Придобиване, съхранение и носене на лично оръжие

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Проверка на лично оръжие

Мнениеот Павел » 04 Май 2011, 17:06

Съгласен съм dsuzunov - факт е обаче, че той е отказал като аргумента му е бил " ако утре с това оръжие се извърши убийство и твоите отпечатъци бъдат открити по него, какво ще стане" в отговор на което полицая се е съгласил. Явно говорим за некомпетентен служител, за съжаление.

Относно телепатията - няма нужда от нея за да видиш номера на рамата или затвора, докато друг човек държи пистолета - въпроса беше правилно ли е това или не и както вече се установи, проверяващия полицай има пълното прави да изиска оръжието за проверка, вкл. физическа а не само визуална от дистанция.

Поздрави.
Аватар
Павел
Нов
Нов
 
Мнения: 17
Регистриран на: 27 Апр 2011, 17:27

Re: Проверка на лично оръжие

Мнениеот DANI_09 » 04 Май 2011, 20:40

Всеки с оръжие (законно) при проверка, е длъжен да го да даде ( при незаконното , го взимам, не питам)! Лично аз, ще изискам с два пръста да го хванат за ръкохватката, да ми го подаде, без резки движения и аз го обезопасявам и проверявам, другото е лудост.
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ

Re: Проверка на лично оръжие

Мнениеот dsuzunov » 04 Май 2011, 22:21

Павел написа:Съгласен съм dsuzunov - факт е обаче, че той е отказал като аргумента му е бил " ако утре с това оръжие се извърши убийство и твоите отпечатъци бъдат открити по него, какво ще стане" в отговор на което полицая се е съгласил. Явно говорим за некомпетентен служител, за съжаление.

Относно телепатията - няма нужда от нея за да видиш номера на рамата или затвора, докато друг човек държи пистолета - въпроса беше правилно ли е това или не и както вече се установи, проверяващия полицай има пълното прави да изиска оръжието за проверка, вкл. физическа а не само визуална от дистанция.

Поздрави.

Приятелю, утре (05.05.2011г.) се навършват 21 години от както аз работя в дактилоскопията.
И то, не на бюрото, а вън по местопроизшествията. Облягайки се на този опит се осмелявам да разясня следното:
Не коментирайте неща от криминалистиката, които на Вас и на Вашият приятел не са ясни.
Бъркате основни понятия (отпечатък и следа).
Освен това, не си мислете, че наличието на дактилоскопни следи върху оръжие е единственото доказателство, свързващо го с определено лице.
По нататъшните разяснения не са от вашата компетентност
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Проверка на лично оръжие

Мнениеот Павел » 05 Май 2011, 11:03

Поздравления за дългата кариера dsuzunov! Въз основа на дългогодишния си опит няма нужда да се "осмеляваш" ( или е прикрит сарказъм;) а просто да кажеш мнението си - уважавам мнението на хора с по-голям опит и умея да слушам внимателно когато нещо не ми е ясно, уверявам те.

С приятеля ми не коментирахме неща от криминалистиката - предадох само точния му аргумент пред проверяващия за да не предаде оръжието си и вашия колега се е съгласил. Вземайки предвид твоите и на колегите ти виждания как да протече тази проверка, това за мен е некомпетентен служител. Пуснал съм същата тема и в друг форум, там един от съфорумниците се оплака, че е бил спрян за рутинна проверка и докато единия от вашите колеги е проверявал документите му другия е минал отзад и опитал да измъкне оръжието му от кобура!?!?! колко идиотско е това, питам?

Ето по тази причина пуснах темата тук за да чуя отговора на хора, занимаващи се всеки ден с подобни ситуации, но явно регламентирана процедура наистина няма, всеки полицай действа по собствено усмотрение а проверявания всеки път стои като виновен без да е, защото не знае как поредния поверяващ предпочита да протече проверката. Не е правилно.
Аватар
Павел
Нов
Нов
 
Мнения: 17
Регистриран на: 27 Апр 2011, 17:27

Re: Проверка на лично оръжие

Мнениеот BARETATA » 05 Май 2011, 12:21

DANI_09 , лудост е може би службата Ни в МВР , но това което съм написал в предишната страница с проверката , която правя не мисля че е лудост . Не знам в кое и какво звено работиш - позволявам си ТИ , заради това ,че сме колеги - но пробвай и моя метод,не боли . :D
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Проверка на лично оръжие

Мнениеот dsuzunov » 05 Май 2011, 15:41

Нямам намерение да коментирам начина на извършване на проверката...не е от моята компетентност.
Коментирам фактите по моята част - криминалистиката.
Всеки полицейски служител, преминал първоначална подготовка изучава криминалистика. Не защото ще работи в това направление, а за се научи да опазва следите и веществените доказателства (ВД) до пристигането ни. В по-голямата си част, колегите се съобразяват с наученото и го прилагат.
Ако Ви поискам личната карта за проверка, ще откажете ли да ми я дадете, под предлог, че може да останат мои "отпечатъци" върху нея? И... не приемайте за чиста монета писанията по разните интернет форуми, още повече от хора, криещи се зад разни никове. Аз поне се "крия" зад името си ;)
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Проверка на лично оръжие

Мнениеот Павел » 05 Май 2011, 18:09

Не мисля, че сравнението на лична карта с лично оръжие е уместно - спомням си, че когато карах курс за безопасно боравене с ОО инструктора изрично натърти, че оръжие се предава на друго лице единствено обезопасено! Ами сега? ;) как да обясня на проверяващия ме служител, че отказвам да му предам пистолета, защото инструктора ми е казал еди какво си? Да оставим настрана факта, че очевидно и сред самите служители вижданията за такава проверка са доста различни...

За разведряване на настроението и благодарност за взетото отношение по моя въпрос ще ви зарадвам със кратко стихотворение, моя творба.


Ода за гей наркодилъра и неговия партньор ( във всички аспекти)

Подавам ти евра...
Ще ги поемеш ли?
Да си простим за грешката нощес,
за коката, изсмъркана безвременно**
за куките, де биха днес...

Да си простим!
подай ми одеялото,
че студ в килията е ся,
а имаш две....дръпни се от цукалото,
сега е мой ред да с**а!

А утре, утре е тегобата,
пред следовател разговор стои,
Какво пък... адвокатът ни е фен на дрогата,
набързо ще не пусне free!

И пак ще грее в ноздри бялото,
евра ще правим аз и ти,
какво да правим, то видяло се
врати отваря коката, нали?

**( за да не я задържат полицаите като доказателство при ареста)

Елемента на любов и прошка към ближния е пак налице, но тук вече лиричния герой е конкретен, като автора едновременно разглежда чувствата между двама очевидно гей наркодилъри, оплетени в сложен казус( как да оттърват кожите з апореден път) и в същия момент разсъждава върху корумпираната система, позволяваща на тези две иначе чисти гълъбчета да прибавят още едно висящо с години дело към многобройната си колекция.

Пазете се, че трябва и нас да пазите!
Аватар
Павел
Нов
Нов
 
Мнения: 17
Регистриран на: 27 Апр 2011, 17:27

Re: Проверка на лично оръжие

Мнениеот Lord » 05 Май 2011, 18:23

:D Павка, сантиментален човек съм, но твоята лирика ми идва в повече. Желая ти много фенове, но аз съм загубен, като фен, не обичам електрикаво розовото... :oops: :mrgreen:

Ще се включа, когато отново стане въпрос за пищови и мъже. 8-)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Проверка на лично оръжие

Мнениеот Павел » 05 Май 2011, 21:39

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

И аз не съм фен на електриково-розовото а оттам и спонтанната ми творба, свързваща две неща, които не понасям - след 8 години в Англия така и не можах да приема политически коректното отношение към "различните ", за дрогата е ясно ;)

Поздрави.
Аватар
Павел
Нов
Нов
 
Мнения: 17
Регистриран на: 27 Апр 2011, 17:27

Re: Проверка на лично оръжие

Мнениеот Lord » 05 Май 2011, 21:47

Разбрах те отлично.
Поздрави! 8-)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron