Напускане на ПТП

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Напускане на ПТП

Мнениеот denitsa_toteva » 28 Мар 2011, 12:44

Добър ден, бихте ли ми казали къде мога да прочета за процедурите пи бягство от птп. Интересува ме основно какъв е срока на полицейските служители да открият изягалия и до колко време трябва да бъде издаден протокола написах заявление на 17, но развитие по случая няма.
Благодаря предварително. :) Хубав ден.
denitsa_toteva
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Мар 2011, 22:35

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот Lord » 28 Мар 2011, 18:41

Зависи от много неща, дайте малко повече фактология. Какво се е случило, има ли жертви или телесни увреждания, образувано ли е досъдебно производство, ако щетите са само материални, каква е приблизителната им стойност?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот denitsa_toteva » 28 Мар 2011, 18:46

Щетите са само материални, не мога да определя стойността, но колата ми е в движение, определено не са много големи.Значи срока за орктиване на виновния зависи от ред обстоятелства, така ли.
denitsa_toteva
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Мар 2011, 22:35

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот Lord » 28 Мар 2011, 20:02

Подобен срок в законодателната уредба не съществува, никъде по света. Няма полиция, която да разкрива всички извършители на убийства, грабежи, палежи или кражби или ПТП, напуснали го, никога не е имало такава институция. Аз затова попитах за повече факти, за да Ви отговоря компетентно доколкото мога, но на зададения въпрос не мога да дам отговор, защото нищо не ни съобщавате.

Не е ясно ПТП между какви МПС е възникнало, идвали ли са колеги, запазено ли е било ПТП, какво заявление и до къде сте подали и още много неизвестни?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот denitsa_toteva » 28 Мар 2011, 20:45

ПТП възникна на кръгово, аз теглих друг автомобил, бях престроена направо-наляво, а др превозно средство също лек автомобил, направо-надясно, след като бях навлязла в кръговото, ме изпревари отдясно и се опита да направи ляв завой, но се блъсна в предницата на моя автомобил. Виновника избяга, записах му номера. Ваши колеги не дойдоха, аз се обадих в полоцията и ми казаха да отида в КАТ при дежурния в КАТ, който ме извика да отида на другия ден за да напиша заявление, за да се създаде протокол за ПТП. Колегите Ви ми дадоха адреса му за да отида да видя дали управлявания от него автомобил е на адреса още същата вечер. След 5 дни отидох в КАТ, за да видя дали протокоът не е създаден, колегите Ви ми казаха да отида при моите застрахователи. И основният ми въпрос всъщност беше за срока, Вие ми дадохте отговор, че такъв няма. Въпросът възникна от факта че моите застрахователи казаха, че срокът виновникът да бъде намерен е 5 дни, а в КАТ ми казаха, че този срок е един месец. Идеята ми беще ако този срок е наистина 5 дни, е да възприема деиствията/бездействията на Ващите колеги като "Мълчалив отказ", но явно информацията от застрахователите ми е невярна.
Благодаря за информацията.
denitsa_toteva
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Мар 2011, 22:35

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот kkarakashev » 28 Мар 2011, 21:23

denitsa_toteva написа:ПТП възникна на кръгово, аз теглих друг автомобил, бях престроена направо-наляво, а др превозно средство също лек автомобил, направо-надясно, след като бях навлязла в кръговото, ме изпревари отдясно и се опита да направи ляв завой, но се блъсна в предницата на моя автомобил. Виновника избяга, записах му номера. Ваши колеги не дойдоха, аз се обадих в полоцията и ми казаха да отида в КАТ при дежурния в КАТ, който ме извика да отида на другия ден за да напиша заявление, за да се създаде протокол за ПТП. Колегите Ви ми дадоха адреса му за да отида да видя дали управлявания от него автомобил е на адреса още същата вечер. След 5 дни отидох в КАТ, за да видя дали протокоът не е създаден, колегите Ви ми казаха да отида при моите застрахователи. И основният ми въпрос всъщност беше за срока, Вие ми дадохте отговор, че такъв няма. Въпросът възникна от факта че моите застрахователи казаха, че срокът виновникът да бъде намерен е 5 дни, а в КАТ ми казаха, че този срок е един месец. Идеята ми беще ако този срок е наистина 5 дни, е да възприема деиствията/бездействията на Ващите колеги като "Мълчалив отказ", но явно информацията от застрахователите ми е невярна.
Благодаря за информацията.

От това направо-наляво и направо надясно-надясно въобще не разбрах къде сте по пътното платно! А отностно 2рото - Не е ваша работа да търсите кой къде е и дали МПС е някъде, камоли кой го е карал. За това си има Полиция.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот BGmen » 30 Мар 2011, 20:26

Питам се защо всички вярвате на този и на онзи.Когато застрахователят е казал за 5 - дневен срок, го попитайте на основание на коя разпоредба е този срок.Вие не видяхте ли марка, модел, рег.№ на автомобила.
BGmen
Нов
Нов
 
Мнения: 22
Регистриран на: 12 Яну 2011, 11:06

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот osata » 30 Мар 2011, 23:04

BGmen написа:Питам се защо всички вярвате на този и на онзи.Когато застрахователят е казал за 5 - дневен срок, го попитайте на основание на коя разпоредба е този срок.Вие не видяхте ли марка, модел, рег.№ на автомобила.


denitsa_toteva написа: .....Виновника избяга, записах му номера. .....


Ако го няма рег. номера, нямаше да го има питането.
Мен ми намирисва на едно нещо - на едните не им се пише (по някаква причина), а на другите не им се дават пари (обезщетение). И тук идва редът на бюрократщината - от т.1 през т.2..3...4 към т.5 и обратно.
Не съм компетентен по този казус, ама ако някой ще пише нещо да пише по същество.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот denitsa_toteva » 31 Мар 2011, 11:13

Ами аз чакам търпеливо за някакво развитие по случая, а междувременно вчера преминавайки около един сервиз, видях въпросната кола тамм явно хората си я ремонтираха вече, а мен ме спира всеки патрул по пътя ми, защото моята е ударена. ХАХАХАХАХАХХАХАХА Е такава е ситуацията в България :D
denitsa_toteva
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Мар 2011, 22:35

Re: Напускане на ПТП

Мнениеот Lord » 31 Мар 2011, 19:49

Нещо понамирисва тази тема:
1. Възниква ПТП и твърдите, че колегите не са дошли. Да разбирам, че сте спрели, запазили сте ПТП от Ваша страна, обадили сте се, но незнайно защо никой не е дошъл?
2. Отивате в КАТ и дежурния Ви изслушва, не ви изпробват за употреба на алкохол, ами Ви канят да се явите на другия ден и за пишете някакво заявление?
3. Вие съобщавате на пътните полицаи номера на автомобила, който Ви е блъснал и избягал, те правят справка, дават Ви адреса на беглеца и Ви пращат да го нагледате дали е там? Сама?

Е, няма как да е вярно нещо от изброеното, ама никак.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта