работа в систематата на МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

работа в систематата на МВР

Мнениеот kalina » 10 Ное 2010, 15:00

Здравейте!
Дъщеря ми завърши ''Публична Администрация''-бакалавър с отлична диплома и ''Публична Администрация и Европейска интеграция''-магистратура също с отличие,но не се надява,че може да започне работа в системата на МВР директно на офицерска длъжност,заради вътрешните промени.Кажете ми моля,дали ще има по голям шанс,ако кандидатства за сержантска служба,а по нататък да мисли за погон със звездичка.Надявам се да получа отговор
kalina
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Ное 2010, 19:15

Re: работа в систематата на МВР

Мнениеот Lord » 10 Ное 2010, 23:03

Калина, принципно сте отговорила на въпроса. Да, дори не на сержантска, а и на длъжност, като ЛРТП да започне.
Иначе, според министър Цветанов и министър Томислав Дончев, в скоро/дори вече днес/ хита в МВР ще бъде еврофондовете по програма "Административен капацитет", т.е в близките години има голяма вероятност завършилите "Публична администрация" да са повече от добре дошли за работа в МВР!

Ами, успех!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: работа в систематата на МВР

Мнениеот Sir Humphrey » 10 Ное 2010, 23:36

kalina написа:но не се надява,че може да започне работа в системата на МВР директно на офицерска длъжност,заради вътрешните промени.Кажете ми моля,дали ще има по голям шанс,ако кандидатства за сержантска служба,а по нататък да мисли за погон със звездичка.


Пагоните в администрацията останаха в историята. Нямам идея какви са тези вътрешни промени, заради които да не може да кандидатства за длъжност "Специалист".

Лорде, завършилите публична администрация би трябвало да са добре дошли, даже и никога да не помиришем ОПАК. Макар, че вече го миришем, и не ухае твърде зле. В момента в София, Плевен и Пловдив се провеждат курсове за служители от цялата страна (предимно деловодители) за запознаване с принципите на новата централизирана деловодна система, чието изграждане се финансира по ОПАК.
Та бях тръгнал да говоря за добре дошлите с висше "Публична администрация" - по-добре те, отколкото възпитаниците на произволно военно училище. Може би това е някакъв мой незаслужен предразсъдък спрямо военните. Съжалявам.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: работа в систематата на МВР

Мнениеот Lord » 10 Ное 2010, 23:54

Sir Humphrey написа:....Лорде, завършилите публична администрация би трябвало да са добре дошли.....Та бях тръгнал да говоря за добре дошлите с висше "Публична администрация" - по-добре те, отколкото възпитаниците на произволно военно училище...........



Е, аз друго ли казах?! :roll:

И там, относно деловодната дейност нещо недоразбрах, защото магистър "Публична администрация"?! Тях по-го виждам, като ръководител и администратор, отколкото, като деловодителка/системен оператор/ - /да ме прощават колежките/. Не случайно се набляга на правото, мениджмънта, политологията и тази специалност е към факултет "Бизнес и маркетинг".
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: работа в систематата на МВР

Мнениеот Sir Humphrey » 11 Ное 2010, 00:19

Нещо се недоразбрахме. Не ти противореча по никакъв начин, само допълвам.
Това за деловодителите беше леко отплесване от моя страна. Свързващата нишка беше ОПАК. Исках да кажа, че и без ОПАК е добре да има хора с "Публична администрация"
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: работа в систематата на МВР

Мнениеот Lord » 11 Ное 2010, 00:25

След последното уточнение мога да кажа само едно: СЪГЛАСЕН!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: работа в систематата на МВР

Мнениеот kalina » 11 Ное 2010, 16:20

Благодаря Ви !Уж очакваме от близки хора в системата да ни уведомят за евентуални свободни места след вътрешните размествания.Дано нещата се уредят,защото тази професия я влече много силно.Маже би защото имаме двама членове във фамилията,които се пенсионираха на доста високо ниво във МВР.Стискайте палци момчета!И пак "Благодаря" :D
kalina
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Ное 2010, 19:15

Re: работа в систематата на МВР

Мнениеот kalina » 14 Ное 2010, 19:44

Благодаря,ви момчета!
Само,4е какво е ЛРТП? :D.От сърце се надявам службата на дъщеря ми в МВР да се уреди,защото в нащо семейстжо тя се предава по наследство.Вече имаме двама пенсионери от преди 15-20 години. И то смея да кажа,че се пенсионираха доста високо в ерархията.Не може нашата фамилия да не пресъства в сградата на МВР, като се има предвид,че блока в които живеем дори е залапен за районното у-ние.Пожелайте ни успех! ;)
kalina
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Ное 2010, 19:15

Re: работа в систематата на МВР

Мнениеот Lord » 15 Ное 2010, 20:36

kalina написа:.....Само,4е какво е ЛРТП?........


Ама не става само с ядене...... :lol: , ами вземи го поразгледай този форум, има много неща в него... ;) Например отговор на въпроса ти тук и то отдавна: viewtopic.php?f=29&t=29&start=0

И успех на кандидатката!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: работа в систематата на МВР

Мнениеот NANIOX » 15 Ное 2010, 21:37

ЛРТП-Лице работещо по трудово правоотношение............ ;)
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта

cron