Може ли да ми помогнете със съвет?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Може ли да ми помогнете със съвет?

Мнениеот Хела » 06 Май 2011, 11:40

Проблемът с психическия тормоз и насилието като цяло е деликатна работа. Хем има престъпен акт, хем не може да се квалифицира като такъв, докато няма сезиране от самата жертва или докато не се стигне до нещо по-фатално. Всичко опира до волята на майката и до това дали ще пожелае да упражни правата си. Нека да пусне тъжба, но ми се струва, че само психически тормоз не се доказва лесно. Жената на брата я пишем бегала – тя няма да каже и дума против мъжа си. В цялата ситуация, точно нея виждам като човека с най-голям проблем и това е страхът. Дано да има кой да й помогне – родители, близки...
За мен единственото спасение е да заживеят отделно и тук няма искам, не искам. Щом не става доброволно, майката завежда дело за делба и синът ще, не ще, си получава парите от дяла. Майката си купува друго жилище, което се пише на името на дъщеря й. Пък на брата, ако му е кеф, да си тегли заем и да си купи имот. Той ще се води СИО, тъй че жена му няма да е на улицата /на теория/. А на практика – делото по спасяване на давещите се, е дело на самите давещи се.
ПП: Скъпа alanija,... аз не съм полицай, а обикновена гражданка, с известна доза неприязън към правораздаването ни. Затова искам да те попитам – няма ли кой да го набие брат ти, така както се полага, пък току виж помогнало. Дори да не му кажат, за какво го бият ;) , той ще се сети, повярвай.
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта