Напускане на ПТП

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот Lord » 01 Апр 2011, 21:44

denitsa_toteva написа:Aдреса ми дадоха , за да видя дали колата е там, и не никой не го е писал той е точно до КАТ

Възнамерявах да обясня за една съвместна наредба на МБРР и МВР, когато има леки ПТП и двата а-ла са на ход, възнамерявах и да обясня за двустранните протоколи и някои тънкости от и срещу застрахователите, но се отказвам, виждайки, че КАТ /КАТ не съществува отдавна/ са Ви възложили ОИМ по случая с ПТП-то, в което на всичко отгоре сте и страна.

Деница, дадох Ви съвет, от този момент нататък аз няма да участвам, а само ще се забавлявам с дебата в тази тема.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот denitsa_toteva » 01 Апр 2011, 21:48

Какво означава абривиатурата ОИМ
denitsa_toteva
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Мар 2011, 22:35

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот Lord » 01 Апр 2011, 21:53

denitsa_toteva написа:Какво означава абривиатурата ОИМ


Оперативно издирвателни мероприятия. Обичайно се възлага на полицейски служители от разследващи органи /прокурори, следователи или разследващи полицаи/, когато има престъпление с неизвестен извършител с цел разкриване на самоличността му и доказване на престъпната дейност.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот denitsa_toteva » 01 Апр 2011, 21:59

ХАХАХАХХАХАХХАХАХААХХАХХАХ, значи да се чувствам като служител на МВР хахахха
Благодаря за информацията.
denitsa_toteva
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Мар 2011, 22:35

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот DANI_09 » 02 Апр 2011, 06:38

denitsa_toteva написа:Aдреса ми дадоха , за да видя дали колата е там, и не никой не го е писал той е точно до КАТ

Ako на мен ми дадат адреса в такава ситуация, протокол за ПТП не ми трябва.....!!! :lol:
И аз смятам, че ни будалкате.
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот kkarakashev » 02 Апр 2011, 11:23

Тук или някой не може да обясни ситуацията или "имало едно време ........... "
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот denitsa_toteva » 03 Апр 2011, 18:27

Мислете си каквото искате, аз съм щастлива понеже я намериха.
Благодаря на хората, които ми дадоха информация :) .
denitsa_toteva
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Мар 2011, 22:35

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот Garibaldi » 30 Ное 2012, 11:05

Здравейте,
моля за мнение от компетентните лица. Става въпрос за ПТП с избягал водач на МПС. Значи съпругата ми шофира и се престроява в лента за направо. До нея има коли в лента САМО за на ляво. Когато навлиза в кръстовището, една от колите, чакащи за наляво, решава че ще тръгва направо, и удря колата ни. Няма значителни материали щети, съпругата ми излязла от центъра на кръстовището и спира, за да не затруднява движението, с идеята, че другият водач на МПС и той ще отбие след нея и ще съставят Протокол. Уви не, същият бяга....като съпругата ми е видяла одраскана кола да се движи покрай нея....Записала е доколкото може в такъв момент рег. номер и веднага се обажда на дежурният в КАТ. Той казва, че нищо неможе да се направи на момента, освен да се отиде на другият ден при него и да се подаде жалба (случката става вечерта около 18:35). Така и направихме. След седмица, ни извикаха и двете страни на оглед, но полицаят така и не се яви. Поиска втора дата.
Мен ме тревожи следното: ПТП-то става на едно от новите кръстовища в града, където е пълно с камери. Доколкото научих, записите се пазят две седмци. Имаме известни съмнения, че другият водач има приятели в КАТ и се опитват да просрочат тези две седмици умишлено, след което нищо неможем да направим.
Как да процедираме, за да не се измъкне виновният водач, безнаказан.

Благодаря предварително.
Garibaldi
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Ное 2012, 10:55

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот Lord » 30 Ное 2012, 20:08

Дайте малко повече детайли. На какъв номер е звъннала съпругата Ви при ПТП-то и сигурна ли е, че е говорила с дежурния на "ПП" /Пътна полиция/? Кой и по какъв начин Ви покани да се явите с другия учасник и къде да се явите ? Кой е поискил втора дата и по какъв начин и с какви мотиви? Съпругата Ви някакви обяснения писала ли е, освен жалбата?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот DANI_09 » 23 Дек 2012, 09:35

Записите се пазят доста повече! Така че, дай повече инфо... :!:
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта