Време е ....

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Време е ....

Мнениеот dakota_ » 10 Ное 2015, 09:03

Вальо, усещаш ли, че липсва позиция в написаното от теб :)
Ако някои искат да бъдат полицаи, нека бъдат така добри да се държат като полицаи. Миньорите като излязат на незаконен протест има кой да ги арестува, същото важи и за останалите изброени от теб. Полицаите като излязат на незаконен протест, кой да ги арестува, че нарушават закона? Миньорите и останалите като излязат на протест излизат невъоръжени. Полицаите като излязат на протест по подразбиране са въоръжени!
Според мен и не само според мен, който иска да участва в незаконни протести, нека бъде така добър да си пусне заявлението за напускане и да излиза да нарушава закона. Хубаво ще е като си пусне листа, да не плаче после и да се моли да си оттегли листа.
Сега ще направя едно леко отклонение и ще ти споделя, че вчера /понеделник/ събрах кметовете на населени места от района на управлението. Винаги като събирам кметовете, до тях са ПИ и МлПИ, които отговарят за населените места.
Стана разправия на кражби за присъствие на полицията по селата и ред други неща. Никой от ПИ и МлПИ не говори с хората от районите си, никой от тях не е отишъл при кмета на селото да кажа, че иска да се направи едно общоселскоо събрание и на него да седне и да обясни на хората в какви условия си изпълнява служебните задължения, колко пари получава, с какво е оборудван, с какво е облечен... колко хора има в управлението и какво се налага да се върши за да може да оправдае доверието на хората. Няма такъв случай, в който някой да е потърсил съдействието на хората от района му да се запознаят с неговата работа, както той се запознава с техните проблеми. Как да излязат хората да подкрепят полицията, като полицията не говори с хората и не ги запознава с проблемите си. Как да обясня на борсуците в управлението, че трябва по- често да общуват с хората, а не да мълчат като пукали и само да искат.
Знаеш ли, че като сложим "картите" на масата и обясним по човешки какво е положението и на какво може да се разчита от нас.... сигурно малцина няма да ни разберат.
Време е полицията да започне да говори с гражданите, ако искат подкрепа за действията си.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Време е ....

Мнениеот малкия » 10 Ное 2015, 10:14

За това е време мнооого отдавна.
Време е отдавна и за много други неща.
Които не се случват все още - странно защо...

А позицията в написаното от мен не липсва.
И позицията е ясна. Или обективно съм поставен в различно положение с теб, или не съм.
Във втория случай е малко странно да получавам същото, което получаваш ти - все пак от мен се иска да давам различни неща.

Ще опитам с един пример. - гражданският брак и фактическото съжителство.
Бракът носи някои, да ги наречем привилегии на тези, които са го сключили. Живеещите в съжителство не се ползват от тях. Дотук добре - и щеше да си остане добре, ако се отнасяше не само за привилегиите.
Ама не е така. Като опрем до задължения и до ограничения, бракът и съжителството на практика са приравнени.
Ей това е проблемът.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Време е ....

Мнениеот dakota_ » 10 Ное 2015, 11:03

Оказа се, че ние /полицията/ сме поставени в по-привилегировано положение от останалите граждани. Полицаи излязоха на незаконен протест и тях нямаше кой да ги арестува, а останалите граждани има кой да ги арестува при нарушение на закона. Това е различието и това не трябва да се допуска. Няма никакъв проблем, че има и ще има полицейски протести, проблем е да се парализира град с около два милиона население. Проблем е да се затварят кръстовища и да се нарушава ритъма на живот на гражданите, от хора поели доброволно задължението да прилагат закона в полза на обществото. При законен протест се знае кога започва, кога свършва, мястото на провеждане и всеки си прави сметка как да организира действията си като се съобрази с временното затруднение. При незаконният протест не се знае нищо, а още повече не се знае какво ще се случи, когато въоръжени хора нарушават закона.
Примера ти с гражданският брак и фактическото съжителство не е приемлив. Брака носи повече ограничения от фактическото съжителство :) Преди имаше един чл. 180 от НК, който налагаше санкции на напусналите семейството и заживяване на семейни начала с друг, сега вече няма такъв член, няма и партийни секретари да търсят сметка за битово разложение ;)
При брака,както и при службата в МВР, всичко е въпрос на личен избор, избрал ли си брака като форма на съжителство, ще съобразяваш с границите на брака и семейството. Избрал ли си службата в МВР, ще се съобразяваш с границите на службата и ограниченията, който създава естеството на службата.
Време е това да се разбере от всички и да се спазват правилата на "играта".
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Време е ....

Мнениеот малкия » 11 Ное 2015, 10:43

Вж сега, ти си умен мъж. Помисли малко.
Имало кой да арестува гражданите? А що не ги арестува някой тогава?
Преди две-три години въпросния град го парализираха няколкостотин пъти. Полицаите го направих два-три пъти. Иначе да - по-добре е протестът да се организира и протича в рамките на закона. Спор няма. Ама като протестирахме съвсем законно 44 дена това лято, кой ни чу? Кой говори с нас? Кой пое ангажименти?
Ти си полицай от кариерата и точно на теб не е нужно да обяснявам, че не всички вицове за полицаи са истина. Колегите видяха какво се случи това лято. Видяха и по-миналото какво се случи. (При това - забележи - тогава ставаше дума за сваляне на правителство.) Нали помниш "красивите и умните"? А "ранобудните"?
И сега какво - едни "ранобудни" студенти могат да окупират СУ без за тях да има каквито и да било последствия, пък едни "ранобудни" курсанти да не могат да окупират АМВР?
"Красивите и умните" станаха още по-красиви и умни - огледай се на какви позиции са някои от тях.
Полицаите, които направиха същото, НО в много ограничен мащаб и без да събарят правителства, ги заплашва наказание.
Тъй. Като ще е така, нормално е срещу това полицаите да получават нещо - и стигаме до въпроса компенсации или привилегии.
Знаеш ли как аз разчетох посланието от блокираните кръстовища? "Щом ще ни третирате като другите граждани от гледна точка социален пакет, значи ни давате правото да се чувстваме и да постъпваме като тях."
"Правила" на играта? Че има ли такива? Правила ли са тези, които се променят непрекъснато по време на игра? Кога - от рефера, кога - от публиката... И само бай Чепик ли трябва да ги спазва?


А за брака и фактическото съжителство не си прав.
Не можеш да получиш отпуск за да отидеш в болница като придружител на някого, ако нямате брак.
Даже и в нашите почивни бази външният плаща повече въпреки фактическото съжителство. Ще рече - ако искаш да ползваш нещо, без брак няма да стане. Ако обаче ще трябва да си от такованата страна, фактическото съжителство на практика си е приравнено на брака. Вземи за пример конфликта на интереси...

Та тъй. А за преди дай да не си говорим. Преди имаше и други членове...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Време е ....

Мнениеот dakota_ » 11 Ное 2015, 12:28

Вальо, с повечето неща съм съгласен. На мен също много неща не ми харесва и съм се наслушал на обещания.
Въпроса е, че от синдикална страна трябва да наблегнете малко на обучението на представителите на отделните СД.
Гледам интервю с председател на СД от СФСМВР, казва, че протеста е спонтанен, няма нищо лошо в това спонтанно да се изрази несъгласие и това да доведе до някои затруднения. Но на следващият зададен въпрос, дали утре се планират отново протестни действия, същият синдикалист отговаря, че като се съберат ще решат допълнително дали ще има спонтанни протестни действия :) Тук вече мита за спонтанни протестни действия е разбит и се превръщат в организирани протестни действия ;) Малко рутина и опит да се демонстрира пред медиите.
Един началник преди години казваше, не ме е яд, че ме лъжеш. Яд ме е, че не знаеш как да ме излъжеш да ти хвана вяра и за това ще те накажа :D
Някои хора трябва да се съобразяват с оплакванията си по медиите. Показал се В.Д от Пловдив, член е на вашият синдикат и се оплаква от малка заплата, от много натоварване, нямаме време да се приберем по домовете си... В същото време с него се засичаме на лов, по Банско и всичко това не на служебно организирани мероприятия, а на ядене и пиене и всичко свързано с него :)
Хората са казали, че тарикат мъж не мрънка, трябва да се държим пичовската и приказките едно към кесим да ги оставим за хора като "Шпагата" и "Щирлиц"...
Успех на следващият протест и както е девиза на СФСМВР - Заедно можем повече!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Предишна

Назад към Синдикат на служителите в МВР /ССМВР/

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron