Спешно запитване

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Спешно запитване

Мнениеот estrador78 » 30 Яну 2011, 07:17

Здравейте!
Имам следния въпрос: как мога да разбера дали някой наистина е обявен за общонационално издирване?
Дали някой от вас може да ми помогне с телефонен номер, на който да попитам?
Ако може да не е 166, защото съм в Германия.

Става въпрос за следното, преди 2месеца кумата ми тук дава на заем пари на един българин.
След безброй настоявания от нейна страна да върне парите той започва да я заплашва, причаква я и я тероризира с телефонни обаждания.
Нейн познат полицейски служител в България и казва, че въпросния е криминално проявен, вече нeднократно съден в България и в настоящия момент обявен за общонационално издирване.
След поредната заплаха от негова страна днес бяхме в Берлинската полиция да пуснем жалба.
Проблема е, че този субект няма адресна регистрация тук и до момента не е упражнил физическо насилие над нея.
Съветът на немския полицай беше, ако можем да проверим дали наистина е издирван в България горе споменатият и да се свържем с полицейския служител пуснал го за издирване.
С информация, че издирваното лице се намира тук, от своя страна българският полицай да пусне запитване до Berliner Polizei, тогава вида на търсенето ще се промени и ще последва екстрадиране.
Предварително благодаря за информацията и търпението да прочетете всичко написано :)
estrador78
 

Re: Спешно запитване

Мнениеот kkarakashev » 30 Яну 2011, 10:34

Предполага се , че и берлинската полиция може да си го провери и то по служебен път. Тук надали някой ще даде информация дали дадено лице се издирва или не. Все едно аз да сам нагазил в лука и да накарам някой под някакъв претекст да попита дали ме издирват и ако е така, да се омитам или скатавам в миша дупка. Несериозно е. Може и да греша. Не съм в системата.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Спешно запитване

Мнениеот osata » 30 Яну 2011, 10:43

estrador78 написа:....Нейн познат полицейски служител в България и казва, че въпросния е криминално проявен, вече нeднократно съден в България и в настоящия момент обявен за общонационално издирване.
.....


Ами тоя познатия като раздава информация, да си свърши работата до край.
А и зависи за какво е обявен.
Не мисля, че някой от добра воля би изнесъл такава информация.
Намерете някой познат, който да отиде в някоя областна дирекция на МВР и да подаде писмен сигнал с информацията, която имате за лицето и местоположението му.
От кой град в България е това лице?
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Спешно запитване

Мнениеот BARETATA » 30 Яну 2011, 13:37

estrador78 - колегата осаta , е напълно прав . Няма обаче термин общонационално , а общодържавно издирване. ;) Успех и дано намериш истината.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Спешно запитване

Мнениеот osata » 30 Яну 2011, 13:48

Аз затова питам за кой град става въпрос, според това може да ударя едно рамо но без обратна информация. Да ме прощава госпожата ;) от Берлин, но доверие към непознати няма как.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Спешно запитване

Мнениеот Lord » 30 Яну 2011, 14:45

Ако въпросното лице е обявено за издирване, това ще върне ли парите на Вашата позната? Разбира се, че не. Затова няма никакво значение издирва ли се или не.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Спешно запитване

Мнениеот estrador78 » 30 Яну 2011, 19:48

Здравейте!

Въпросният е от Стара Загора, запитването ми е съвсем сериозно и кумата ми е не на шега уплашена.

Нямам намерение да пазя никаква анонимност, защото положението е сериозно и тя има нужда от помощ.
Готова съм да напиша както моите, така и неговите и нейни лични данни, спира ме това, че за неговите не знам дали имам право да ги изнеса публично.

Явно не съм разяснила правилно, вече не става въпрос за парите, а за това, че той я заплашва, причаква и тероризира по телефона.

От Берлинската полиция правят запитване за издирваните от Интерпол, по немския закон, ако издирваното лице както в случая се турси само в държавата, т.е. България, запитването трябва да дойде от съответната държава, където е издирван.

Въобще нямам идея каква е процедурата в Бг при издирвани престъпници, това което ми е известно е като на всеки гражданин, когато чуем сигнал за издирвано лице има и съответните телефони, на които да съобщим.

Моята идея беше дали има такъв телефон, на който да съобщим за което и да е от издирваните лица.

Днес отново ще ходим в полицията, да видим какво ще стане тук, а от утре ще опитам да се свържа с някой от Бг полиция.

Благодаря за всичката информация и съвети :)

В краен случай ще се наложи родителите на момичето да пуснат писмен сигнал в МВР, но не ни се искаше да ги тревожим допълнително.
estrador78
 

Re: Спешно запитване

Мнениеот osata » 30 Яну 2011, 19:55

Сега като се замисля, германските полицаи спокойно могат да проверят в ШИС ( Шенгенска информационна система ) и там ще излезе дали е издирван тук или не. За тази цел им трябва дата на раждане и имената на лицето.
Естествено, че не трябва да публикувате публично данни на лицето. Стара Загора ми е малко далече и нямам познати там, за да поема ангажимент да помогна.
За това, за което пишете, германските полицаи имат доста основания да започнат разследване спрямо лицето. По-скоро наблегнете на жалбите при тях.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Спешно запитване

Мнениеот PAOLON » 31 Яну 2011, 19:00

osata написа:Сега като се замисля, германските полицаи спокойно могат да проверят в ШИС ( Шенгенска информационна система ) и там ще излезе дали е издирван тук или не. За тази цел им трябва дата на раждане и имената на лицето.
Че ние кога влязохме там?
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Спешно запитване

Мнениеот Lord » 31 Яну 2011, 19:05

PAOLON написа:Че ние кога влязохме там?

В края на миналата година.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта