Избягал от ПТП

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Избягал от ПТП

Мнениеот zzuzi » 16 Мар 2011, 01:35

Здравейте!Имам нужда от малък съвет.На 22.02 тази година в София пред народното събрание кола(в последствие разбрах,че е на НС)ми отне предимството(нямаше включен буркан и т.н.) и стана ПТП.Всичко стана пред очите на катаджиите,които обикновено стоят там.Виновния водач слезе,поогледа се,почуди се,уж викна КАТ по телефона,не ми обърна никакво внимание и след 10 минутки запали и си замина.Записах му номера,обадих се на 112,след около час дойде патрулка,аз и катаджията,който видя ПТПто обяснихме какво е станало,дадоха ми да пиша обяснение,там записах номера на избягалия,някаква декларация,имах и свидетел чиито данни посочих и в крайна сметка ми дадоха протокол в който обаче са записани само мойте данни,обстоятелствата около ПТП и имената на полицаите съставили протокола.Казаха след 10тина дни да отида в КАТ.Отидох на 8ми март в КАТ,от там само видяха,че нося розово листче и викат ходи направо при застрахователите(видях в нета къде му е гражданската).Отидох и при тях,но те естествено поискаха документ от КАТ в който пише номера на виновния.Казаха за някаква служебна бележка.Та въпроса е какво трябва да направя сега.От КАТ ме пращат при застрахователите,а те-в КАТ. :roll: .Благодаря предварително за помощта.
zzuzi
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Мар 2011, 01:17

Re: Избягал от ПТП

Мнениеот osata » 16 Мар 2011, 23:08

Ох ох ... аз да Ви кажа какво да направите, ама като се вдигне шум после да не се окаже, че виновният сте вие. Отидете пак в КАТ и им кажете какво искат застрахователите. Намекнете им и за жалба до министъра.
Тези дни даваха случая от тежкото ПТП от преди година. Тъй като знам кой кара, съм склонен да повярвам на човека, който е имал нещастието да се срещна с многотонния мерцедес на един министър. Надали, с малко детенце и съпругата си в автомобила ще се прави на "джигит" и няма да даде път, ако види и чуе "летящ" мерцедес. Та както казва човека, за часове свидетелските показания на служителя от КАТ на кръстовището се променят от "нямаше сирена" на "имаше сирена". Кой прав кой крив.....
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Избягал от ПТП

Мнениеот kkarakashev » 16 Мар 2011, 23:12

Относно тази ситуация (жип и мерцедес в сф предполагам), ако имаше камера (а може и да има) надали нямаше да цъфне истината. Има статия в dariknews за тази случка. даже и по бтв ще го дават. - новините в 22ч./ 16.03.2011
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Избягал от ПТП

Мнениеот osata » 16 Мар 2011, 23:16

kkarakashev написа:Относно тази ситуация (жип и мерцедес в сф предполагам), ако имаше камера (а може и да има) надали нямаше да цъфне истината. Има статия в dariknews за тази случка. даже и по бтв ще го дават. - новините в 22ч./ 16.03.2011


Най-малко 9 патрула излизат всеки ден за 8 часа на най-опасните пътни артерии в столицата, за да дебнат джигити. Екипите не само искат документи, но и обслужват катастрофи.
Задължително един от тях
ДЕБНЕ В УЧАСТЪКА МЕЖДУ МС И БОЯНА
където има денонощно включени камери. Този маршрут се следи най-строго, защото по него минават кортежите на първите мъже в държавата. „Това е и причината трасето да е единственото в София, което служителите от видеоконтрола следят в реално време. Те стоят пред мониторите нонстоп и гледат за джигити. Когато засекат такива, незабавно се обаждат в КАТ, за да продиктуват регистрационния номер на автомобила, марката и цвета му”, разкриха от Пътна полиция. След това патрулът, който се намира най-близо до мястото на нарушението, причаква провинилия се и му съставя акт.
http://www.monitor.bg/article?id=283281
:D Бъди сигурен, че запис има, ама според това какво се вижда..... ;) . Все пак.... знаем си номерата.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Избягал от ПТП

Мнениеот kkarakashev » 16 Мар 2011, 23:24

дам гледах интервюто с пострадалият (водача на джипа) Не знам. Както излезе не реагираш ли за 3 секунди на ситуация - ВИНОВЕН. Решението за НСО е със самолети или хеликоптери, там поне няма кръстовища. Защо всички ПТП , в който е замесен спец.реж.дв. болшинството са на НСО - Не на полиция, не на пожарна , не на линейка.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Избягал от ПТП

Мнениеот zzuzi » 16 Мар 2011, 23:52

Ами силно се надявам да не се опитат да ме изкарат виновен.Имам свидетел,убеден съм,че точно там има и камери и при нужда може да се видят.А и единствено искам ГО да ми плати щетите,които всъщност не са кой знае какви.Утре мисля пак да отида в кат да видим какво ще кажат.
zzuzi
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Мар 2011, 01:17

Re: Избягал от ПТП

Мнениеот DANI_09 » 17 Мар 2011, 08:28

Избягахте в страни от темата. Трябва да пусните жалба в С"ПП" за случилото се (искайте входящ номер), придружена с обяснението на свидетеля. В свободен текст описвате ситуацията и ако знаете имената на служителя очевидец, посочете и какво ви искат от ЗК.
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ

Re: Избягал от ПТП

Мнениеот zzuzi » 01 Апр 2011, 02:36

Благодаря за отговорите.Малко развитие-след малко...много размотаване между застрахователи и КАТ и докато се разберем на кой какви документи му трябват днес подадох молба в КАТ за служебна бележка с която да докажа на застрахователите,че виновното мпс е...виновно и да заведа щета.Проблема е,че жената на деловодството ми даде входящ номер и ми каза да отида след 1 МЕСЕЦ да видя до къде са :shock: .А още през февруари като не се знаеше точно каква бележка ми трябва ми казваха,че до 1 месец ще са извикали виновния и ще мога да се оправя със застраховатеите.Още по-неприятното е,че аз в най-скоро време(близките 2 седмици) трябва да съм оправил колата,а оправя ли я,логично няма кой,как и защо да ми заведе щета.И общо взето се получи някакъв много гаден затворен кръг,крайният резултат от който може да е да се наложи сам да си оправя колата. :?
zzuzi
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Мар 2011, 01:17

Re: Избягал от ПТП

Мнениеот DANI_09 » 01 Апр 2011, 20:19

zzuzi написа:Благодаря за отговорите.Малко развитие-след малко...много размотаване между застрахователи и КАТ и докато се разберем на кой какви документи му трябват днес подадох молба в КАТ за служебна бележка с която да докажа на застрахователите,че виновното мпс е...виновно и да заведа щета.Проблема е,че жената на деловодството ми даде входящ номер и ми каза да отида след 1 МЕСЕЦ да видя до къде са :shock: .А още през февруари като не се знаеше точно каква бележка ми трябва ми казваха,че до 1 месец ще са извикали виновния и ще мога да се оправя със застраховатеите.Още по-неприятното е,че аз в най-скоро време(близките 2 седмици) трябва да съм оправил колата,а оправя ли я,логично няма кой,как и защо да ми заведе щета.И общо взето се получи някакъв много гаден затворен кръг,крайният резултат от който може да е да се наложи сам да си оправя колата. :?

На първо време искайте удостоверение (служебна бележка), за настъпилото ПТП. Срока е действително е един месец за разследване, и с бележката отивате при вашата ЗК. Те са длъжни да направят оглед на щетите, до издаването на протокола или завършването на досъдебното производство(ако има такова, трябва оглед, от авт. технически експерт, но е друга тема)! След това, трябва да имате отговор от "ПП", по мястото на случката. Тогава при благоприятно развитие за Вас, ще Ви се заплатят разходите, пазете си фактурите. Ако не стане така, решението е искова молба в СЪДА!
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ

Re: Избягал от ПТП

Мнениеот zzuzi » 18 Апр 2011, 19:50

Благодаря на всички за помощта.Днес взех служебната бележка от кат-виновния е намерен и санкциониран,а аз ще се занасям до застрахователите да се поснимаме :)
zzuzi
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Мар 2011, 01:17


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта