Сигнал срещу служител на КАТ. Къде ?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Сигнал срещу служител на КАТ. Къде ?

Мнениеот BLACKJ » 14 Фев 2011, 14:15

"Виж, набедяването си остана О.Х."
Хахахаха - Хееел,Хел - мноо си далече мила от истината :D Аз втора година се влача по дела,като свидетел,защото един /няма да кажа какъв,сещай се сама/ си позволи да напише цяла статия във вестник едновременно набеждавайки колега в неизпълнение на задължение по служба и публично му нанесе обида.Знаеш ли какво се мъчи да докаже един не безизвестен наш м-р т.наречения Мими :lol: ,който е адвокат на ответника по делото,че в случая той просто така си говорел,такъв му бил езика и аз се чудя съдията по делото защо все още не се произнася,защото делото по същество е ясно -има доказателства,че колегата в случая си е изпълнил съвсем съвестно задълженията и му е нанесена обида,чрез статия публикувана в пресата - "Ама сигурно ли било,дали точно този колега" който е завел дело е бил на смяна тогава? ами не се сетихме по-рано да се вземем в ръце 10 - тина колеги да заведем дело точно за това и да го съдим онзи за по 2 000 лв. - да не са повече,но най-кофти от всичко е,че делото е ЧОХД,а не ОХ - на колегата му се разказа играта да ходи до Сф :x ,абе не ми се говори направо...
"Живей Днес,защото Вчера няма да се върне,а Утре може и да няма!!!"
НЕ СЪМ ОТ ВЧЕРА!!!

http://www.vbox7.com/play:9fb723f4 - в памет на загиналите колеги
ОЧАРОВАНИЕТО ОТ ЗНАНИЕТО Е В НЕЗНАНИЕТО!!!
Аватар
BLACKJ
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 289
Регистриран на: 22 Авг 2009, 16:28
Местоположение: Щ+Щ

Re: Сигнал срещу служител на КАТ. Къде ?

Мнениеот Хела » 15 Фев 2011, 10:29

BLACKJ , и ти си ми много мил, ама нека правим разграничение на клеветата от набедяването. ;) Ако искаш бъди малко по-конкретен за делото на колегата си, защото така не става ясно кое уж задължение по служба той не е бил изпълнил и жалвал ли се е онзи другият пред орган на властта. В случая, за да има набедяване, трябва неизпълнението на това задължение да представлява престъпление от общ характер.
Чл. 286. (1) (Изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г.) Който пред надлежен орган на властта набеди някого в престъпление, като знае, че е невинен, или представи неистински доказателства срещу него, се наказва за набедяване с лишаване от свобода от една до шест години и с обществено порицание.
Ако е изпълнен тоя състав, то за мен остава единствено въпросът, защо не се е самосезирала прокуратурата. Тъй че, дай малко подробности, ако е възможно, защото иначе май си говорим за различни неща.
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: Сигнал срещу служител на КАТ. Къде ?

Мнениеот BLACKJ » 16 Фев 2011, 10:52

[quote="Хела"]BLACKJ , и ти си ми много мил, ама нека правим разграничение на клеветата от набедяването. ;) Ако искаш бъди малко по-конкретен за делото на колегата си, защото така не става ясно кое уж задължение по служба той не е бил изпълнил и жалвал ли се е онзи другият пред орган на властта. В случая, за да има набедяване, трябва неизпълнението на това задължение да представлява престъпление от общ характер

Не искам да бъда по-конкретен,защото много хора четат тук и някой,може да си направи допълнителен PR от това /за съжаление/ в случая става въпрос за статия,в която е нанесена обида на колегата,а за това,че не си е изпълнил задълженията му беше правена проверка,от която се установи,че изнесеното в
статията не отговаря на истината това е - и се извинявам,в случая делото е ЧХД
"Живей Днес,защото Вчера няма да се върне,а Утре може и да няма!!!"
НЕ СЪМ ОТ ВЧЕРА!!!

http://www.vbox7.com/play:9fb723f4 - в памет на загиналите колеги
ОЧАРОВАНИЕТО ОТ ЗНАНИЕТО Е В НЕЗНАНИЕТО!!!
Аватар
BLACKJ
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 289
Регистриран на: 22 Авг 2009, 16:28
Местоположение: Щ+Щ

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта