Придобиване, съхранение и носене на лично оръжие

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Проверка на лично оръжие

Мнениеот kkarakashev » 12 Май 2011, 21:07

Никой няма да те провери в кафето :) а за дискотеките - повечето имат сейфове ;)
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Проверка на лично оръжие

Мнениеот Павел » 13 Май 2011, 13:27

kkarakashev написа:Никой няма да те провери в кафето :) а за дискотеките - повечето имат сейфове ;)


За кафенетата, признавам, че забраната е лишена от всякакъв смисъл но след като закона е такъв, това е положението!

Специално за дискотеките, абсурд е да оставя оръжие на съхранение в техен сейф(ако го имат), до който има достъп поредния 25 годишен анаболен дечко, който се мисли за безсмъртен! Единствения сейф, в който съм оставял оръжие е този на общината и на съда, но там охраната е полицай и нещата стоят по друг начин.

Конкретно по моя въпрос кой е варианта, който работи?

@Lord, интересни хипотетични ситуации предложи вчера, за съжаление прегледах форума от друг компютър и не можах да вляза за да отговоря. След това мнението ти изчезна по някаква причина, но все пак - по първия вариант ситуацията е толкова опасна и нестабилна и може да се промени като времето на нос Добра надежда - оръжието е един от малките потенциални проблеми, които хипотетично могат да възникнат! ;)

По втората ситуация - щях да ставам и аз ловец, минах курсове и т.н, отидох на първа среща с дружинката да се запознаем....като ги видях след какъв запой излязоха да ловуват реших, че предпочитам да живея ;) Така или иначе алкохол и оръжие за мен са две несъвместими неща - и трите ти предложения за изход и решение няма как да се получат при мен поне ;) И това не го казвам, защото обсъждам с служители на МВР и трябва да внимавам какво говоря;)

Сега очаквам виждането ти за питането ми по горе!
Аватар
Павел
Нов
Нов
 
Мнения: 17
Регистриран на: 27 Апр 2011, 17:27

Re: Проверка на лично оръжие

Мнениеот C0LD » 16 Май 2011, 02:42

:o :o да бяхте прочели новия закон поне..
C0LD
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 11 Май 2010, 17:02

Re: Проверка на лично оръжие

Мнениеот osata » 16 Май 2011, 07:40

C0LD написа::o :o да бяхте прочели новия закон поне..


Ами ако го бяха направили с картинки :lol: да го прочетем, ама така не е интересен :mrgreen: .

Хайде сега след като вие сте го прочел, вземете обяснете каквото сте разбрал и критикувате, защото един закон сам по себе си понякога не прави нищо, а е свързан с други закони, правилници и наредби. ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Проверка на лично оръжие

Мнениеот Павел » 16 Май 2011, 16:44

COLD, очакваме с бушуващо нетърпение тълкуването Ви! ;)
Аватар
Павел
Нов
Нов
 
Мнения: 17
Регистриран на: 27 Апр 2011, 17:27

Re: Проверка на лично оръжие

Мнениеот dinkovm » 15 Дек 2011, 13:46

По мое скромно мнение не е нарушение да се ходи с патрон в цевта при режим на носене охрана и самоохрана.

Чл. 60. (1) Забраняват се:
2. съхранението и носенето на оръжия за спортни и за културни цели с патрон в цевта
или в барабана;

В точка втора забраната е изрична в какви случаи е забранено. За охрана и самоохрана забрана няма.
Приложение № 1 към Наредбата има указателен характер. Това са Препоръчителни мерки за безопасност. И аз препоръчвам на всички да се спазват.От двадесет и две години на сам без оръжие не съм оставал и за ден. Нямам нито един нежелан изстрел благодарение на стриктно спазване Препоръчителните мерки за безопасност при носене и употреба на оръжие. Благодаря и на Бог за това.
Аватар
dinkovm
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 237
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 13:25
Местоположение: Рудозем

Re: Проверка на лично оръжие

Мнениеот BARETATA » 16 Дек 2011, 11:10

Съгласен съм с теб, но все пак важна е Превенцията при една такава проверка,на лице с валидно Разрешително за огнестрелно оръжие,не мислиш ли ?
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Проверка на лично оръжие

Мнениеот Atanas » 02 Мар 2012, 17:32

Имам един въпрос колеги каква е санкцията ако нося оръжие с патрон в цефта ? :?:
Аватар
Atanas
Нов
Нов
 
Мнения: 21
Регистриран на: 27 Фев 2012, 19:22

Re: Проверка на лично оръжие

Мнениеот dsuzunov » 02 Мар 2012, 19:13

Atanas написа:Имам един въпрос колеги каква е санкцията ако нося оръжие с патрон в цефта ? :?:

Не знам за санкция, но ти е гарантирано вместването във фотоалбум от местопроизшествие със титулна страница:
"Оглед на простреляно лице"
Това е по-добрият вариант, а по-лошият е:
"Оглед на труп" :mrgreen:
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Проверка на лично оръжие

Мнениеот Atanas » 02 Мар 2012, 20:05

dsuzunov написа:
Atanas написа:Имам един въпрос колеги каква е санкцията ако нося оръжие с патрон в цефта ? :?:

Не знам за санкция, но ти е гарантирано вместването във фотоалбум от местопроизшествие със титулна страница:
"Оглед на простреляно лице"
Това е по-добрият вариант, а по-лошият е:
"Оглед на труп" :mrgreen:


Дано не се стига до там но ако се налага ще пукам няма начин :lol: :lol:
Аватар
Atanas
Нов
Нов
 
Мнения: 21
Регистриран на: 27 Фев 2012, 19:22

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта