Вярвате ли в Бог ?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Вярвате ли в Бог?

Да!
25
63%
Не!
11
28%
Само, като видя зор!
4
10%
 
Общо гласове : 40

Re: Вярвате ли в Бог ?

Мнениеот Sir Humphrey » 04 Дек 2009, 01:25

Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Вярвате ли в Бог ?

Мнениеот Raptor » 04 Дек 2009, 12:27

Автоконтрольор написа:...И къде си видял да се стига до спор изобщо?Спора единствено ти го правиш в момента. ;)

Точно това не питай, а поразгледай малко подобни дискусии във форумите вкл. и във вътрешния! Нямам намерение да правя спор, а точно обратното - от опит съм стигнал до извода, че подобни теми обичайно предизвикват ожесточени дискусии и "първите жертви" са толерантността и взаимоуважението.
Напълно съм наясно, че това е простичка анкета, но това което съм виждал в други подобни, не ми дава основание да очаквам, че нещата в подобна тема ще останат спокойни. Още повече че в началото на темата имаше това нещо:
Автоконтрольор написа:
Sir Humphrey написа:Възможно ли е да си католик?

Това пък от къде го измисли?Не съм католик. ;) Християнин съм си! ;)

Ха сега, ти ми кажи кой започва спора на религиозна основа?
И изобщо даваш ли си сметка какво точно е това в червеното - в смисъл не ти какво си искал да кажеш, а как другите ще го разберат и възприемат?
Ще ти помогна малко - с това, в червеното, си обидил една религиозна общност - католиците!
Сега стана ли по-ясно защо не искам да има, каквито и да е религиозни анкети или теми във този форум?
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Вярвате ли в Бог ?

Мнениеот Автоконтрольор » 04 Дек 2009, 12:36

Raptor написа:
Автоконтрольор написа:...И къде си видял да се стига до спор изобщо?Спора единствено ти го правиш в момента. ;)

Точно това не питай, а поразгледай малко подобни дискусии във форумите вкл. и във вътрешния! Нямам намерение да правя спор, а точно обратното - от опит съм стигнал до извода, че подобни теми обичайно предизвикват ожесточени дискусии и "първите жертви" са толерантността и взаимоуважението.
Напълно съм наясно, че това е простичка анкета, но това което съм виждал в други подобни, не ми дава основание да очаквам, че нещата в подобна тема ще останат спокойни. Още повече че в началото на темата имаше това нещо:
Автоконтрольор написа:
Sir Humphrey написа:Възможно ли е да си католик?

Това пък от къде го измисли?Не съм католик. ;) Християнин съм си! ;)

Ха сега, ти ми кажи кой започва спора на религиозна основа?
И изобщо даваш ли си сметка какво точно е това в червеното - в смисъл не ти какво си искал да кажеш, а как другите ще го разберат и възприемат?
Ще ти помогна малко - с това, в червеното, си обидил една религиозна общност - католиците!
Сега стана ли по-ясно защо не искам да има, каквито и да е религиозни анкети или теми във този форум?

Значи за теб е обида споменаването на факта, че съм християнин така ли?Страшна логика вадиш обаче... ;) (дано поне схванеш сарказма)
"Хората лъжат, уликите не..." - Д-р Гилбърт Грисъм
Аватар
Автоконтрольор
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Авг 2009, 23:45

Re: Вярвате ли в Бог ?

Мнениеот Sir Humphrey » 04 Дек 2009, 12:55

Рапторе, според мен той никого не е искал да обиди. По-скоро е с ограничена обща култура и не предполага, че католиците са вид християни. :)
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Вярвате ли в Бог ?

Мнениеот Автоконтрольор » 04 Дек 2009, 13:14

Sir Humphrey написа:Рапторе, според мен той никого не е искал да обиди. По-скоро е с ограничена обща култура и не предполага, че католиците са вид християни. :)

Ами не си спомням да съм казъл, че не са християни... Явно освен, че сте с "ГОЛЯМА" обща кулутра, също така сте и с голямо развинтено въображение.Да не сте завършили НАТФИЗ или просто още не сте си изживяли детските години? :lol: :lol:
"Хората лъжат, уликите не..." - Д-р Гилбърт Грисъм
Аватар
Автоконтрольор
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Авг 2009, 23:45

Re: Вярвате ли в Бог ?

Мнениеот Raptor » 04 Дек 2009, 13:40

Май се налага да поискам мнението на другите модератори и админа, относно целесъобразността на поддържането на теми, свързани с вярата и религията в този форум, който е с професионална насоченост.
Основанието ми е, че повечето хора не разглеждат вярата изобщо и практикуваната от тях религия като различни неща, а по-скоро обратното - като неразделни. Считам че това неизбежно ще доведе до твърде разпалени дискусии, излизащи от рамките на толерантността и това няма да бъде от полза за никой. Смущава ме и факта, че в форумът е напълно свободен за достъп от всички потребители и месно би могъл да привлече външни религиозни активисти, чрез просто търсене с която и да е търсачка. Все пак полицейски служители, обсъждащи Вярата и Религията си е доста екзотично и привлекателно за журналисти и дори за обикновените потребители.
Мнението ми се основава на наблюдение върху развитието на подобни теми в свободното Интернет пространство, както и на някои подобни в Интранета.
Накратко - май не е много уместно да продължаваме в тази насока, въпрос на време е да забатачим нещата!
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Вярвате ли в Бог ?

Мнениеот SFS » 04 Дек 2009, 17:20

A da pioete i smyrkate i ovivate okolo piloni v drugata tema e policejsko i ne e ekzoti4no. :lol: :lol: :lol:
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Вярвате ли в Бог ?

Мнениеот Lord » 04 Дек 2009, 21:55

[quote="SFS"].................../quote]
Сега опитай на кирилица!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Вярвате ли в Бог ?

Мнениеот SFS » 04 Дек 2009, 22:14

Има моменти когато нито възможност нито време имам да пиша на кирилица..
Исках да кажа, че просто ви е страх от тези теми, защото никога не сте ги дискутирали. Просто сте боси по религия, вероучение и теми от подобен род...това е наследено от предното време в което израснахме като езичници, атеисти и комунисти..
Нищо друго.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Вярвате ли в Бог ?

Мнениеот Sir Humphrey » 04 Дек 2009, 23:26

SFS написа:кирливица.


Надявам се да е написано така по грешка, а не нарочно.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

ПредишнаСледваща

Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта