като обикновеният служител в МВР знае цялата процедура и изобщо за какво иде реч,къде да търси той,своят смисъл за работа и още повече за професионално развитие,кариера и т.н. ?
Тогава,не е ли логично,този служител,да "преглътне" и да мине на "другият фронт"....!?
Просто,защото роднините му,семейството му,тези неща изобщо не ги касае...!
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Ще дойде ли тази година ДЯДО КОЛЕДА

Мнениеот evelina » 06 Дек 2010, 11:18

BARETATA написа:
NANIOX написа:Тази година на Коледа, дори няма да съм при семейството.....................


Така е брат,аз пък на Нова година няма да съм ...

Съ4увствам ви. :( Аз пък ще бъда с любимите ми хора :D
evelina
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 16:52

Re: Ще дойде ли тази година ДЯДО КОЛЕДА

Мнениеот Куче » 06 Дек 2010, 12:08

Аз пък на 01.01.2011г съм дежурен ,който е давал знае за какво става на въпрос :evil:
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: Ще дойде ли тази година ДЯДО КОЛЕДА

Мнениеот evelina » 06 Дек 2010, 15:25

SYNOPTIK,лъха голямо огор4ение от този твой коментар и има защо де. А това за семейството и роднините....,ако тях не ги касае,незнам тогава кой ще го...?
evelina
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 16:52

Re: Ще дойде ли тази година ДЯДО КОЛЕДА

Мнениеот Lord » 06 Дек 2010, 16:21

Ще дойде ли тази година....
Няма!
И тази Коледа няма да дойде Стареца в МВР!
Въпреки добротата си! И правилно може би е! Има толкова по-тежки случаи, има други държавни ведомства, където обстоятелсвата нямат сила да крещят, нямат сила да се обозначат, а едва и само тихо хлипат! Това не е нормално, това не е хуманно, това дори просто не е цивилизовано! А, всички претендираме, че сме цивилизовани, че не сме канибали!
Дали е вярно?!
Ами не е!
Дядо Коледа, моля те от сърце и душа, моля те, дядо Коледа, дай на личните лекари направления, дай на общинските МБАЛ парички, извън смешния делегиран бюджет, дай на детските градини топло, дай на училищата кадърни преподаватели, дай на ВУЗ-овете възможност за разработки/те ще се изплатят в пъти и скоро/, дай на частния бизнес полагащото му су ДДС, дай на пътните фирми паричките от миналата зима, дето Държавата им ги дължи, та да не мрем по пътищата, като хлебарки, дай на пилоти, миньори и водолази възможността да получават смотаната си "голяма" пенсия поне няколко години/ те и без друго не не живеят дълго/, дай на МВР малко ресурс, под формата на гориво, резервни части и другите по-скъпи консумативи/евтините ние ще си ги купим/, за да може гражданите да почувстват сигурност и спокойствие, което можем да им дадем!
Благодаря, Дядо Коледа, предварително, дори и само малко от исканото да изпълниш, дори и само едно от желанията ми, пак ти благодаря!



Надежда

Ако можех да имам едно
магазинче със две полички ,
бих продавал ... познайте какво ?
- Надежда ! Надежда за всички .

"Купете ! С отстъпка за вас !
Всеки трябва надежда да има ! "
И на всеки бих давал аз ,
колкото трябва за трима.

А на тоз , който няма пари
и само отвънка поглежда ,
бих му дал, без да плаща дори,
всичката своя надежда.


Джани Родари
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Ще дойде ли тази година ДЯДО КОЛЕДА

Мнениеот SYNOPTIK » 06 Дек 2010, 17:11

evelina написа:SYNOPTIK,лъха голямо огор4ение от този твой коментар и има защо де. А това за семейството и роднините....,ако тях не ги касае,незнам тогава кой ще го...?

Поста ми е ироничен ! Спомням си тази снимка :
Изображение
И един подслушан разговор :
"-Тате,на Кирчо баща му какво е учил ?
-Ми няма Средно образование,сине !
-А какво работи ?
-Ми,нищо...! /всъщност знам с какво се занимава,сине/
-А защо Кирчо се вози на такава кола,а ние на старото ни Рено ?
-Ще разбереш,като пораснеш ?
-Тогава ли ще разбера,защо ми се смее,когато мама ти простира униформата на балкона ?...."
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Ще дойде ли тази година ДЯДО КОЛЕДА

Мнениеот slaron » 06 Дек 2010, 17:21

Лорде, такава безнадеждност лъха от поста ти, че на човеку драго да му стане... да си тегли куршума! :roll: :roll:
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Ще дойде ли тази година ДЯДО КОЛЕДА

Мнениеот Хела » 06 Дек 2010, 17:48

SYNOPTIK написа:-Тогава ли ще разбера,защо ми се смее,когато мама ти простира униформата на балкона ?...."

:evil: Това е ужасно! Смазващо! :x Направо ще го зашлевя това, дето се хили, ако ми се случи пред погледа. И него, и родителите му. Уча дъщеря си да говори с респект за баща си, като полицай, и съобразно възрастта й, й внушавам уважение към институцията. Дано си струват усилията и никога да не чуя подобни думи от нея!
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: Ще дойде ли тази година ДЯДО КОЛЕДА

Мнениеот Hammer » 11 Дек 2010, 10:53

Дядо Коледа ,че няма да дойде това е ясно но поне се радвам ,че от 20 години за първи път не смятам графика за дежурства кога ми се пада да почивам а ще си стоя при семейството на топло и ще си празнуваме скромничко .
Изображение
Аватар
Hammer
КОМИСАР
 
Мнения: 655
Регистриран на: 27 Авг 2009, 10:42
Местоположение: гр.Смолян

ПредишнаСледваща

Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта