развален Банкомат - на Пиреус - операторката се държа гадно

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

развален Банкомат - на Пиреус - операторката се държа гадно

Мнениеот corpse-bride » 15 Окт 2010, 01:58

значи не знаех към кого да се обърна и реших да пиша тук...
точно преди един час - банкомат на Пиреус в центъра на София срещу съдебната палата - тръгнах да тегля - върна ми картата но не ми даде парите дето му заявих - после като отидох на друг банкомат видях че първия ги е отчел без да ми ги даде.
върнах се до въпросния банкомат - обадих се на телефоните изписани там - операторката на Пиреус ми каза да се обадя на обслужващата ми банка и почна да ми се кара че им се обаждам на тях - ми техен е банкомата на кой друг - техния банкомат е разбрицан - въпроса беше че банкомата беше на пиреус а не на мойта банка и мойте 100 лв останаха там... мойта банка(Райфайзен) какво може да направи по въпроса? въпроса не е че нямам пари - добре че имам, но... ами че това са едни 100 лв дето излишно останаха в техния банкомат(на Пиреус) - утре някой ще ги изтегли наместо мен...
Към кого мога да се обърна?
corpse-bride
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 15 Окт 2010, 01:47

Re: развален Банкомат - на Пиреус - операторката се държа гадно

Мнениеот SYNOPTIK » 15 Окт 2010, 08:23

Не се притеснявай !
Системата е така направена,че не пусне ли банкомата пари,сумата се възстановява до два-три часа.
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: развален Банкомат - на Пиреус - операторката се държа гадно

Мнениеот doznatel1 » 15 Окт 2010, 12:06

Ако не ти се възтанови сумата, пусни жалба но КЗП и опиши всичко, вкл. и лошото отношение към теб от страна на служителката на банката!
Успех!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: развален Банкомат - на Пиреус - операторката се държа гадно

Мнениеот kkarakashev » 15 Окт 2010, 19:42

Тази комисия КЗП доста работа върши поне според мен. До сега когато съм се карал за правата си и съм казвал , че следва позвъняване до КЗП е ставало на моето!! А съм бил прав според законите в тази страна.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: развален Банкомат - на Пиреус - операторката се държа гадно

Мнениеот doznatel1 » 15 Окт 2010, 23:16

kkarakashev написа:Тази комисия КЗП доста работа върши поне според мен. До сега когато съм се карал за правата си и съм казвал , че следва позвъняване до КЗП е ставало на моето!! А съм бил прав според законите в тази страна.




Аз веднъж бях пуснала жалба и бяха много коректни!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: развален Банкомат - на Пиреус - операторката се държа гадно

Мнениеот Lord » 15 Окт 2010, 23:33

КЗП обаче нямат почти никакви правомощия по закон.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: развален Банкомат - на Пиреус - операторката се държа гадно

Мнениеот doznatel1 » 15 Окт 2010, 23:58

Lord написа:КЗП обаче нямат почти никакви правомощия по закон.



Попринцип е така, но нека опита,ако успее, по-добре за него,а вече ако не стане, по- висша инстанция ще му помогне.
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: развален Банкомат - на Пиреус - операторката се държа гадно

Мнениеот kkarakashev » 16 Окт 2010, 11:07

Lord написа:КЗП обаче нямат почти никакви правомощия по закон.

Може да нямат - не знам, но стига да се поразровят и да сезират когото трябва, а в една фирма винаги има издънки :lol: . Пример:купих си LED блиц светлина за фаровете - 70лв. Само касова бележка. Няма гаранция, няма гявол. Бачка няколко месеца и спря. Отивам в фирмата и попитах как седят нещата а от там ми казаха, че не подържат гаранция. Добре. Дайте ми фирмата производител - Китай ...... След обаждане и справка с КЗП ми казаха, че всеки компонент съдържащ електроника ТРЯБВА ДА ИМА гаранция минимум 1 и максимум 2 години.Дали ще е от производител или вносител няма значение!. Последва 2ри разговор с продавачката, леко скандалче с управителя на магазина. Не ми смениха светлината, не ми върнаха парите, но ми дадоха подобен модел, разбира се по-евтин :lol: без пари. И пак без гаранция с устна уговорка, че ако има проблем да се обадя!. Дано нямам,че пак скандали. Останал съм с впечатление, че в България никой не си знае правата, а от това всеки си прави каквото си иска.
Е на - METRO kash & karry: купуваш - не работи = за ремонт!!!! След скандал ти връщат парите за стоката или е сменят ама СЛЕД скандал. Ако си мълчиш, стоката се взима за ремонт.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: развален Банкомат - на Пиреус - операторката се държа гадно

Мнениеот corpse-bride » 16 Окт 2010, 13:17

сега ме е страх да ползвам какъвто и да е банкомат :? но ще проверя дали е възстановена - там е работата че чух как банкомата почна да пуска пари - но или не е имал съответната сума или вратичката където ги пуска е развалена - дано да си прав и да ги е възстановил
corpse-bride
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 15 Окт 2010, 01:47

Re: развален Банкомат - на Пиреус - операторката се държа гадно

Мнениеот corpse-bride » 16 Окт 2010, 13:20

лошото е че не ми пусна и бележка въпреки че цъкнах да ми пусне - като доказателство за станалото и не мога да докажа - според мойта банка може да им говори че съм ги изтеглила
corpse-bride
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 15 Окт 2010, 01:47

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта