относно заключителното интервю за разследващ полицай

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: относно заключителното интервю за разследващ полицай

Мнениеот osata » 09 Мар 2011, 21:27

klopka29 написа:Щом не желаете ВАШИЯТ форум да се пълни с подобни теми,направете достъпа ограничен,само с покани...или нещо подобно.Но нали раздела е"ВЪПРОСИ ОТ ГРАЖДАНИ...",нима вече за ВАС-СЛУЖИТЕЛИТЕ не сме и такива ...


Както виждаш има доста теми в този раздел и доста отговори и съвети. Това, че някои пишещи са по-шегувити, някои крайно прецизни и т.н., това са участници във форума.

Смятам, че първото мнение след въпроса в темата ти е най-правилно.
Бъди себе си. Докажи се, и след време гордо ще можеш да кажеш - аз постигнах всичко сам/сама, и спокойно като ти писне можеш да теглиш майни наред и да си отидеш от МВР с гордо вдигната глава. Защото е лесно някой да ти удари рамо, и после всички с години наред да ти казват - добре че беше еди кой си.
Отново - бъди себе си. Така е най-лесно. Не забравяй, че на заключителното интервю комисията е само от големи началници, едно шикалкавяне или противоречие и те ще те отсвирят - повярвай ми, те не обичат да ги лъжат, или да си мислят че ги лъжат.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: относно заключителното интервю за разследващ полицай

Мнениеот Lord » 09 Мар 2011, 22:47

klopka29 написа:Привет!Бих искала да попитам,как протича заключителното интервю.Ако може някой да ме посъветва как мога напълно да убедя КОМИСИЯТА ,че това е работата,която наистина искам ,защото това желая да работя още от 7-ми клас.Какви въпроси повече се задават-от процесуалното право или материалното?Моля ви помегнете ми,защото това е мечтата ми,знам ,че заплатите са ниски,знам ,че условията на работа са непоносими,че е напрегнато и трудно ,но желая единствено да бъда разследващ полицай.
Имам ли някакъв шанс изобщо ако нямам някой ''силен гръб''?
Благодаря предварително на всички ,които ще ми помогнат.


Привет и на теб!
Заключителното интервю с нищо няма да се различава от това на всеки кандидат за работа в МВР.
Не съществуват готови рецепти за убеждаване на комисията, независимо от възрастта в която е узряло желанието за дадена длъжност в системата.
Въпросите по време на интервюто може да са от областта на правото, но по-вероятно е изобщо да не са свързани с тази материя, а да са от чисто личностно естество, оценява се ерудицията, мотивацията, психиката, емоционалното състояние, комуникативността и ред други качества, което го има на сайта на ЧР.
За материално, процесуално, гражданско или наказателно право - просто забрави. Целта е оценка на личността по методиката, без значение за каква длъжност се кандидатства.
Заплатите не са толкова ниски на общия фон в страната.
Напрегнато и трудно е наистина, дори повече отколкото се говори.
Едва ли има нужда от друг гръб, освен от собствения - все пак не се кандидатства за работа, като посланик или консул, въпреки, че и там в момента ваканции много.
Успех!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: относно заключителното интервю за разследващ полицай

Мнениеот dsuzunov » 09 Мар 2011, 23:52

И още нещо:
-Разследващият полицай сам решава и в работата си се ръководи от НК, НПК и прокурор.
Обаче, в работата му се вмешават и други, нямащи право на това. И това са хора, които много, ама много мразят някои по млади и зелени да ги поучават.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: относно заключителното интервю за разследващ полицай

Мнениеот klopka29 » 10 Мар 2011, 15:04

Благодаря ви много за съветите,надявам се да успея утре.Много се притеснявам,но това явно ,защото много искам да се случат нещата...Благодаря ви отново
klopka29
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 21 Фев 2011, 16:59

Re: относно заключителното интервю за разследващ полицай

Мнениеот klopka29 » 10 Мар 2011, 15:35

Ако се сетите още нещо ,пишете...
klopka29
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 21 Фев 2011, 16:59

Re: относно заключителното интервю за разследващ полицай

Мнениеот daniela_suzi » 10 Мар 2011, 16:55

Аз се сетих-спри да се притесняваш и се успокой,иначе това напрежение може да ти изиграе лоша шега.Успех!!! ;)
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: относно заключителното интервю за разследващ полицай

Мнениеот klopka29 » 17 Мар 2011, 15:13

Благодаря на всички,които ми помогнаха със съветите си.Успях, да сбъдна мечтата си ,вече съм разследващ полицай.
klopka29
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 21 Фев 2011, 16:59

Re: относно заключителното интервю за разследващ полицай

Мнениеот slaron » 17 Мар 2011, 16:43

Браво! Поздравления! Късмет и успехи! :D
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: относно заключителното интервю за разследващ полицай

Мнениеот Lord » 17 Мар 2011, 20:00

klopka29 написа:Благодаря на всички,които ми помогнаха със съветите си.Успях, да сбъдна мечтата си ,вече съм разследващ полицай.


Честито! :D Сега се подготвяй за известни разочарования... ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: относно заключителното интервю за разследващ полицай

Мнениеот m-r_Vekilski » 17 Мар 2011, 21:19

klopka29 написа:Благодаря на всички,които ми помогнаха със съветите си.Успях, да сбъдна мечтата си ,вече съм разследващ полицай.

Честито и от мен ....НОооо се приготви и за това което те предупреди негово благородие!
Лично на мен ми е интересно как протече заключителното интервю, ще споделиш ли? Кой го проведе, за колко време го проведе,колко бяха кандидатите......как ти прецени умственият багаж на интервюиращия..... и всичко което ти направи впечатление.Ще бъде интересно за нас и всички които са решили да опитат МВР.Вярвай ми , почти 30 години бях в тая система,все чаках и чаках,но в края на краищата прецених ,че не си струва да разменям здраве за ....утопия!
Не знам дали ще ме разбереш правилно , но ще го споделя.
Заведението в което постъпих и завърших в миналият век бе единственото на балканите,но това не е основната ми мисъл ;)
Имаше една култова приказка, любима на преподавателите ни .....ВЛИЗАТЕ РАЗЛИЧНО УМНИ,ИЗЛИЗАТЕ ЕДНАКВО ТЪПИ!Предполагам ,че ще разбереш какво имам предвид ...погледнато през призмата на на тъпата ни действителност ;)
Съвет от мен.....на третото разочарование.....БЯГАЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙ , не си губи времето !
ОСТАНИ СИ УМНА!
Успех!
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта