Бих искал малко сЪвет

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Бих искал малко сЪвет

Мнениеот rider_mafia » 29 Яну 2011, 01:59

здравеите искам да ми дадете савет за една кола значи историята е следната едно приятелче имаше голф 2 един ден реши да го продава обаче някакъв негов приятел му предложил да го земе на изплаштане тои се сагласил дал му го обаче това момче зело голфа без голямият талон разбра ли се като го изплати тогава да му го даде но изведнъж голфа се оказва разчастен в някакъв гараж и моя приятел ме помоли ако може те да дадете савет как да постъпи за да си земе голфа.след което това момче което го е зело не му е дал цялта сума тя е 1000лв-принципно но се пак са си пари нали? до колко то се разбра съшто така този голф е минал през на оня рацете и през оште двама демек третият човек го е разчастил моля ви кажете ми какво да го посаветвам благодаря предварително!!!
rider_mafia
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Ное 2010, 02:04

Re: бих искал малко савет

Мнениеот kkarakashev » 29 Яну 2011, 10:10

Аз също съм купувал кола на този принцип - докато не е изплатя, не ми се дава големият талон. Но си имаше черно на бяло за какво иде реч, дата и подписи. Ако нямат някакъв документ кой дал и кой взел нещата са малко мътни. Или някой от тук "присъстващите" полицай да даде съвет или според мен приятелчето ти бяга в РУП и казва за ситуацията и да намерят решение там. Предполагам ще е с пускане на жалба.Някой компетентен да даде мнение.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: бих искал малко савет

Мнениеот Adriana » 29 Яну 2011, 10:55

rider_mafia написа:Здравейте. Искам да ми дадете сЪвет за една кола. Историята е следната: едно приятелче имаше Голф 2 и един ден реши да го продава. Някакъв негов приятел му предложил да го Вземе на изплаЩане, тоЙ се сЪгласил, дал му го, обаче това момче Взело голфа без голЕмият талон. Разбрали се като го изплати, тогава да му го даде, но изведнъж голфа се оказва разчастен в някакъв гараж и моя приятел ме помоли ако можете да дадете сЪвет как да постъпи, за да си Вземе голфа. След което това момче, което го е Взело, не му е дало цялта сума. Тя е 1000лв. принципно, но Все пак са си пари, нали? Доколкото се разбра съЩо така този голф е минал през на оня рацете и през оЩе двама, демек третият човек го е разчастил. Моля ви кажете ми какво да го посЪветвам. Благодаря предварително!!!



ИЗВИНЯВАМ СЕ НА АДМИНИСТРАТОРА И МОДЕРАТОРИТЕ, НО ПРОСТО НЕ СЕ ВЪЗДЪРЖАХ!!! :oops:
Adriana
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 309
Регистриран на: 24 Сеп 2009, 08:46
Местоположение: На точното място в точното време

Re: бих искал малко савет

Мнениеот osata » 29 Яну 2011, 11:48

Последните две теми са "въшлясали" от правописни грешки - като започнем от заглавието :D .
По-късно ще ги редактирам.

А по въпроса на темата - има ли договор, свидетели на даване на парите и т.н. ?
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: бих искал малко савет

Мнениеот rider_mafia » 30 Яну 2011, 16:18

извинявам се за праово писа защото през по голямата част от вевмвро ми не пиша на бг.ами там е работата че не са направили никакви предварителни договори просто сичко е станало на думи и обештания.
rider_mafia
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Ное 2010, 02:04

Re: бих искал малко савет

Мнениеот rider_mafia » 30 Яну 2011, 16:20

а за свидетели нз но предполагам че няма то след случката даже знам че са го търсели някакви двама у тех за да им даде принодително големият талон но тои пак не им го е дал
rider_mafia
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Ное 2010, 02:04

Re: бих искал малко савет

Мнениеот BLACKJ » 01 Фев 2011, 12:02

:D Браос :D наистина за правописа - хахахаха - кефиш ме - ще ти дам съвет,който да предложиш на приятеля си,като вариант.Отива в най-близкото полицейско управление и подава заявление /което не е редно/,че автомобила му е откраднат,като посочва на работника по криминална кой е най-вероятния извършител...казах,че не е редно защото случая касае изключително въпрос от Частно правен характер - справка - Закон за задълженията и Договорите.Защото честно приятелю,ако твоя човек дойде при мене ще го попитам - Ти,когато се среща с другия човек и взе парите - полиция вика ли?Другия вариант е Съдебно дело - без полиция - това е - дерзай.
"Живей Днес,защото Вчера няма да се върне,а Утре може и да няма!!!"
НЕ СЪМ ОТ ВЧЕРА!!!

http://www.vbox7.com/play:9fb723f4 - в памет на загиналите колеги
ОЧАРОВАНИЕТО ОТ ЗНАНИЕТО Е В НЕЗНАНИЕТО!!!
Аватар
BLACKJ
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 289
Регистриран на: 22 Авг 2009, 16:28
Местоположение: Щ+Щ

Re: бих искал малко савет

Мнениеот BGmen » 01 Фев 2011, 16:59

Не вкарвайте хората в "приключение".Ако беше написал същото и в Lex.bg нямаше да ти обърнат внимание (заради правописа и това, че искаш съвет и не си платил).Имате в случая договорни отношения.Взете си адвокат (ако неможете сами) и "бягайте" в съда.Не е работа на полиция да ви оправя частните търговски взаимоотношения
BGmen
Нов
Нов
 
Мнения: 22
Регистриран на: 12 Яну 2011, 11:06

Re: бих искал малко савет

Мнениеот wasser » 01 Фев 2011, 17:20

иначе цял живот ще плаща данъка на колата.
wasser
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 31 Яну 2011, 14:42

Re: бих искал малко савет

Мнениеот BGmen » 02 Фев 2011, 11:51

В ЗДвП е казано как се прехвърля МПС.Дали и Вие не сте в нарушение?
BGmen
Нов
Нов
 
Мнения: 22
Регистриран на: 12 Яну 2011, 11:06

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта