Бих искал малко сЪвет

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: бих искал малко савет

Мнениеот osata » 02 Фев 2011, 19:19

Това е много сложен въпрос, в който ако и двете страни са упорити ....
Хубаво е да се мине през районното управление и да се разговаря със служителя занимаващ се с ПЗО на МПС-та, който е най-запознат и най-добре може да обясни вариантите. Пак казвам, ако отсрещния "купувач" е упорит, може да се стигне до запор на колата, дело и т.н., ако няма документи за покупко продажба и т.н. идва ред на свидетели, някои хващат лъжесвидетели и така става мазало.
Преди известно време и аз като врял и кипял се насадих на подобни пачи яйца, защото си мислех, че трябва да си много нагъл и тъп да дадеш 100% от парите, а после да не искаш да прехвърляш колата.

Чувал съм, че е много гадно да падне предният номер ( обикновено е без болчета ), тогава ползвателя не може да направи нищо с колата без собственика по талон ;)
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: бих искал малко савет

Мнениеот Lord » 02 Фев 2011, 20:04

rider_mafia написа: до колко то се разбра съшто така този голф е минал през на оня рацете и през оште двама демек третият човек го е разчастил моля ви кажете ми какво да го посаветвам благодаря предварително!!!


Посъветвай приятеля си да познава законите на страната си и да ги спазва. Когато гражданина спазва закона в дадена държава, тогава и държавата пази личността му, собствеността му и интересите му. В конкретния случай да плати дължимия данък, да вземе квитанцията и големия талон и да бракува МПС-то в КАТ по отчет на а-ла.

П.П. Посъветвай го и да пие една студена вода!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: бих искал малко савет

Мнениеот rider_mafia » 03 Фев 2011, 15:51

ами едва ли е в нарошение при положение че колата не му е платена се още и е разглобена в някакъв гараж и даже не се знае копето дали не е в надин вече и не мисля че дори и вие да земете кола е така на изплаштане собственика веднага ще приприпка до първият нотариос за да ви напраправи договор !!! а иначе за савета по горе благодаря ще му предам да отиде в 6 маи беше слатина и там да пусне жалба и да си ги ловят благодаря за савети те
rider_mafia
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Ное 2010, 02:04

Re: бих искал малко савет

Мнениеот rider_mafia » 03 Фев 2011, 16:04

ами "лорд" тук не си прав и повечето го знаят защото давам пример спират ми колата от движение заради не сменени табели ок добре имам срок до 3 дни да ги сменя но му казвам на полицая удалйиха срока за номерата до края на месеца тожа нешто се развиваше 2006/2007 там когато сменяваха табели те а тои ми вика е аз такова нещто незнам и аз му казах то по цяла българия го казах по тв-то само ти незнаеш.как то и да утивам в кат там разправии чакане чудеса наи накрая минавам през канала и го питам полицая какво да я правя тая лепенка на стаклото тои ми вика турисия в рамка посмяхме се малко мина месеца платих си акта сичко точно сички документи са си в мен и след 1година решавам да продам колата и какво се оказва че закона бил срещу мен и защто защото има мноо не кадърници оказа се че колата се водела 1година и нещто спряна от движение е как така стават тия неща? спира ли са ме документи сичко си ми е на ред цукнат ме по радиото ништо чист като капка вода а иначе колата била сприана е колко и да съм с закона от тогава гледам да не се полочават такива грешки
rider_mafia
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Ное 2010, 02:04

Re: бих искал малко савет

Мнениеот osata » 03 Фев 2011, 20:42

Сега, вземи пиши на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, напиши точно какво те интересува, защото във всяко мнение пишеш някакви измишльотини без факти, почти несвързани от рода един казал, друг казал, трети питал, шести отишъл....
Например следното:
"Мой приятел тръгна да си продава колата, даде колата + ТАЛОНА на купувача, но взе половината пари. Другите онзи не му ги дава и е препродал колата на трети, който пък я е разглобил. Приятеля ми няма договор за покупко продажба, няма свидетели на продажбата и т.н. Вярно ли е, че освен 75ст за 1,5 литра студена минерална вода има и друго решение?"
Така звучи леко по-разбрано!

Ти какво образование имаш, за да знаем как да ти отговорим, че да ни разбереш правилно.
В предното мнение до четвъртия ред имаш 20 грешки.
Ако продължаваш с това писане, после да не се чудиш защо не можеш да влезеш във форума.
Вярно, навсякъде в нета пишеш с правописни грешки, даже и в обявите си, но тук държим на правописа.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Бих искал малко сЪвет

Мнениеот Lord » 03 Фев 2011, 21:14

rider_mafia, къде съм прав решавам аз.
Задай си въпроса, че обърка всички във форума.
Ако не се изразиш ясно и конкретно ще изтрия темата!
Казах!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Бих искал малко сЪвет

Мнениеот Adriana » 04 Фев 2011, 12:35

Понеже много "хитреци" си мислят, че са хванали Господ за.....шлифера, като не са си прехвърлили собствеността върху МПС-то с нотариално заверен договор /иначе казано са спестили някой лев/, затова и сега твоя приятел ще се види в приключения и по всяка вероятност ще му излезе много по-скъпо. ;)
P.S. Възмутена съм от начина ти на писане! Чувал ли си за препинателни знаци, най-малко? То такива като теб и името си не могат да напишат правилно. Вероятно по тази причина избягват нотариусите... :lol:
Adriana
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 309
Регистриран на: 24 Сеп 2009, 08:46
Местоположение: На точното място в точното време

Re: бих искал малко савет

Мнениеот BGmen » 05 Фев 2011, 00:03

[quote="rider_mafia"]ами едва ли е в нарошение при положение че колата не му е платена се още и е разглобена в някакъв гараж и даже не се знае копето дали не е в надин вече и не мисля че дори и вие да земете кола е така на изплаштане собственика веднага ще приприпка до първият нотариос за да ви напраправи договор !!!
В закона (ЗДвП) е казано "Чл. 144. (1) Собствеността на моторните превозни средства се прехвърля с писмен договор.
(2) ........................................
Чл. 145. (1) При промяна на собствеността на регистрирано пътно превозно средство праводателят в двуседмичен срок предоставя на службата, издала регистрационния номер, копие от договора за прехвърляне на собствеността с данните на приобретателя.
(2) Приобретателят на регистрирано пътно превозно средство е длъжен в двуседмичен срок да предостави на службата за регистрация по местоживеене копие от договора за придобитата собственост с данните на праводателя.
(3) .........................................
(4) (Нова - ДВ, бр. 88 от 2008 г.) Копие от договора за прехвърлената/придобитата собственост с данните на лицата по ал. 1 и 2 може да бъде предоставено от всяко от лицата по електронен път като сканирано изображение във формат, определен с наредбата по чл. 12, ал. 4 от Закона за електронното управление.
Е къде е нарушението и от кого е извършено.А полицията парите за колата няма да ти върне.И за какво ПЗО може да става на въпрос след като е дадена доброволно (не е противозаконно).
BGmen
Нов
Нов
 
Мнения: 22
Регистриран на: 12 Яну 2011, 11:06

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта