Издаване на лична карта

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Издаване на лична карта

Мнениеот osata » 06 Фев 2011, 17:18

НП се издава веднага ако лицето няма постоянен адрес в страната или ако напише молба, че желае същото да бъде издадено веднага и че няма претенции и възражения по акта.
Ама той питащия не знае колко е глобата, а какво говорим за молби и т.н.

Както и да е, той пита, ние му отговорихме.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Издаване на лична карта

Мнениеот kkarakashev » 13 Юни 2011, 14:21

Днеска, понеже ми отвориха колата културно и ми откраднаха документите и малко стотинки и запалка, отидох в РУП да си подавам бланките за нови.
Отивам в РУП, в паспортна, казвам за какво иде реч и че няма да пускам жалба, а просто си пускам нови документи (л.к. и сумпс).Казаха ми - 18лв. и ще правим нова. Добре и .........
Отидох до банката и си пуснах нормална поръчка. Връщам се с бележката.
След 1 седмица елата, тогава ще Ви напишем АУАН и ще е издадем. Обяснявам на жената, че няма как да работя без някакъв документ за самоличност, а тя ми отговаря - Ми няма да работите :evil:
Телефони , едно друго, написаха ми веднага АУАН, разписа го нач.руп. и слизам долу с АУАН.
- Аз на вас не ви ли казах след 1 седмица. Пак обяснявам, пак същото :evil:
Пак телефони .....
Слиза човека до долу. казва на жената да ми пусне документи, че няма как да работя, а жената зад бюрото:
"Ама пак ли ти. Той то при мен, ту при колежката опита да мине номера" - ако не беше този човек, познатия вътре, на тая щеше света да и отеснее. Аз съм искал да си изкарам нова лична карта, да имам документ за самоличност,а тя НОМЕРА ДА МИНЕ.
След тези перипетии ме щракнаха и сега си е чакам личната карта.

Как може да има толкова малоумен народ, работещ към полицията, който за това, че искаш да си изкараш документи и си плащаш за всичко, те изкарва едва ли не, че ги искам по втория начин.
А ако в тази една седмица ме спре някой? Ни книжка, ни лична карта, ни нищо. Ми аз се виждам или с АУАН за това , че не нося док. за самоличност или в РУП за изясняване на самоличност. Ясно ми е, че 1 седмица да чакам, дали някой няма се сети да ги подхвърли някъде, или да ги предаде някой, ама това мен не ме топли. Е заради такава бюрокрация много хора не търсят или не помагат на полицията. :evil: :evil:
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Издаване на лична карта

Мнениеот BARETATA » 13 Юни 2011, 15:16

Тук си прав,има ги много такива случаи , на мен също като полицай ми се е налагало да звъня , като след това става страшно де . Просто , нещата в България са тотал-щета,трябва обаче да се борим за по-добро , но то да не е на всяка цена и през всичко,а постепенно и на етапи.Какво ще рече това??? Ами ще рече ,че трябва да ни се промени на първо място мирогледа , както и всичко съпровождащо именно този мироглед.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта