Въпрос относно личното себеопазване на нас гражданите

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос относно личното себеопазване на нас гражданите

Мнениеот SamFisher » 01 Дек 2010, 02:56

Здравейте на всички това е моят първи пост в форума :) Първо искам да искажа благодарност ,в този форум открих много полезна информация касаеща, много мои въпроси, а сега към запитването ми.Като обикновен Български гражданин аз уважавам Българските Полицеиски структури и им имам пълно доверие , но те не винаги са навсякаде по всяко време и на всеки гражданин може да се случи да попадне в конфликтна ситуация предизвикани от агресори по една или друга причина.Тъй като всички служители на Редът имат много повече опит от нас гражданите бих помолил за основни съвети с който можем да избегнем агресорите и конфликтните ситуации когато сме извън дома си.Благодаря , поздрави и лека служба на всички:)
SamFisher
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 01 Дек 2010, 02:48

Re: Въпрос относно личното себеопазване на нас гражданите

Мнениеот doznatel1 » 01 Дек 2010, 13:21

Мисля че това ще ти бъде полезно:

viewtopic.php?f=16&t=508
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Въпрос относно личното себеопазване на нас гражданите

Мнениеот SamFisher » 01 Дек 2010, 13:39

Благодаря много за линка има доста полезни неща, но лично мен ме интересува как да ги избегнем преди да се е получил самия конфликт защото е ясно ,че когато самият конфликт е вече заформен и няма накъде себеопазването става приоритет номер 1 и бойните техники човек трябва да си ги знае или най-малкото поне слабите места слабини , очи , гърло и не да стоим и да се правим на герой като се бием ами да се оттеглим при първа възможност.Та преправям въпроса си с които искам да ви попитам как да избегнем преди да е станала конфликтната ситуация.Ще дам пример : Гражданин върви и вижда срещу него 3ма агресора който го гледат лошо и шестото му чуство му казва ,че може да се превърне ситуацията в конфликт... Или пък когато човек се прибира сам посред нощите къде трябвя да внимава къде не , къде да минава къде не :) и такива съветчета който може да са полезни на всеки и да обогати опита му в себеопазването.Благодаря и поздрави

ПС: А относно линка към бойно приложните техники мерси и искам да допълня аз лично на мен техниките ДВД-то на Дог Брадърс "Die Less Often" са ми помагал не веднъж така ,че който се интересува препоръчвам му горещо да го гледа ако някои е заинтересован ще дам линк към двд-то:) Мерси
SamFisher
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 01 Дек 2010, 02:48

Re: Въпрос относно личното себеопазване на нас гражданите

Мнениеот Adriana » 01 Дек 2010, 15:44

Беганье - срамно, ама сигурно... :lol: :lol: :lol:
Adriana
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 309
Регистриран на: 24 Сеп 2009, 08:46
Местоположение: На точното място в точното време

Re: Въпрос относно личното себеопазване на нас гражданите

Мнениеот SamFisher » 01 Дек 2010, 17:01

Защо бягането да е срамно , нима срама е по важен от здравето на човек :) не мисля така срамно ще е ако оставиш приятел и избягаш,а и не само срамно ами и недостоино :)
SamFisher
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 01 Дек 2010, 02:48

Re: Въпрос относно личното себеопазване на нас гражданите

Мнениеот doznatel1 » 01 Дек 2010, 18:16

Е то няма как да предотвартиш нещо ако ти е писано да се случи, ако положението тръгне на заяждане с дадено лице, просто не му отвръщаш с лошо и си избегнал по някакъв начин по-лошото. Но няма как ако някой тръгне с/у теб с лошо в очите да го заобиколиш през съседния град.
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Въпрос относно личното себеопазване на нас гражданите

Мнениеот oto skorzeni » 01 Дек 2010, 18:49

Бойните техники не се изучават в къщи от телевизора,а в залата и на улицата.Обратното е даже по-опасно за теб,отколкото да не си ги тренирал въобще,защото дават фалшива увереност в силите ти.
oto skorzeni
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 220
Регистриран на: 02 Фев 2010, 22:52

Re: Въпрос относно личното себеопазване на нас гражданите

Мнениеот SamFisher » 01 Дек 2010, 19:11

Oto разбира се ,че вкъщи не става.Бой със сянката не дава опит на боиците, а боевете, другото е просто плашене на мухите :)
SamFisher
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 01 Дек 2010, 02:48

Re: Въпрос относно личното себеопазване на нас гражданите

Мнениеот Lord » 01 Дек 2010, 19:57

Добре дошъл, SamFisher!
Проблема идва оттам, че ситуациите в реалния живот не са по "калъп", всяка е различна и специфична, затова готови рецепти няма, няма и конкретни и лаконични отговори.

Личното ми мнение е, че всичко е субективно и в действителност един пълнолетен човек би трябвало да прецени и вземе правилното решение сам, според конкретните обстоятелства и обстановка. Това умение за вземане на правилното решение се придобива и усъвършенства от раждането на детето, пред детството и юношеството до достигане на пълнолетие на индивида. Факторите, които го изграждат са семейната среда, училищната среда и донякъде приятелското обкръжение.
И си мисля, че можеш ли да избегнеш конфликтната ситуация е най-доброто решение. Ако е много напечено бягането хич не е за пренебрегване. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос относно личното себеопазване на нас гражданите

Мнениеот SamFisher » 01 Дек 2010, 20:37

Lord , благодаря ти много за отговора има много истина в него ,аз даже малко ви обърках и вас защото сам пред себе си ми е трудно да си задам въпроса , но сега като се замисля повече отива към това как да повишим ситуативната си готовност или незнам как да го кажа , все пак благодаря мн прав си и благодаря на всички който се включиха в темата :)Поздрави
SamFisher
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 01 Дек 2010, 02:48

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта

cron