Тест за интелигентност

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Тест за интелигентност

Мнениеот smexoterapiq » 29 Май 2011, 19:27

Пичове дали ще може някой да ми каже някой примерни въпроси за този тест.Предполагам ще има пълен/непълен член, О/У,С/З и т.н.Какво друго мога да очаквам,искам да се подготвя и да се представя добре.
smexoterapiq
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:48

Re: Тест за интелигентност

Мнениеот smexoterapiq » 29 Май 2011, 19:35

Избързах с глупавият си въпрос извинявам се.Намерих каквото ми трябваше в МВР саита.
smexoterapiq
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:48

Re: Тест за интелигентност

Мнениеот Sir Humphrey » 30 Май 2011, 19:30

smexoterapiq написа:Предполагам ще има .... О/У,С/З ....


Може и И/Й да ти се падне. ПреговорИ правилата.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Тест за интелигентност

Мнениеот daniela_suzi » 01 Юни 2011, 21:17

Сър,като прочетох въпроса на Драги ми Смехурко се притесних за Ентелегентността си,че не схванах какво пита! :roll:
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: Тест за интелигентност

Мнениеот kkarakashev » 02 Юни 2011, 08:56

По спомени от тези тестови имаше въпроси от доста да области - много от тях незнам защо затрудниха колегите кандидати:
Коя страна не е в ЕС - Германия, Франция, Турция, Гърция, Дания. Интересното че 2мата кандидати от дясно на мен сложиха Х на Франция (единият преписа от другия :lol: :lol: ), аз им погледнах листовете ;)
Друг въпрос беше от рода на:
След стрелба с пистолет какво следва:
- контролен изстрел, поставяне на предпазител, вадене на пълнител и пистолета се свежда на долу. (това в няколко вариации на последователността) Тоест 90% от кандидатите не мисля че са стреляли някога с нещо и за мен въпроса беше напълно излишен. Не че аз съм отг. правилно но мисля че е тъп въпрос.
Имаше и въпроси от рода на:
Защо в центъра са по скъпи жилищата:
-защото е център
- Защото има много магазини,паркове и заведения
- защото всички рейсове стигат до центъра
- защото в близост са много държавни учреждения
- защото е престижно да живееш на центъра
Еххх интелигентност ли е да е опишеш :)
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Тест за интелигентност

Мнениеот Хела » 02 Юни 2011, 13:44

Като казваш "тъп въпрос", какво точно имаш предвид? Как мислиш, дали отговорът на един такъв "тъп въпрос" /според теб/, би дал известна информация, която да оправдава задаването му?
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: Тест за интелигентност

Мнениеот kkarakashev » 02 Юни 2011, 19:59

Хела написа:Като казваш "тъп въпрос", какво точно имаш предвид? Как мислиш, дали отговорът на един такъв "тъп въпрос" /според теб/, би дал известна информация, която да оправдава задаването му?

Като казвам Тъп въпрос имам в предвид това , че болшинството кандидати не са барали пистолет, камо ли да знаят кое как е. Тоест ще е на налучкване ;) Няма как да знаеш нещо, което даже и не си виждал.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Тест за интелигентност

Мнениеот Хела » 02 Юни 2011, 21:50

Ясно. Само че, когато например двайсет кандидата не знаят кога се слага "И" и кога "Й", но един от тях знае какво се прави след изстрел, това е светлина в тунела. :mrgreen: Пък и като кандидатстваш за полицията се предполага, че поназнайваш нещичко в тази област, от обща култура, дет се вика.
За мен тъпи въпроси са: как се членува думата "пролет", кога се слага С/З и подобни, както и прословутото "Й". А за учтивата форма на "Ви" да не споменаваме. Кога е с голяма и кога с малка буква си е направо висш пилотаж. Всъщност това не е тъпо....направо е обидно. Но пък очеизвадно има крещяща нужда като гледам. :(
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: Тест за интелигентност

Мнениеот kkarakashev » 02 Юни 2011, 22:09

Хела, да си добър полицай, не означава да си добър в езиковата култура. Да да си грамотен е добре, показва нивото ти не само на писмено владеене на езика а и на говоримо ;) Но в полицията са хора, който са грамотни "правописно", но са тотални инвалиди в други области. ;) така че всичко е съвкупност. Според мен, макар и тъпо е но на запад е така.
1- Изпити и кандидатстване - както е тук
2- школа
3- след школата - изпити - както е сега НО има ли скъсан на тези изпити.
Мисля си че щем си на школа, и има изпити, трябва да има и скъсани - а ако тези изпити са обективни - ЩЕ има. Отпадат хора, пак 1,2,3 и така докато на "макадама" не излязат читави хора с любов и знания за тази професия.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Тест за интелигентност

Мнениеот Хела » 03 Юни 2011, 13:50

kkarakashev написа:Хела, да си добър полицай, не означава да си добър в езиковата култура. Да да си грамотен е добре, показва нивото ти не само на писмено владеене на езика а и на говоримо ;)

Грамотността е самоуважение и то няма нищо общо с професията. Не искам да ми се сърдиш, но когато човек чете постове с грешки, почва да гледа с насмешка. Нормално е.
Но в полицията са хора, който са грамотни "правописно", но са тотални инвалиди в други области

Това ме оставя безмълвна :shock: . Кажи имена. Или просто си го чул от някой, който се самоуспокоява по този начин, затова че не може да пише. Пък и такива изказвания отдавна са демоде, Краси.
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта