Малко яснота и помощ относно физически тест

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Малко яснота и помощ относно физически тест

Мнениеот Plamen4u » 18 Яну 2011, 07:02

Привет на всички във форума! Първо да ви поздравя,и за
много години
След месец може би ще имам конкурс,или така поне разбрах. Става въпрос за офицер! Всичко е хубаво... Тренирам,ходя на фитнес от 5-6 години редовно,без прекъсване... Но дисциплинете в коиро се осъществява изпита са съвсем друго нещо! Лицеви опори, скок от място, бягане на 800 метра,и бягане тип "осморка" ! Като цяло съм добре и в ноермите на всичко... Като изключа тези осморки! Та да попитам може ли да ми кажете как да ги тренирам,има ли някаква техника? Много ще бъда благодарен ако ми споделите мнението си,също и какъв вид са стойките?Конуси ли,а ако са някакви колчета,колко
високи са ако е възможно да ми кажете?! Сериозен съм и наистина искам да се занимавам със това! Поздрави
Plamen4u
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 18 Яну 2011, 06:54

Re: Малко яснота и помощ относно физически тест

Мнениеот osata » 18 Яну 2011, 12:08

Plamen4u написа:.... Като изключа тези осморки! Та да попитам може ли да ми кажете как да ги тренирам,има ли някаква техника? Много ще бъда благодарен ако ми споделите мнението си,също и какъв вид са стойките?Конуси ли,а ако са някакви колчета,колко
високи са ако е възможно да ми кажете?! Сериозен съм и наистина искам да се занимавам със това! Поздрави


Стойките са според "наличността" на изпитващите.
А иначе тънкости - освен да си с хубави маратонки ( но зависи от настилката - в зала - паркет, на открито - асфалт, специална настилка и т.н. ) и да не се хлъзнеш, какво друго.
Щом ще го тренираш, хвани един приятел с хронометър ( почти всеки gsm има такъв ), постави два камъка и... на 4-5-тия път сам ще усетиш как е най-добре.

А иначе
Тестът се изпълнява на хоризонтално, равно място. Маркира се старт/финал линия. Поставя се стойка, чийто център лежи върху линията. Втора стойка се поставя на разстояние 4 м, измерено в перпендикулярна посока до нейния център. Двете стойки са не по-ниски от 150 см.
Изходно положение: Упражнението се изпълнява от висок старт.
Изпълнение: При сигнал "старт" кандидатът минава от дясната страна на първата стойка, заобикаля втората от лявата страна и пресича старт/финалната линия от лявата страна на първата стойка. Това е един цикъл. Отчита се времето, за което се правят 4 пълни цикъла.
Времето за изпълнение се отчита с хронометър с точност до 0.1 сек. При бутане на стойка се начислява наказателно време от 0.2 сек.
Тестът се изпълнява еднократно
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Малко яснота и помощ относно физически тест

Мнениеот BARETATA » 18 Яну 2011, 15:15

Plamen4u , щом тренираш редовно проблеми нямаш никакви :D - Успех
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Малко яснота и помощ относно физически тест

Мнениеот osata » 18 Яну 2011, 17:04

BARETATA написа:Plamen4u , щом тренираш редовно проблеми нямаш никакви :D - Успех


Да ти кажа откровено последните няколко години без да тренирам (с малки опити от време на време да съм "на ти" със спорта) нямам проблеми. Като цяло теста е елементарен за нормално физически сложен човек. Е, разбира се, хубаво поне 10 дни преди това поне малко да се "разкършиш", защото иначе после много боли от мускулната треска.
А иначе, все се чудя на кандидатите - физическия, че физическия - голямото рязане е другаде.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Малко яснота и помощ относно физически тест

Мнениеот BARETATA » 18 Яну 2011, 19:52

Вярно е така , особено на интелигентността :D . Да не говорим за психото и заключителното интервю.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Малко яснота и помощ относно физически тест

Мнениеот Plamen4u » 19 Яну 2011, 00:11

Благодаря на всички отзовали се по темата! Оценявам вашите мнения,а иначе правилата за провеждане на изпита ги прочетох преди време,истината е,че пише,че стойките трябва да са не по ниски от 150 см. ,а приятел който се е явявал ми каза,че там били конуси,а иначе със камъни е много по лесно.и осморките ги правя за 15 сек.,но като сложа високи пръчки и се опитвам да не ги докосвам,времето е съвсем друго! ? Инсче с другите дисциплини съм добре... А и маратонки специално за целта си купих :) Сериозен съм и наистина бих искал да ми се получат нещата. Теста за интелигентност,психо-теста,и заключителното интервю казвате са мъка после? Надявам се да нямам проблеми там! Знам,че трябва да бъда искрен и спокоен... Така съм чувал
Plamen4u
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 18 Яну 2011, 06:54

Re: Малко яснота и помощ относно физически тест

Мнениеот SYNOPTIK » 19 Яну 2011, 11:53

Plamen4u написа:Теста за интелигентност,психо-теста,и заключителното интервю казвате са мъка после? Надявам се да нямам проблеми там! Знам,че трябва да бъда искрен и спокоен... Така съм чувал

Там е най-трудната и най-подценяваната част от кандидатстването.
Не трябва да се притесняваш и трябва да си абсолютно искрен и точен-няма да стане с шикалкавене. Просто бъди себе си ! Успех !
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Малко яснота и помощ относно физически тест

Мнениеот Plamen4u » 20 Яну 2011, 00:50

Synoptik,благодаря ти за пожеланието за късмет. Имам още малко неяснота относно всичко... :) В смисъл понебе имам висше,и магистратура,но те нямат нищо общо със полицията ( за съжаление) ,свързани са с Агрономство,а магистратурата е " технолигии на месни продукти"
Мога ли с тази диплома да бъда приет в школата в Симеоново за офицер, и тя с продължителност около година ли е? Питам понеже сте вещи с тази информация,а на мен няма кой друг да ми помогне с подобна такава?! Благодаря предварително
Plamen4u
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 18 Яну 2011, 06:54

Re: Малко яснота и помощ относно физически тест

Мнениеот BARETATA » 23 Яну 2011, 16:38

Не можеш да учиш редовно в АМВР , щом имаш висше . За да преминеш курса за първоначално професионално обучение , какднидатстваш за категория " Г " - инспектор ( старото - офицер ) , приемат те и отиваш там да се обучаваш 6 - месеца . Можеш да кандидатстваш и за категория "Е" - полицай (старото-сержант) , но тогава това висше не ти трябва .Това обучение тук за категория "Е", обаче е 9 - месеца и е в Пазарджик , Казанлък или Варна . Гранична Полиция е по 1 - година . Успех.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Малко яснота и помощ относно физически тест

Мнениеот jim beam » 23 Яну 2011, 18:00

Доколкото ми е известно на мен вече за кат.Г могат да кандидатстват само служители на МВР кат.Е и Д,а не както преди и хора с висше извън системата.
Ако ще губиш,бъди сигурен,че ще загубиш борейки се,а не предавайки се!
jim beam
Полицай
Полицай
 
Мнения: 182
Регистриран на: 23 Окт 2009, 12:52

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта