Наказателно постановление /КАТ/

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Наказателно постановление /КАТ/

Мнениеот osata » 15 Мар 2011, 19:52

DANI_09 написа:
evelina написа:
kkarakashev написа:Давността е 2 години, но само ми трябва срока тече от ИЗДАВАНЕТО на наказателното постановление или от ВРЪЧВАНЕТО.

Доколкото знам от издаването,но не съм на 100% сигурна. Нека някой компетентен отговори. :roll: :lol:

Не е нито от издаването, нито от връчването на НП, а от влизанети му в сила!


Е, така е, но то влиза в сила в момента на подписването, освен ако в 7/14 дневен срок (по новому май 7) не се обжалва. Тоест ако ти го връчат на 01.01.2011 г. и не го обжалваш, се счита за влязло от датата на връчване/подписване на НП, в посочения пример 01.01.20011 г.




DANI_09 написа:Е нали беше ал.1, ти цитираш ал.2 "Чл. 20.(1) Водачите са длъжни да контролират непрекъснато пътните превозни средства, които управляват." Точките се въстановяват служебно, не е нужно да ходиш в С"ПП", ако са изминали 2 год. от последното влязло в сила НП.


Не нужно, ама за мен беше нужно. Преди няколко години отидох да си взема "цветен" контролен талон, и се оказа че точките ми били мъничко под 39, та трябваше да пиша молба за възстановяването им.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Наказателно постановление /КАТ/

Мнениеот DANI_09 » 15 Мар 2011, 20:33

При издаване на както му казваш "цветен" талон и без това си в С"ПП" и се пуска молба до Н-ка, която се придружава със справка за наказанията на водача (досие). Ако отговаряш на условията се резолира с "Да" и ти се издава (подписва се обикновено от Н-к група "Квалификация"). Може би за тази молба говориш, иначе ако са минали 2 год. от последното постановление без друго НП, при евентуално ново НП с отнемане на точки, ще се отнемат от 39 (освен ако не сте "млад водач").
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ

Re: Наказателно постановление /КАТ/

Мнениеот osata » 15 Мар 2011, 22:51

Молба, че в през изминалите две години няма извършени нарушения и "моля да ми бъдат възстановени отнетите контролни точки".
Просто години наред не съм и предполагал, че точките ми не са 39. А още по-странното е, че дори и след като взех по-горна категория за правоспособност и си смених СУМПС и КТ, точките не са възстановени.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Наказателно постановление /КАТ/

Мнениеот DANI_09 » 16 Мар 2011, 23:15

osata написа:Молба, че в през изминалите две години няма извършени нарушения и "моля да ми бъдат възстановени отнетите контролни точки".
Просто години наред не съм и предполагал, че точките ми не са 39. А още по-странното е, че дори и след като взех по-горна категория за правоспособност и си смених СУМПС и КТ, точките не са възстановени.

Специално проверих днес как стоят нещата. Системния администратор/и в сектора имат програма за всички водачи, които се водят на отчет там и при него/тях пристигат всички наказания и срокове по електронен път. Всеки ден програмата вади водачите с условията за възтановяване на точки служебно и той/те ги възтановява/т! Разбира се има и субективен фактор в системата и стават грешки, може би за това са те карали да пишеш молба. Преминаване в по-горна категория водач, не възтановява точки. Срокът на давност започва да тече, от крайния срок за обжалване на НП (влизането му в сила)!
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ

Re: Наказателно постановление /КАТ/

Мнениеот kkarakashev » 16 Мар 2011, 23:19

Точки се възстановяват служебно - При липса на АУАН за срок от 2 години , само след подаване на пислена молба за възстановяване. Преди 1 месец съм го изпитал на гърба си (2години и 8 месеца без съставен АУАН - 11 точки), след подаване на молбата за около 15 дена точките бяха възстановени на 39
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Наказателно постановление /КАТ/

Мнениеот osata » 16 Мар 2011, 23:31

DANI_09 написа:точки. Срокът на давност започва да тече, от крайния срок за обжалване на НП (влизането му в сила)!

Искаш да кажеш, че ако съм останал с 5 контролни точки, извърша нарушение, съставят ми АУАН, вземат ми контролния талон, издава се НП например глоба 50 лв + 8 контролни точки, отивам в КАТ, разписвам си НП и ми връщат контролния талон, с уговорката ако не обжалвам след 7 дни да отида и да го върна? Не мисля така.
Въпреки, че съгласно ЗАНН:
Чл. 64. Влизат в сила наказателните постановления, които:

а) не подлежат на обжалване;

б) не са били обжалвани в законния срок;

в) (Изм. - ДВ, бр. 59 от 1998 г.) са били обжалвани, но са били потвърдени или изменени от съда.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Наказателно постановление /КАТ/

Мнениеот DANI_09 » 17 Мар 2011, 07:49

osata написа:
DANI_09 написа:точки. Срокът на давност започва да тече, от крайния срок за обжалване на НП (влизането му в сила)!

Искаш да кажеш, че ако съм останал с 5 контролни точки, извърша нарушение, съставят ми АУАН, вземат ми контролния талон, издава се НП например глоба 50 лв + 8 контролни точки, отивам в КАТ, разписвам си НП и ми връщат контролния талон, с уговорката ако не обжалвам след 7 дни да отида и да го върна? Не мисля така.
Въпреки, че съгласно ЗАНН:
Чл. 64. Влизат в сила наказателните постановления, които:

а) не подлежат на обжалване; (влиза в сила от датата на подписването му, има и друг вариант но е дълъг за обяснение)
б) не са били обжалвани в законния срок;(седем дни след подписването му)
в)са били обжалвани, но са били потвърдени или изменени от съда.(не съм сигурен за срока но мисля, че беше месец, ако не е последна инстанция и не се обжалва, а ако е последна инстанция от датата на получаване в службата издала НП)
§ 6. По смисъла на този закон:
33. "Повторно" е нарушението, извършено в едногодишен срок, а в случаите по чл. 174, ал. 2 - в двегодишен срок от влизането в сила на наказателното постановление, с което на нарушителя е наложено наказание за същото по вид нарушение. Когато наказанието е лишаване от право да се управлява моторно превозно средство, срокът започва да тече от неговото изтърпяване (предаването на СУМПС).
Няма да ти дадат талона, ако не си платил НП и в описания от теб случай с подписването на НП, ако не обжалваш трябва да оставиш и СУМПС. Ако това се случи в промеждутъка от седем дни и датата на подписване, влизат в сила сроковете за повторност от датата на плащане.
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта