Напускане на ПТП

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот denitsa_toteva » 01 Апр 2011, 13:55

Не виждам, причина поради, която да публикувам невярна информация тук. Случайно попаднах на сайта, и помолих за информация, понеже не съм запозната. Това е истината и въобще не разбирам защо я подлагате на съмнение, защото колегите ви не си свършиха работата ли?! Ами факт. Колегата ви ми каза че смяната му свършва в 23 часа, а беше 22.50 и ме накара да дойда на следващия ден. И да не съм проверена за употреба на алкохол, не са ми прегледани документите. И да казаха ми адреса, показаха ми снимките на семейството, на чието име е регистрирана колата, да отидох до адреса и дори не бях сама, свидетел на всичко това беше приятелят ми.
denitsa_toteva
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Мар 2011, 22:35

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот denitsa_toteva » 01 Апр 2011, 14:08

Звъннах в полицията, обясних ситуацията, попитаха ме дали колата ми е в движение и ме накараха да отида при дежурния по кат.
Чл. 6. Не се посещават от органите на МВР – „Пътна полиция” и не се съставят документи за:
1. повреди на МПС, възникнали в резултат на природни бедствия;
2. пожар на МПС;
3. повреди на МПС, възникнали в паркирано състояние;
4. повреди на МПС, които не са причинени от друго ППС;
5. повреди по стъклата на автомобила.
??????????????????????????????????????????????????????????????????????
denitsa_toteva
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Мар 2011, 22:35

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот kkarakashev » 01 Апр 2011, 14:59

Във Вашата ситуация има и престъпление ;) - Причиняване и БЯГСТВО от ПТП ! Би трябвало да го посетят. Има служители на КАТ в форума - дано го разяснят случая.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот Lord » 01 Апр 2011, 19:55

denitsa_toteva написа:Не виждам, причина поради, която да публикувам невярна информация тук. Случайно попаднах на сайта, и помолих за информация, понеже не съм запозната.

Не съм искал да Ви обидя или обвиня в лъжа, просто помислих, че може някой да се забавлява измислайки обстоятелства и после как ние се мъчим да помогнем със съвет. Няма как да знам кой кой е или кой просто се шегува.
denitsa_toteva написа: Колегата ви ми каза че смяната му свършва в 23 часа, а беше 22.50 и ме накара да дойда на следващия ден. И да не съм проверена за употреба на алкохол, не са ми прегледани документите. И да казаха ми адреса, показаха ми снимките на семейството, на чието име е регистрирана колата, да отидох до адреса и дори не бях сама, свидетел на всичко това беше приятелят ми.

Ако това е цялата истина, тези всичките, с които сте контактувал са в грубо нарушение, а други направо са извършили престъпление, т.е. едни са за наказания, а други за уволнение. Описаните от Вас действия и бездействия са в нарушение на много закони и подзаконова нормативна база. Съветвам Ви да депозирате сигнал до дирекция "Инспекторат" или главна дирекция "ОП" на МВР.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот osata » 01 Апр 2011, 20:37

Стига бе, как ще показват снимки и т.н., лични данни, адреси..... :o :o
Ако .... кво ли се очудвам, то като знам при мен какво се случи..., какво беше развитието и как след разузнавателен телефонен разговор с мен и отговора ми "нямам претенции" даже "изчезна цяло кръстовище" от една улица :shock: .
Ако това което пишете е истина и можете да го докажете по някакъв безспорен начин, аз също Ви съветвам да сезирате чрез жалба/сигнал поне един от висшите ръководители в МВР. Най-малкото не мога да приема, че ще се покажат на подаващ сигнал гражданин снимки и ще дадат данни и адрес и т.н. на трети лица.
Жалба може да се подаде и online от сайта на МВР www.mvr.bg !!!
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот DANI_09 » 01 Апр 2011, 20:49

denitsa_toteva написа:Звъннах в полицията, обясних ситуацията, попитаха ме дали колата ми е в движение и ме накараха да отида при дежурния по кат.
Чл. 6. Не се посещават от органите на МВР – „Пътна полиция” и не се съставят документи за:
1. повреди на МПС, възникнали в резултат на природни бедствия;
2. пожар на МПС;
3. повреди на МПС, възникнали в паркирано състояние;
4. повреди на МПС, които не са причинени от друго ППС;
5. повреди по стъклата на автомобила.
??????????????????????????????????????????????????????????????????????

чл.6 от ............кой закон? Стига........!
Чл. 125. Службите за контрол на Министерството на вътрешните работи посещават задължително мястото на пътнотранспортното произшествие, когато:
1. при произшествието има убит или ранен човек;
2. произшествието е предизвикало задръстване на платното за движение;
3. в произшествието участва пътно превозно средство, което превозва опасен товар или товар, който се е разпилял на пътя и в резултат на това създава опасност за движението;
4. в произшествието участва пътно превозно средство с чуждестранна регистрация;
5. има съмнение, че участник в произшествието е под въздействието на алкохол, на друго упойващо вещество или не притежава необходимите права за управление на моторно превозно средство;
6. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., доп. - ДВ, бр. 102 от 2005 г., изм. - ДВ, бр. 109 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г.) произшествието е с участието на пътно превозно средство на Министерството на отбраната или на Българската армия, както и на съюзнически и/или чужди въоръжени сили, преминаващи през територията на Република България или пребиваващи на нея; в този случай се уведомява служба "Военна полиция" към министъра на отбраната;
7. между участниците в произшествието има разногласие относно обстоятелствата, свързани с него, а едно от моторните превозни средства не е в състояние да се придвижи на собствен ход поради причинените му при произшествието щети;
8. (нова - ДВ, бр. 103 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) произшествието е с един участник и моторното превозно средство не е в състояние да се придвижи на собствен ход поради причинените му от произшествието вреди.

Чл. 125а. (Нов - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) (Нова - ДВ, бр. 103 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 97 от 2007 г.) Службите за контрол на Министерството на вътрешните работи издават протокол за посещението по чл. 125 на мястото на пътнотранспортното произшествие. Ежемесечно до 25-о число на месеца Министерството на вътрешните работи предоставя на Информационния център към Гаранционния фонд по чл. 287 от Кодекса за застраховането информация, съдържаща индивидуализирани данни по реда на наредбата по ал. 2, за причинените през предходния месец пътнотранспортни произшествия и за участниците в тях.
(2) (Предишна ал. 1, изм. - ДВ, бр. 103 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) Министърът на вътрешните работи и Комисията за финансов надзор определят с наредба документите, реда за съставянето им при пътнотранспортни произшествия в случаите по чл. 125 и реда за информиране съгласно ал. 1.
(3) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 103 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) Министърът на вътрешните работи и министърът на здравеопазването определят с наредба условията и реда за взаимодействие между контролните органи и лечебните заведения при оказване помощ на пострадалите при пътнотранспортни произшествия и реда за отчитането им.

Снимките на семейството, по права или сребреба линия ли бяха?
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот denitsa_toteva » 01 Апр 2011, 21:00

Снимка на жената, на която се води автомобила и на 2-те и деца.
Аз съм сигурна, че отношението на полицаите е такова понеже щетите по моята кола са много малки. Напълно разбирам, че имат много по-сериозни случаи, че имат много работа. Но въпроса за мен е принципен, аз колата и така си я карам, въпроса е, че майка ми беше в колата, че ако бях малко по-напред щеше да пострада, и че не може да одариш кола, дори и с малки щети и да си тръгнеш. Защастие не се случи нищо сериозно, нооооооооо можеше и да не е така.
И да не може да се дават такива данни, защото можеше да съм някаква психопатка и да прибегна до саморазправа, на мен няма да ми хареса ако моите данни бъдат предоставе на който и да е.
denitsa_toteva
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Мар 2011, 22:35

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот denitsa_toteva » 01 Апр 2011, 21:03

Предполагам, че ми показаха снимките, за да разпозная кой е карал автомобила, но беше тъмно и не видях.
denitsa_toteva
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Мар 2011, 22:35

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот osata » 01 Апр 2011, 21:09

denitsa_toteva написа:Предполагам, че ми показаха снимките, за да разпозная кой е карал автомобила, но беше тъмно и не видях.

А адреса за какво ви го дадоха?
Те ли ви го написаха на лист, или ви си го написахте?
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот denitsa_toteva » 01 Апр 2011, 21:37

Aдреса ми дадоха , за да видя дали колата е там, и не никой не го е писал той е точно до КАТ
denitsa_toteva
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Мар 2011, 22:35

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта