ССМВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: ССМВР

Мнениеот Lord » 02 Май 2012, 21:39

Уважаеми колеги, форумчето ни е снабдено и със система за лични съобщения. Нямаме намерение да налагаме цензура, публикувайте свободно каквото и както намерите за добре, но ако имате лични отношение - най-добре си ги изгладете помежду си.
Съвета ми не е в качеството ми на част от администриращия екип, а чисто колегиален. Вие си преценете как да действате.

На всички ви - успех!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ССМВР

Мнениеот STO92 » 02 Май 2012, 21:48

малкия написа:
Иво Тодоров написа: Пич та дрънка. Има си позиция и държи на нея.


................................................................................................................................

Колкото до останалото - казвал съм го и пак ще го кажа - времето ще покаже кой крив и кой прав...



Е в крайна сметка времето показа, че изричаните обиди и клевети за разни кражби се оказаха смешни слухове, "подхвърлени" от определени "хора" на определено място ................. също така времето показа, че е възможно човек да се изправи въпреки всичко и да продължи да върши това в което вярва.
Г-н Попов, дано не съм прав, но и Вашето "време" ще се "стовари във форумното пространство" с изписването на кирливи ризи и отричане от всеотдайните Ви "приближени", и както точно Вие се изразявате, това ще се случва толкава, колкото трябва ........................ пак казвам, дано не съм прав, но ако това се случи .................. ще Ви чакаме пак тук във форумите с Вашето сладкодумие, с което така или иначе с нищо не се обвързвате, а просто подхвърляте разни "подпалки за различния по вид огън".

Желая Ви късмет !!! ;)
НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА !!!

Изображение
=======================
ИМА НЕЩА, ЗА КОИТО НЕ ЗНАЕМ !!!
Аватар
STO92
Полицай
Полицай
 
Мнения: 128
Регистриран на: 12 Ное 2009, 00:19

Re: ССМВР

Мнениеот Lord » 02 Май 2012, 22:13

Мда, очевидно съм добре разбран.

За 17 и нещо години не съм бил и няма да стана синдикален член. Ха сетете се защо има няколко десетки хиляди като мен?!

Мога да симпатизирам и то на всички, дори и да помогна, стига да е по скромните ми възможности.

Колко многолик е живота със малката правда на всеки. Спрете да гледате от камбанариите си - те отдавна не са нашите/на мнозинството служители и ЛРТП/!

Пък, ако е толкова трудно да пиете по кафе и да започнете най-после борба за елементарна кауза заедно - ми рецептата я знаете: бой с лаптоп по противниковата глава в най-близката бензиностанция.

Сега сериозно: Колеги, стегнете се и бъдете отговорни възрастни хора, а щом сте избрани на дадена синдикална позиция - покажете на всички, вкл. и институциите и инстанциите в това мега министерство, че сте достойни за подобни позиции. От мен /извънсиндикален/ ренегат може би - пожелание за сериозен и съвместен успех, най-после!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ССМВР

Мнениеот Иво Тодоров » 02 Май 2012, 22:41

малкия написа:Няма да се съгласим на повече от 50 и то при определени условия - трябваше да го знаеш, щом четеш стенограмите.
Колкото до лъжите, провери ли откъде е цитатът и чии са думите? Хайде направи справка и тогава да си говорим за лъжи.



"Въпреки че представителите на СФСМВР защитиха необходимостта от запазването на щатовете на МКР, позицията на Федерацията не беше подкрепена от нито една друга синдикална организация, като ССМВР, САСМВР и НСГА подкрепиха позицията на МВР, а Ив.Павлов (ССМВР) заяви, че МКР са неефективни и ненужни в дейността на МВР".

Открий разликата от написаното в стенограмата и във вашия сайт.
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: ССМВР

Мнениеот Иво Тодоров » 02 Май 2012, 23:04

Lord написа:Мда, очевидно съм добре разбран.

За 17 и нещо години не съм бил и няма да стана синдикален член. Ха сетете се защо има няколко десетки хиляди като мен?!



Защото тоя казал еди какво си, оня писал еди що си, а се забрави за какво и срещу какво се възпротивихме в края на 2009г.
Много лъжи се изписаха, много помия се изля. Много колеги се отвратиха за пореден път и затова нечленуващите ще си останат винаги болшинство и то с право.
Питам се какво ли си мислят хорицата, които четат за омразата между нас? Ще вярват ли,ще разчитат ли на МВР? Питам се до кога служители на синдикални организации ще дестабилизират МВР?
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: ССМВР

Мнениеот Хела » 03 Май 2012, 10:14

Иво Тодоров написа: Питам се какво ли си мислят хорицата, които четат .....

Ами аз съм от хорицата и бих могла да кажа какво си мисля, с уговорката, че не изказвам критика, а лично виждане /което със сигурност ще се види грешно на някои от вас, де ;) /.
Полицията няма право да стачкува, кофти. Принципно стачките са начин да се влияе върху дадено ръководство. Затова и, според мен, вашият синдикализъм е като една реплика на пушка - външно като истинската, ама иначе еърсофт. Повечето сте интелигентни хора и вероятно се сещате до какъв извод стигам, казвайки това. С тези няколко броя синдиката ми заприличахте на Бил@, Кауфл@нд и Лид@л – различни имена, различно местонахождение, ама собственикът един. И всеки клиент, влизайки в някой от трите си мисли, че е по-добър от другите два, видиш ли. Но пък бизнесът върви.
Въпреки това, искам да подчертая, че на мен страшно ми е мъчно от всичко, случващо се в полицията и повечето неща ги приемам направо лично. Но не мога да спра да си мисля, че ако вашето ведомство беше читаво като цяло, вие /не синдикатите, а всички/ сами щяхте да изхвърляте негодниците, а ми се струва, че става точно обратното - хубавите хора си отиват.
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: ССМВР

Мнениеот SFS » 04 Май 2012, 17:17

"Zaedno mogem pove4e" i svestnite i dobrite ama i kradcite s tqx, za6toto taka samo mogat da se opazqt..-ome6ani. 8-)

Изображение
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: ССМВР

Мнениеот nedovolenbg2012 » 05 Сеп 2012, 18:17

Д Е К Л А Р А Ц И Я

на

СИНДИКАТА НА СЛУЖИТЕЛИТЕ В МВР

Уважаеми дами и господа граждани на Р България, колеги,

През последният един месец сред служителите в МВР се наблюдават индикации за назряващо социално напрежение. Източник на това са отправени искания от страна на част от синдикалните организации в МВР и последващата реакция на членове на правителството и политическия кабинет в МВР.
В тази връзка и в следствие на развиващата се полемика и задочен диалог, Синдиката на служителите в МВР има моралното задължение да вземе отношение и да декларира публично своята позиция.
ССМВР е една от младите синдикални организации в МВР, но още от своето учредяване заема своето подобаващо място в социалния и синдикален живот в системата на вътрешното министерство, като един надежден и диалогичен гарант, осъществяващ дейност в защита на трудовите, социално-икономическите и синдикални права на служителите в МВР.
На тази основа ССМВР е последователен и целенасочен в действията си социален партньор, като изпълнява стриктно заложеното в устройствените си документи, решенията на върховните и управителни органи на синдиката и споразуменията и договорите по които е страна.
ССМВР изразява задоволството на своите членове от факта, че най-после усилията ни се увенчават с известен успех по отношение продължителните ни опити да сближим позициите на отделните синдикални организации в МВР за създаване на атмосфера в която синдикатите да се обединят в единна позиция по важните въпроси със социален и синдикален аспект.
В същото време членовете на ССМВР изразяват искрената си надежда, отправените искания и последващите действия на част от членовете на синдикалните организации в МВР да не са пореден опит да се прикрият вътрешносиндикални проблеми и борби за влияние или да са плод на извънсиндикалната ангажираност на някой от представителите на ръководствата на въпросните синдикати за провокиране на социално напрежение. Синдиката ни няма да толерира и подкрепя подобни опити за извличане на съмнителен дивидент, което да става на гърба и за сметка правата и интересите на служителите в МВР и синдикалната дейност.
Синдиката на служителите в МВР е декларирал многократно и в съответствие с целите и устава на организацията, че е готов по всяко време активно да участва във всички форми на социален диалог и обсъждане на разумни предложения и искания, които се отнасят до защитата на трудови, социално-икономически и синдикални права на служителите в МВР и в частност на своите членове.
Настоящата обстановка не дава основание на ССМВР да се отклонява от своята последователна дейност и организацията ще подкрепи всички справедливи искания, които биха довели до подобряване на условията на труд и социално-икономически статус на служителите в МВР.
По най-категоричен начин препотвърждаваме, че защитата на правата и интересите на нашите членове и служителите в МВР ще протича при стриктно спазване на нормите на закона, договореностите и добрия тон, като се придържаме към използването на всички допустими средства за отстояване на нашите позиции.
В никакъв случай синдиката няма да се ангажира в договарянето на нови социални придобивки и промени в политиката на доходите, ако това бъде обвързано или извършвано за сметка на съществуващи вече социални права и придобивки или редуциране в негативен план на параметрите им по отношение служителите в МВР.
Не на последно място изразяваме и споделяме мнението на нашите синдикални членове, че правителството и политическото ръководство на МВР са длъжници на служителите от вътрешното министерство по отношение политиката на доходите, след като официалните данни за инфлацията в страната, от последното индексиране на доходите на служителите в МВР / 01.01.2009 г./, до края на август, 2012 г. сочат завишаване с 10 пункта.
На фона на всичко изброено в настоящата декларация, членовете на Синдиката на служителите в МВР очакват и призовават ръководството на МВР в най-скоро време да пристъпи към официални преговори със социалните партньори по наболелите въпроси, като в преговорите се включат и експерти на финансовото и социалното министерства.



04.09.2012 г. УС на ССМВР
гр. София
nedovolenbg2012
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 05 Сеп 2012, 18:14

Re: ССМВР

Мнениеот spoon » 12 Сеп 2012, 14:29

nedovolenbg2012 написа:....На фона на всичко изброено в настоящата декларация, членовете на Синдиката на служителите в МВР очакват и призовават ръководството на МВР в най-скоро време да пристъпи към официални преговори със социалните партньори по наболелите въпроси, като в преговорите се включат и експерти на финансовото и социалното министерства.



04.09.2012 г. УС на ССМВР
гр. София


Реакция от страна на управляващите няма. Сега какво следва?
spoon
Полицай
Полицай
 
Мнения: 161
Регистриран на: 12 Авг 2011, 19:52

Re: ССМВР

Мнениеот STO92 » 25 Сеп 2012, 22:19

spoon написа:
nedovolenbg2012 написа:....На фона на всичко изброено в настоящата декларация, членовете на Синдиката на служителите в МВР очакват и призовават ръководството на МВР в най-скоро време да пристъпи към официални преговори със социалните партньори по наболелите въпроси, като в преговорите се включат и експерти на финансовото и социалното министерства.



04.09.2012 г. УС на ССМВР
гр. София


Реакция от страна на управляващите няма. Сега какво следва?


На днешната дата реакция от страна на управляващите има, Е И какво следва ??У? :)
НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА !!!

Изображение
=======================
ИМА НЕЩА, ЗА КОИТО НЕ ЗНАЕМ !!!
Аватар
STO92
Полицай
Полицай
 
Мнения: 128
Регистриран на: 12 Ное 2009, 00:19

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикат на служителите в МВР /ССМВР/

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта