Тест за интелигентност

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Тест за интелигентност

Мнениеот osata » 03 Юни 2011, 18:16

Навсякъде във всички министерства, всякакви държавни и общински ограни, че дори и в частни фирми има хора, които вършат работа и хора, които по-скоро не вършат. Навсякъде има "наместени" служители, част от тях на подходящото място част от тях "за украса". И пак казвам, това не важи само за МВР, а навсякъде е така. Образованието, езиковата култура, културата на писане и общуване с хората "не са важни", "важно е да имаш човек, който да те уреди и крепи" - на последната реплика се крепят поне около 10% от служителите в България.
пс: Каракашев, моля те, спри с това И Й, защото наистина е много грозно бе човек, както го казваш така го пишеш.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Тест за интелигентност

Мнениеот kkarakashev » 03 Юни 2011, 19:00

Аз сам си зле с правописа. Ползвам си помощника за мозила и се уча. Като не сядах на времето сега ще наваксвам.
Хела, няма за какво да се сърдя най-малкото на теб ;)
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Тест за интелигентност

Мнениеот Sir Humphrey » 04 Юни 2011, 17:23

kkarakashev написа: Защо в центъра са по скъпи жилищата:
-защото е център
- Защото има много магазини,паркове и заведения
- защото всички рейсове стигат до центъра
- защото в близост са много държавни учреждения
- защото е престижно да живееш на центъра


Странно, ако наистина е имало такъв въпрос с такива възможни отговори...
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Тест за интелигентност

Мнениеот kkarakashev » 04 Юни 2011, 17:51

Sir Humphrey написа:
kkarakashev написа: Защо в центъра са по скъпи жилищата:
-защото е център
- Защото има много магазини,паркове и заведения
- защото всички рейсове стигат до центъра
- защото в близост са много държавни учреждения
- защото е престижно да живееш на центъра


Странно, ако наистина е имало такъв въпрос с такива възможни отговори...

Sir имаше - беше в изпитни въпроси вариант 2 /2011 година ;)
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Тест за интелигентност

Мнениеот georginikolov119 » 18 Юни 2011, 14:50

Здравейте на всички,искам да се включа в темата ,за да попитам,както smehoterapiq ,аз също искарах нисък резултат на изпита "физическа подготовка" за Общинска полиция ,затова се надявам да успея по добре на "интелектуалните способности".В страницата на МВР видях групите задачи които ще са на изпита и в модул "Капацитет на преработка на информацията" има задачи „Математически проблеми и интерпретация на количествени данни представени в табличен или графичен вид” ,които задачи не мога да предполжа какви ще са ,примерите които са на страницата на Института по психология са доста оскъдни, за да разбера дали ще са задачи с дроби или уравнения или нещо друго?Ако някои може да каже какви са ,горе доло ще съм благодарен.
georginikolov119
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Юни 2011, 13:58

Re: Тест за интелигентност

Мнениеот Християн » 29 Дек 2011, 17:40

Имам един въпрос относно постъпването в гранична полиция . Възможно ли е да се намерят от някъде примерни тестове за интелигентност , и също така нормативите за гранична полиция . Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете :)
Християн
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Дек 2011, 17:36

Re: Тест за интелигентност

Мнениеот doznatel1 » 29 Дек 2011, 21:56

Християн написа:Имам един въпрос относно постъпването в гранична полиция . Възможно ли е да се намерят от някъде примерни тестове за интелигентност , и също така нормативите за гранична полиция . Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете :)



Оооооооооооффф,потърси ги много е лесно в сайта на МВР-други страници-ИП и на там е още по лесноооооо! :lol:
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Тест за интелигентност

Мнениеот osata » 30 Дек 2011, 00:46

doznatel1 написа:Оооооооооооффф,потърси ги много е лесно в сайта на МВР-други страници-ИП и на там е още по лесноооооо! :lol:


Аз ще му помогна, но не издавай, че си го видял тук :idea: :idea: :lol:
Това е въпросът за тройка.

Да приемем, че 10% от хората по света са левичари и да игнорираме биологичните различия между левичарите и десничарите. Имаме нормален клас от 24 ученика - естествено, очакваме средно 10% от тях да са левичари.

а) Ако вземем два ученика на случаен принцип и по случайност се окаже, че и двамата са левичари, това означава ли, че сред останалите 22 все още очакваме средно 10% да са левичари?

б) Преброявам 10 от десничарите, като умишлено преброявам само десничари. Сред останалите 14, все още ли се очаква средно 10% да са левичари?

в) Преброявам 10 случайни ученика и всичките се оказват десничари. Сред останалите 14, все още ли се очаква средно 10% да са левичарите? Ако отговора ви е тук е различен от отговора на б), обяснете защо е различен, тъй като и в двата случая взимам 10 десничаря.

г) Познавате един от хората от този клас, който е левичар. Запознали сте се на място, където са били този клас и съседните му паралелки - заговорили сте го нарочно, защото е левичар (без да знаете от кой клас е). Не познавате никой друг от същия клас. Това променя ли средния брой левичари сред останалите 23 човека от класа? Ако да - със същата степен ли го променя все едно сме взели левичар от класа?

д) Познавате един от хората от този клас, който е левичар. Запознали сте се като сте избрали напълно случаен левичар от всичките 600-700 милиона левичаря на света и просто по съвпадение се е оказал, че е от този клас. След като знаете, че той е левичар, това оказва ли ефект на средния брой левичари сред останалите 23 човека от класа? Ако да - горе-долу колко голям е този ефект в сравнение със сценария от г)? Обяснете защо е толкова голям. Ако отговора ви на този въпрос е различен от отговора ви на г), обяснете каква е разликата, тъй като и в двата случая познавате един левичар от класа.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Тест за интелигентност

Мнениеот Християн » 05 Яну 2012, 02:23

Благодаря много :D Горе долу колко въпроса са ? :D
Християн
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Дек 2011, 17:36

Re: Тест за интелигентност

Мнениеот osata » 05 Яну 2012, 20:51

Християн написа:Благодаря много :D Горе долу колко въпроса са ? :D


Психото ли?
Минимум 200 писмено. А устното - зависи колко си лъгал на писмения ;) .

Знаеш ли какво е удовлетвореност от изпит - например от изпит по математика?
Да се явиш без да знаеш предварително въпросите, да го издържиш и да кажеш на всички - Аз съм човекът!
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта